Mirec z Ke
18.07.13,08:35
Na zaciatok, chcem podakovat vsetkym, ktori mi pomohli s odpovedou na predosle otazky. Nebudem opakovat este raz co som sa pýtal skôr. V kocke - 21.7. mi konci SD a v piatok 19.7. je posledny pracovny den, kedy mozem podla § 72. ukoncit PP v skusobnej dobe.
Nakolko som nemal este vyjadrenie od novej firmy o prijati do zamestnania, ci ano alebo nie, preventivne som sa dal vypisat na PN od 17.7.
Podla § 45. si o cas na PN predlzim SD. Nova firma ma berie do zamestnania od 1.8. Moja otazka znie - ako mam datovat oznamenie o ukonceni PP v SD ?
Moja uvaha : - v piatok 19.7., v posledny pracovny den mojej SD, pisomne oznamim, ze podla § 72. atd... ukoncujem PP k 31.7. PN si ukoncim k 30.7. a 31.-ho nastupim do prace na posledny den este v SD - a vlastne mi skonci tymto dnom PP v sucasnej firme. Bude to tak spravne ? Co poradite ?
-
Tweety
18.07.13,06:59
Ak si teraz PN, SD sa ti o dni na PN predlží, takže kľudne ho môžeš skončiť aj toho posledného dňa PN, samozrejme, ak zamestnávateľ neukončí skôr.
Llívia
18.07.13,09:00
Správne to bude, ale ja by som oznámenie o ukončení prac. pomeru v skúšobnej dobe dala zamestnávateľovi až 31.7. V skúšobnej dobe totiž zamestnávateľ môže s tebou ukončiť prac. pomer aj počas tvojej PN-ky. Vyhneš sa behaniu po úradoch kvôlil pár dňom.