Jackal
18.07.13,11:05
Dobrý deň. Mam v pláne otvoriť prevádzku kaviarne a reštaurácie na Hlavnej ulici v Košiciach. Keď som sa ale bavil o mojom podnikateľskom zámere so známymi, spomenuli mi, že v Košiciach existuje skupina ľudí, ktorá si nárokuje na podiel zo zisku a mesačné platenie za "ochranu" - výpalné. Chcem sa teda prosím spýtať ľudí, ktorí majú nejakú obdobnú prevádzku v Košiciach, prípadne majú takúto skúsenosť, aby mi o tom napísali.
Ďakujem
Tweety
18.07.13,09:07
Mila123
18.07.13,09:09
vidíš, vidíš....za dobrotu na žobrotu, jeden neužitočný si dostala......
to sú teda praktiky.....
JankaO
18.07.13,09:11
otázku zadal na radu admina - predtým to bola v debate, Richard mu odporučil otázku zadať v OTÁZKACH... takže preto asi taká reakcia od Jackala...
Tweety
18.07.13,09:11
myslím si, že to tu absolútne nepatrí ani ako debata ani inak
Jackal
18.07.13,09:12
Prečítaj si posledný príspevok, ktorý , mi v téme napísal admin. Poprosím ťa, aby si mi už nekomentovala príspevky, pretože tvoje komentáre mi nepomáhajú. Navyše ak ma chceš upozorňovať na pravidlá, tak si vybav funkciu admina. Prajem pekný deň !
lujza.j
18.07.13,09:13
No to kazdopadne....to tu nepatri....bez debaty.....
Jackal
18.07.13,09:17
Milé slečny, viete mi explicitne alebo implicitne vymenovať čo sem patrí a čo nie? Porušil som nejaký morálny kódex PORADY? Ľudia sa tu radia, teda radia tú ľudia, ktorí k téme majú čo povedať. Teda Vás sa debata netýka, ak máte veľa voľného času, treba ísť pracovať.
lujza.j
18.07.13,09:23
Snad si nemyslis,ze ti tu niekto napise ako to je alebo nie je s vypalnym.....naivne!:D
Tweety
18.07.13,09:29
Jackal: a myslíš si, že výpalne je zákonný spôsob?
prepinakos
20.07.13,13:37
Jackal poviem ti to takto: Výpalné sa už dávno nevyberá v reštauráciach lebo by ho reštauráie nemali z čoho platiť. Reštaurácia je vždy viac žrút peňazí ako ich nosič. Reštaurácie je pre ľudí ktorých to chcú robiť pre radosť, z nudy alebo z toho že a chcú ukázať a utopiť trošku zašpinené peniaze.
buchač
20.07.13,13:45
prepinakos , poviem Ti to takto , otázku položím ...

AKO VIEŠ ?????

Ak si majiteľ reštiky ( čo neverím ) , tak potom nespomínaj špinavé peniaze ...............
Tie ostatné myšlienkové pochody radšej nekomentujem , nakoľko sú to odnože pohlavných orgánov ženského a aj mužského rodu ....
lujza.j
20.07.13,13:48
to že sa tam trošku prepláchnu lóve...tak to je jasné, ale to či má reštika na platenie alebo nie..... to "ochranárov" nezaujíma..zaplať , alebo zavri prevádzku....
buchač
20.07.13,13:56
Poniektorí už nemusia pracovať ...
Buď majú dosť , alebo sa imuž neoplatí ...
Nech pracuje ten ,kto musí ...

Na otázku " Sú v Košiciach výpalnícke praktiky ? " odpovedám ...ÁNO SÚ ....

VÝPALNÍCTVO je to , keď si sadnem do nejakej reštiky - kaviarne a po objednaní kávy mi čašník donesie za náprstok čiernej žbrndy a zapýta si za to v pohode zo 3 éčky ...
VÝPALNÍCTVO je to , keď majiteľ dá na výplatu svojim zamestnancom iba minimálnu mzdu ...

TOTO JA POVAŽUJEM ZA VÝPALNÍCTVO ....
buchač
20.07.13,14:34
Či je otázka zadaná duplicitne , ako do debát alebo do otázok , tak to je úplne jedno .

Považujem za vrcholne laickú , bez rozmyslu položenú , doslova stupídnu .
Naviažem na hentú myšlienku , ktorú považujem za " dôležitú " v ostatných bludoch pominutého mozgu , čiže :

Mam v pláne otvoriť prevádzku kaviarne a reštaurácie na Hlavnej ulici v Košiciach. Keď som sa ale bavil o mojom podnikateľskom zámere so známymi, spomenuli mi, že v Košiciach existuje skupina ľudí, ktorá si nárokuje na podiel zo zisku a mesačné platenie za "ochranu" - výpalné.

Čiže v tom prenesenom význame sa opýtam .
Mám zámer ísť podať tiket , zaručí mi niekto aspoň tú druhú cenu ( keď už nie rovno Jackpoot )...nemienim predsa zbytočne vyhadzovať za podanie tiketu ...

Čiže , ak niekto chce ísť podnikať , absolútne nezáleží na tom výpalníctve ...krky si môže dolámať aj na iných problémoch ...


Jackal .... prejdi sa po meste , po tej Hlavnej ...pozri v určitú dobu do určitých podnikov .
Toto si zopakuj v nejakom pravidelnom a aj nepravidelnom intervale po dobu 1 - 2 mesiacov .
Zistíš jedno a to je , že do určitých podnikov chodia stále tí istí šraci .
Zistíš , aké fára a kde parkujú .......

Zvyšok otázky a či debaty je s Tebou proste o hovne ... a o ničom ...pochop to už konečne ...
lujza.j
20.07.13,14:53
a pokial viem bolo tam určite minimálne jedno balkánske zlatníctvo:D...možno ešte aj je....
Ice dive
20.07.13,15:47
pozri si krimi noviny v TV... tuším v KE je počet vypálených áut na sídliskách v tomto roku najvyšší... takže áno výpaľnícke praktiky tam sú...
buchač
20.07.13,17:02
JE ...lui ,veru je .............

Mám s tým zlatníctvom jednu vtipnú ( pre mňa hej ) príhodu ...špecifikovať ale nemienim ...
Poviem iba jedno .
Videl som strach v očiach majiteľa , keď ma zbadal ...
lujza.j
20.07.13,17:22
Buchi, ale ved u teba stačí ked prehovoríš tým vľúdnym sexi hlasom...rešpekt musí byť:D
prepinakos
21.07.13,15:42
Tu nie je čo dodať Búchač vie všetko 15000 odpovedí na poradi asi vo všetkých kategórii od zdarvia po jadrovú fyziku tomu len dáva za pravud. Od zajtra www.buchacvsevedomi.sk odpovie na vsetky vase otazky z hlavy do 30 sekund.
alaya1
21.07.13,17:45
To je az taky strasny pohlad?. Chudak ludia v okoli, snad si uz zvykli-)
buchač
21.07.13,18:11
Chlapče ,chlapče..........
To , čo som ja zažil sa Tebe možno ani v najhorších snoch nezdalo ....

Ale inak ???
Máš celkom príhodný nick .....prepinakos ....
Asi Ti už z toho všetkého preplo ....
alaya1
21.07.13,18:14
-))