Ania990
17.07.13,22:07
Ahojte potrebovala by som pomoc, radu. Pred rokom brat zalozil sro ktoru napisal na mamu , zhruba po takych troch mesiacoch sa zapisal aj druhy spolocnik firmy. Firma uz zhruba pol roka nevykazuje ziadne prijmy.. Chcem sa informovat ci je mozne moju mamu vymazat z OR, aby jej meno uz nefigurovalo vo firme. Alebo je lepsie firmu zrusit. Samozrejme ze sa stihli spravit aj nejake dlzoby. Firma nema ziaden majetok.. Potrebujem pomoct mame.. Dakujem pekne za odpovede..
kremienok76
17.07.13,20:13
zrušenie firmy nie je jednouchá vec, najlepšie by bolo keby sa dohodli aby sa mamin obchodný podiel prepísal na brata a máte vybavené.
Ania990
17.07.13,20:18
Cize prepisat cely mamin podiel na druheho spolocnika?
KEJKA
17.07.13,20:20
Brat asi nie je spoločníkom, je konateľom?
A čo druhý spoločník? Lebo ten má prednostný nárok na mamin podiel,
Predaj obchodného podielu schvaľuje VZ - treba spísať dokumenty a zapísať zmeny do OR.
doplním:
ak druhý spoločník má záujem o kúpu OP, tak má na to prednostné právo. V prvom rade oslovte jeho.
Ak nemá záujem, tak môže byť spoločníkom brat. Všetko musí schváliť VZ - závisí od výšky podielov, aby bolo uznášaniaschopné.
Ak ani jedna možnosť nevyhovuje, treba sa obrátiť na súd - ale to je na dlhé lakte.
kremienok76
17.07.13,20:24
Áno dalo by sa to aj tak, je to hlavne na ich dohode. Treba k tomu doklady, ktoré vyžaduje OR SR, najlepšie je dať si ich vypracovať niekomu kto sa tým zaoberá samozrejme.
Ania990
17.07.13,20:30
Brat vobec nefiguruje vo firme, napisal ju na meno mami a ten druhy spolocnik bol bratov kolega z predchadzajucej prace. Takze tam bola pisana len mama a potom po troch mesiacoch dopisali aj toho kolegu..
kremienok76
18.07.13,06:24
Z akého dôvodu písal sro na mamu ? Teraz by sa mal postaviť k tomu zodpovedne a dať OP na seba. Ako som písla pred tým, OP prepis na brata alebo na druhého spoločníka a je to. Ak sa nedohodnú mama sa v podstate nemá ako OP zbaviť.