skerenko
18.07.13,12:36
Dobry den.
Zaujima ma nasledovne, poviem priklad.
Som na nejakom pozemku ktory je sice sukromny, ale volne pristupny. Zrazu pride niekto, komu sa nepaci, ze tam som a bude ma chciet vykazat.
Ako vsak ja mozem vediet, ci tento clovek je majitel a nie len nejaky okoloiduci, a teda ma pravo vykazat ma?
Mam ja pravo od neho pozadovat nejake preukazanie jeho osoby, alebo mu mozem povedat, ze tu ostanem pokial ma nevykaze policia ?

Upresnim - nemam na mysli to, ze tebe vojdem na zahradu. Ale prosto zavolal si ma zakaznik do jedneho arealu, kde maju prenajatu budovu, nech mu tam vykonam iste ukony na jeho aute. Prisiel nejaky panko co sa mu to nepacilo a zacal ma s vyhrazkami posielat prec. Ale neskor som zistil, ze to nebol majitel, ale len nejaky zamestnanec alebo kto. Prosto jedna sa o miesta kde bezne maju pristup ludia, zakaznici, teda pred firmami atd. Tak to mam posluchat nejakeho "hocikoho" komu sa nieco nepaci lebo ma zly den? V tomto pripade ma na to pravo asi len majitel a teoreticky moze hoc kto povedat, ze on je majitel, tak ako si ja mam overit ci to je naozaj on, alebo mam posluchat teraz toho kto sa tak tvari ?
Llívia
18.07.13,10:44
A čo by ti pomohlo preukázanie jeho osoby? Čo sa do OP zapisujú aj parcelné čísla? :D Nie, nemáš na to právo.
To, že je nejaký pozemok voľne prístupný, ešte neznamená, že sa tam môžeš len tak promenádovať a navyše, ešte keď vieš, že ten pozemok je súkromný ;)
pavol54
18.07.13,11:00
Vstup na cudzí pozemok ťa môže prísť poriadne draho, mne vstúpil jeden na pozemok ochutnal jednu rajčinu a za spôsobenú škodu platil 3000,-Sk a to som bol lacný a ešte ho policajti obmedzili na osobnej slobode(dostal putá). Takže nie on vlastník pozemku, ale ty musíš preukázať že tam môžeš vstúpiť, v Amerike by si mal po neuposlúchnutí výzvy možno dieru v zadku. Ak to nie je tvoj pozemok tak nemáš právo sa pýtať to mám na pole nosiť aktuálny výpis z katastra alebo nájomnú zmluvu. Od toho incidentu mám na to 2 vysvetľovačov práva s polmetrovými káblami v ruke a tiež nemajú pri sebe plnú moc.
pavol54
18.07.13,12:12
každý cm2 niekomu patrí, len niektorí o tom nevedia
arizona
18.07.13,18:31
Neviem, preco to riesis na nete.
Mal si v prvom rade zavolat svojmu zakaznikovi,ktory si ta objednal a vysvetlit mu situaciu. On najlepsie vie,co ma dohodnute v zmluve, co si moze v prenajatom priestore dovolit a co nie. Nech si danu situaciu vyriesi on s prenajomcom...
Zakaz vstupu cudzej ososby na pozemok nemusi riesit iba majitel. Moze mat na to povereneho zamestnanca,prip.clena rodiny /ak je to sukr.osoba/


PS : nemusis na kazdy svoj prispevok zakladat novu temu. Vo svojom prispevku na spodu mas"ceruzku", cez nu upresnis a upravujes svoj povodny prispevok...
Precitaj si pravidla Porady http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
DOPLNENIE: vidim, ze suvisiaca tema uz je vymazana a ty si dopolnil svoj povodny prispevok, takze" PS " uz je bezpredmetne...
skerenko
18.07.13,18:36
Preco to riesim na nete? Ty si dobre mimo, hadam na to je tu tato stranka, aby som sa mohol opytat. Stale som vsak nedostal odpoved. Asi tazko bude v zmluve napisane, ci mu tam moze firma prist robit nieco s autom :)
Takze, podla toho co pises, zajtra mozem ist ja pred TESCO a vykazovat tam kazdeho koho sa mi zachce, lebo som sa tak rozhodol ? Ako ja mam vediet, ci ten clovek ktory ma vyhadzuje MA NA TO PRAVO alebo je to len nejaky Janko Hrasko co sa zle vyspal ??
Mna napada jedine riesenie - budem toho cloveka ignorovat a poviem mu, ze ak ma problem nech zavola na mna policiu a budem to riesit s nimi, kedze neviem kto je on.
buchač
18.07.13,18:45
Mne sa toto prihodilo taktiež ...dokonca sa šracko promenádoval s vlčiakom ... keď som mu povedal ,aby psa privolal , bol za múdreho ...dokonca sa chvíľku pokúšal hraťna člena SBS ...
Ale veľmi rýchlo ho to prešlo ....

Ide totiž o to , že v takýchto podnikateľských centrách by mala byť nejaká vstupná brána , vrátnica a nejaký vrátnik alebo poprípade SBS ( respektíve spojené 2in1) ...
Je úplne jedno , či je pozemok súkromný alebo nie ...
Na akého frasa je potom vytvorený areál , kde sa každý bude hrať na toho šéfa ači majiteľa ???

Nejaký pánko by mne teda mohol tak fúkať do teplého miestečka ...
Nič iné ...
Ak by bol nepríjemný ...tak ja ešte viac ...
arizona
18.07.13,18:50
Mimo si ty!!!!! Odpovedi si dostal dost,staci precitat,porozmyslat a pochopit, co ti kto pise a nie urazat tych, ktori ti chceli
pomoct...
Niektorym ludom je fakt zbytocne radit,ale co uz, vsetky sme dietka bozie .-)
skerenko
18.07.13,19:01
Prepac ale zatial tu nie je ani jedina odpoved ktora by ma uspokojila a vysvetlila mi, ci naozaj mam pocuvat hockoho kto sa tvari ako majitel :)
marjankaj
18.07.13,19:10
Toto je seriózna stránka.
Ak sa potrebuješ uspokojiť, tak musíš skúsiť nejakú inú. Na nete je ich hromada.:D
Llívia
19.07.13,04:18
Skerenko, nabudúce skús zadať celú otázku komplet hneď na začiatku, bude sa ľahšie odpovedať - ak ešte stále bude mať niekto chuť ti odpovedať ;-) Viešm, my tu nie sme jasnovidci ;-)
pavol54
19.07.13,07:54
nabudúce si zadaj akú odpoveď chceš počuť aby si bol "uspokojený" lebo sa mi zdá že nevieš čo sa chceš spýtať ale určite s nikým nesúhlasíš a potom modifikuješ otázku
lubko6394
19.07.13,08:56
Však majiteľ areálu môže poveriť kontrolou areálu kohokoľvek. To že má niekto v areáli niečo prenajaté ešte nemusí znamenať, že sa po ňom môže voľne potulovať, pozývať si ľubovoľný počet návštev a už vôbec nie používať ktorýkoľvek priestor na výkon prác - trebárs oprava auta na prístupovej resp. účelovej komunikácii. Určite by si sa Ty ako vlastník areálu len tak chápavým očkom pozeral trebárs na výmenu oleja svojho nájomcu v Tvojom objekte. A tetám zo životného by si ako obranu pred pokutou za znečistenie ŽP povedal, že Ti nič nevadilo a že je demokracia...