naty-ka
18.07.13,10:10
Zdravím, mohli by ste mi prosím poradiť či ešte môžem predlžiť pracovný pomer zamestnancovi...zacal pracovať u nas od 14.7.2011 - 13.7.2012 potom som mu predlžovala na rok a to 13.7.2012 do 13.7. 2013...moja otázka nie či mu ešte môžem predlžit zmluvu o jeden rok alebo mu uz musim dat na dobu neurcitu

Dakujem za radu :)
Tweety
18.07.13,08:11
Už musí byť doba neurčitá.

naty-ka (Dnes 11:54) ako skúšobnú dobu??
§45 ZP
(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
Mila123
18.07.13,08:29
musí byť doba neurčitá, ale môžeš dať skúšobnú dobu.....
naty-ka
18.07.13,08:54
ako skúšobnú dobu??
Mila123
18.07.13,09:05
áno, môže mať znovu skúšobnú dobu....
kuk do ZP § 45
prikladám ods. 4

4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
naty-ka
18.07.13,10:15
nechcem byť nejako nevdačná, ale čítam zakonník a tam je napísané ze doba urcitá je najviac na dva roky a po tých dvoch rokoch mu mozem este dva krat predlzit pracovnu zmluvu...ja som mu dala pracovnu zmluvu na rok potom som to o rok predlzila a teraz chcem zase na rok takze podla mna mu mozem dat na dobu urcitu este na rok..prosim vás o podrobnejsie vysvetlenie :)
Llívia
18.07.13,10:31
Tak to čítaš zle:
Zákonník práce
§ 48 Pracovný pomer na určitú dobu
(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť V RÁMCI dvoch rokov najviac dvakrát.
Llívia
18.07.13,10:34
Skúšobnú dobu mu môže dať, ak uzatvoria nový pracovný pomer (na dobu neurčitú). Ak však dôjde len k zmene pracovnej zmluvy a nie k jej opätovnému uzatvoreniu, tak mu už skúšobnú dobu nemôže dať.