kostolanicka
19.07.13,09:56
Prosila by som o radu. ako postupovať ak ZŤP zamestnaný v chránenej dielni napadne svojho nadriadeného? je možné mu zakázať vstup na pracovisko, kým nedostane odpoveď o vyhovení s výpoveďou z príslušného ÚPSVaR ?
Xanti
19.07.13,08:11
Toto Ti nepomôže? http://www.upsvarpn.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=94 súhlas z UP nepotrebuješ

Tento súhlas sa nevyžaduje, ak ide o výpoveď dávanú zamestnancovi ktorý:

dosiahol vek určený na nárok na starobný dôchodok
alebo z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a) a e).

§ 63 ods. 1 písm. a) - ak sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť

§ 63 ods. 1 písm. e) - ak sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

Doplnenie :
Súdy považovali za závažné porušenie pracovnej disciplíny neospravedlnenú absenciu zamestnancov, výkon práce pre seba a iné osoby v pracovnom čase, nepovolené používanie dopravných prostriedkov zamestnávateľa na súkromné cesty, opilstvo, majetkové a morálne delikty na pracovisku, ublíženie na zdraví, nerešpektovanie príkazov nadriadených, urážky a podobne – Judikát R 18/1974.
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=24430

No podla mna je ublíženie na zdraví dôvodom na skončenie PP z dôvodov závažného porušenia pracovnej disciplíny .
kostolanicka
19.07.13,08:19
tu sa súhlas vyžaduje. už je podaná žiadosť aj na UPSVaR. ja potrebujem vedieť hlavne to, či tomu dotyčnému sme zakázať vstup na pracovisko (hlavne zo strachu pred ďalším fyzickým napadnutím)
Xanti
19.07.13,08:23
Prepáč napadnutie - fyzycký útok sa nedá brať ako porušenie pracovnej disciplíny?
kopretinka
19.07.13,08:27
kúúúúúúúúúúúúúúúúrnik šopa,prečo zadávaš neustále tú istú tému?!!!!!!
Xanti
19.07.13,08:39
doplnila som odpoved
kostolanicka
19.07.13,12:22
neviem prečo sa rozčuľuješ! ty si mi ani raz neporadila ale druhý áno. tak potom rieš to, čo zaujíma teba a nemusíš čítať všetko, keď nedokážeš pomôcť ale len kritizovať!
kostolanicka
19.07.13,12:25
je to porušenie, ale musí čakať so schválením výpovede od UPSVaR, keďže sa jedná o prepustenie ZŤP. len potrebujeme vedieť, či neporuší nič, ak ho nevpustí viac na pracovisko, teda kým čaká na to konečné stanovisko
kopretinka
19.07.13,13:16
ja nekritizujem,len ťa upozorňujem,aby si dodržiavala pravidlá tejto stránky.keď to vedia dodržiavať ostatní,tak prečo by si ty mala byť výnimka.
arizona
19.07.13,18:22
kostolanicka, kopretinka ta ako skusena poradacka upozornila na porusovanie pravidiel Porady. Zadavanim duplicit zahlcujes zbytocne server,pridavas pracu s vymazavanim duplicit moderatorom a rozculujes Poradakov,ktorym sa tvoja tema zobrazuje xxx krat...
Xanti
21.07.13,09:20
Ved som Ti prilepila stanoviská, ak niekto hrubo poruší pracovnú disciplínu a je ZTP tak ho môžete prepustiť bez súhlasu UP ... netreba žiadať o súhlas.