Martin Fridrich
19.07.13,13:58
Dobrý deň,
ja, spolu s kolegyňou sme konateľmi jednoosobovej s.r.o.-čky. Zároveň je konateľom aj jediný spoločník. Chcel by som sa informovať, ako sa môžeme obaja (ja a kolegyňa) stať spoločníkmi, resp. aký je presný postup a aké dokumenty musíme vypracovať, aby sme sa stali spoločníkmi. Samozrejme, terajší spoločník súhlasí s naším vstupom do spoločnosti. Základné imanie sa meniť nebude.
Ako to bude so zakladateľskou listinou, pretransformuje sa dodatkom na spoločenskú zmluvu, alebo jediny spoločník cez vyhlásenie jediného spoločníka spraví zmenu, kde budeme pridaný v sekcii spoločnicí?
Ak sa nebude meniť základné imanie, tak bude nutné spraviť odpredaj podielu predpokladám.

Ďakujem za čo naobšírnejšie odpovede :)

Poradu som prezeral dva dni a nič som nenašiel :(
Mária27
19.07.13,16:46
Existujú firmy, ktoré sa na takéto poradenstvo špecializujú. Myslím, že vám stojí za to, obrátiť sa na nich.
Bude vám treba určiť podiely - ak nebudete meniť základné imanie, asi pôjde o odplatné nadobudnutie. Potrebujete spoločenskú zmluvu, ktorá by sa normálne menila, teraz sa na ňu zmení zakladacia listina ...
Nešpecializujem sa na takéto prípady, aspoň ti posúva tému.
Stefan2005
19.07.13,17:35
Moja SRO
19.07.13,20:31
Prevod OP, súhlasy správcu dane príp. cestné prehlásenia, rozhodnutie jediného spoločníka, atď......tých dokladov, ktoré potrebujete je viac. Pri podaní prostredníctvom ZEP je možné ušetriť viac ako 50% notárskych a súdnych poplatkov.