coldweek
18.07.13,11:07
Pred mesiacom som poslal doporuceny list exekutorovi, ohladom vyuctovanie exekucie, vratenia preplatku. Ani pred tym som nemal velku sancu s nim rozpravat, mobil neberie, pevnu linku neberie, na list neodpoveda, na maily neodpoveda, na odkazy cez facebook neodpoveda, a situacia je taka, ze urcite viem, lebo ked sa mi zadarilo mu zavolat tak mi potvrdil, ze mam preplatok, no vyuctovanie ani vratene peniaze som od neho nevidel. Preto by som bol rad, keby ste mi vedeli poradit, ze aka je lehota na odpoved na ziadost, dokedy mi ma poslat vyuctovanie. Cital som exekucne pravo, tam to pisu dost vseobecne, ze exekutor to musi cim skor poslat, podla toho kolko ma casu. Len sa mi zda dost blbe ze na sukromne veci ma cas ( videl som to na facebooku) ale na uradne akokeby nie... Zvazujem, ze si podam staznost na exekutora cez SKE, prip. budem podnet na sude na Nezákonné obohacovanie .
Dakujem za odpoved,
lulazz
27.10.13,19:49
Súdny exekútor nemá žiadnu lehotu v zákonne,dokedy má poslať vyúčtovanie pri ukončení (resp.do 1.1.2013 nemal,teraz bola novela,že pri vrátení poverenia,t.j.keď sa skončilo exekučné konanie) .Takže je to individuálne,kedy ti pošle preplatok,ako aj vyúčtovanie.
A to ,či má na súkromné veci čas by som neriešila,predsa to za neho robia zamestnanci,,v tomto prípade účtovníčka,pochybujem,žeby on osobne ti išiel vypisovať poštovú poukážkou,aby ti mohol poslať preplatok :)
A keď tak,je to bezdôvodné obohatenie a touto formou by som to neriešila...aj keď ako sa dívam na dátum,preplatok už asi aj máš vrátený:)