mirka134
18.07.13,13:26
chcela by som Vás poprosiť chcela by som robiť učto známemu SZČO - JU platca DPH na slovensku pracuje na stavbách v Nemecku

1. ako sa má učtovať a zdaňovať priložená faktúra? musím z nej platiť DPH?

Prosím Vás poraďte ak Vás to moc neobťažuje
Ďakujem krásne za pomoc
a_je_to
18.07.13,20:05
Do účtovníctva ju dáš ako príjem za služby, bez DPH, ale až po zaplatení. Faktúra je na dodanie stavebných prác pre registrovaného platiteľa v Nemecku, teda u poskytovateľa nie je predmetom DPH, ani súhrnného výkazu. Z jpg prílohy sa mi to nedá preložiť cez gúgl prekladač, takže podrobnostiam nerozumiem. So svojimi vedomosťami sa však dávaš na dosť rizikovú činnosť, aj pre seba, aj pre známeho szčo. Maj to na pamäti a usilovne doháňaj vedomosti.
mirka134
19.07.13,05:58
Veľmi pekne Ti ďakujem budem sa snažiť - vieš ja som mu to ani nechcela vziať ale stále naliehal aj som mu povedala že nemám s tým skúsenosti. On je vlastne SZČO na Slovensku čo má náklady tak na PHM tu aj v zahraničí (auto nezaradené do podnikania vlastné a chce si odpočítavať DPH) a náklady na nákup pracovných pomôcok. Dúfam, že to nebude zložitejšie.... ďakujem Ti veľmi pekne za radu..
Ak by mal niekto s niečím podobným skúsenosť alebo daaký materiál prosím priložte - možno pomôže aj niekomu inému...