V.Semi
19.07.13,11:24
Zdravím Vás :) Som nová účtovníčka v spoločnosti s kováčskou výrobou a mám problém s jednou faktúrou. Pracujem so SAPom a ešte v 5. mesiaci som zaúčtovala faktúru, ale omylom som ju zadala s nižšou sumou ako v skutočnosti je. Nevedel by mi niekto z Vás poradiť transakciu, kde by som mohla k tejto faktúre doúčtovať nejakú čiastku? Alebo poradiť nejaký spôsob ako to opraviť, okrem vystornovanie. Ďakujem krásne :)
a_je_to
19.07.13,17:25
Poznám len SAP BO a v tom sa pridaná faktúra už nedá doplniť. Je len málo údajov, ktoré po pridaní možno zmeniť. Ale zle zadané faktúry sa opravia buď cez režim Opravná faktúra, alebo vystornovaním a opakovaným zadaním. U programov s možnosťou prepisovania to pripadá neštandardne, ale v SAPoch je to jediný užívateľsky možný spôsob.
V.Semi
23.07.13,05:20
Uvažovala som aj ja nad vystornovaním, pretože je to zahraničná faktúra, čiže nič to na DPH nezmení. Ale stornovať sa nedá, keďže je zadaná v 5. mesiaci a SAP mi povoľuje len 2 účtovné obdobia. A nevedeli by ste mi viac popísať spomínaný režim OPRAVNÁ FAKTÚRA?
tictac7
23.07.13,05:28
...akože nič na DPH nezmení? Opravné DPH budeš musieť podať, veď sa Ti zmení aj vstup aj výstup....
a_je_to
23.07.13,09:45
Chcel som Ti poslať nafotený návod,na vystornovanie, ale nedá sa pridať obrázok. Musíš ísť cez Administrácia - Inicializácia - Účt.obdobia - klik na šipku pred 5-2013 - Status obdobia zmeniť na odblokované .... a môžeš stornovať.