martinak3
18.07.13,07:58
Rodicia su rozvedeni. Otec byva v byte, ktoreho vlastnikmi sme ja+brat. Dovolili sme mu tam byvat dovtedy, dokym bude riadne platit uhrady spojene s uzivanim bytu. Otec je nezamestnany, dlhorocny alkoholik - troska. Po poslednej navsteve sme tam nasli kopu ludi bez domova. Chceme si byt chranit a on uz dostal dost sanci na riadny zivot, ale nechce. Uz nema nikoho ani nema kam ist byvat. Chceme mu zrusit TP a dat ho na ulicu - nie je ina moznost. Staci ked na OU podam ziadost len ja ako spoluvlastnicka, alebo musime obaja a prosim ako je to v pripade, ked pride za mnou a bratom - my ho uz nechceme, nechceme ziaden kontakt - ako sa mozem branit? Obaja uz mame vlastne rodiny. Dakujem
Tweety
18.07.13,06:02
TP je len evidenčný, ten mu môžete zrušiť ale to neznamená, že on tam neostane aj tak. Jedine ak ho vyhodíte , veď byt nie je jeho, ten môžete jednoducho predať.
GabiZ
18.07.13,06:21
Doplním Tweety, podľa zákona o hlásení pobytu občanov ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov .........t.j. v prípade, že vlastníkom sú viaceré osoby, návrh musia podať všetci vlastníci - v tomto prípade obaja vy aj brat.TP má iba evidenčný charakter a nezakladá nijaké právo na byt, prípadne povinnosť zabezpečiť náhradné ubytovanie. Ostatné je už viac menej rodinná prípadne morálna záležitosť.
martinak3
18.07.13,06:23
dakujem za odpoved - jedine vyhodit ho musime - lebo byt predavat nechceme - zatial, ale chceme tam zohnat novych podnajomnikov. Viete mi poradit aj v tom, ak bude chodit k nam - mozem zavolat napr. policiu? Je to smute, ze takto pisem o otcovi, ale on sa nikdy ako otec nespraval...
martinak3
18.07.13,09:30
dakujem
Tweety
18.07.13,09:32
Samozreme, že môžete zavolať policajtov. veď je v cudzom byte.
martinak3
19.02.14,09:50
opat prosim o radu k problemu popisanemu vyssie - teda doslo to uz tak daleko, ze ho musime nasilim vyhodit z bytu, ale citam tu o nejakych sudnych prikazoch na vypratanie nehnutelnosti o vyzvach o potrebe zabezpecit nahradne ubytovanie. Ten byt vlastnime ja+ brat, ale platba za najomne odchadza z maminkinho uctu a Sipo platim ja. Tak Vas prosim potvrdte mi, ze taketo sudne opletacky a ostatne veci sa ma nebudu tykat a mozem ho rovno vyhodit na uliciu, samozrejme, ze predtym mu zrusim TP a viem, ze bude pri vypratavani klast odpor, mozem o pmoc,ci nejaku asistenciu poziadat policiu? A nemozu napr. policia alebo nejake urady nieco riesti, ze mame vztah otec a dcera, lebo ja tento vztah nepoznam... on figuruje len v mojom a bratovom rodnom liste. Dakujem
draik
19.02.14,17:44
Polícia vám nepomôže, pretože nemáte v rukách súdny príkaz na deložovanie. Najjednoduchšie bude vymeniť zámky.