mio001
17.07.13,21:59
Ahojte,

pred manzelstvom som mal majetok cca 35.000 Eur vo forme bytu, auto nepocitam.

Zobrali sme sa.

Kupili sme byt uz pocas manzelstva v hodnote 70.000 Eur a 35.000 Eur som tam vlozil, zvysok hypoteka.

Predmanzelsku zmluvu nemame.

V pripade rozvodu, ma narok manzelka na polovicu z vlozenych 35.000 Eur (vlozenych, a ziskanych za slobodna) ?

Mame spolocne jedno dieta.

Pred manzelstvom mi pravnicka poradila aby som si odlozil zmluvu o predaji bytu - s 35.0000 Eur.

Bude to stacit v pripade rozvodu aby som neprisiel o 35.000 Eur?

Realne ked pridem o polovicu z 35.000 Eur som bezdomovcom.

Prijal by som odborne stanoviska s pravnym zakladom od pravnikov, vseobecny nazor je v tejto otazke bezpredmetny.

Dakujem kazdej dobrej dusi za reakciu.

M.
buchač
18.07.13,05:12
Maličká poznámočka od NEprávnika ...

Aj laik by mal vedieť , že predmanželská zmluva u nás neplatí .
Ak by si ju dvaja aj tak napísali ,je to iba zdrap papiera , ktorý žiaden súd neuzná ...

Zvyšok príspevku je pre mňa bezpredmetný ( nie som právnik ) , aj keď by sa dalo na to odpovedať ....
Mária27
29.07.13,11:50
Do BSM patrí všetko, čo ste počas manželstva nadobudli s určitými výnimkami. Pre teba pri vyporiadaní BSM platí veta v § 150 občianskeho zákonníka, že "Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, .."
Ak si bol vlastníkom bytu pri vstupe do manželstva, ktorý si neskôr predal, nemal by si mať problémy s tým, že si ich dal na kúpu spoločného bytu; inak by si mohol žiadať dôkaz, odkiaľ ste peniaze vzali.