Lara11
14.03.06,15:27
Ahojte, chcem sa len uistiť v jednej otázke ohladne DPH. Fakturovala som montážne práce, ktoré si u nás objednal odberateľ identifikovaný pre DPH v ČR. Objednal si u nás práce na hnuteľnom majetku v Budapešti. Práce sa vykonali - išlo o vzorovanie tovaru, ale tovar naša spoločnosť odtial neprepravila. Išlo z našej strany čisto o služby. Fakturovala som to bez DPH na základe § 16 ods. 7. Teraz potrebujem k tomu prefakturovať náklady na telefón, ktoré vznikli našej spoločnosti pri výkone tejto služby. Mám to fakturovať tak isto bez DPH a odkázať sa na ten istý § keď to patrilo k tej službe?? Ja by som to urobila asi tak, len si tým nie som celkom istá. Ďakujem.
KEJKA
14.03.06,20:54
Protihodnotu tvorí aj požadovaná platba za telefón. Cenu ste si mali vykalkulovať a fakturovať spolu. Nejde podľa mňa o refakturáciu, skôr o ťarchopis - dodatočnú opravu ceny služby.
Lara11
15.03.06,06:21
Ja budem ten telefon fakturovať v takej istej výške ako nám to vyfakturoval T-Mobile. Len som chcela vedieť či sa môžem odkázať na ten istý paragraf ako pri fakturácii služieb, keďže to spolu súvisí ...