m-a-r-y-KAte
19.07.13,15:41
Dobry den.
Chcem sa spytat, ci je mozne podniknut nieco proti stojacim autam na ceste. Byvame v rodinnom dome ako ostani na ulici. Kazdy ma velku zahradu aj plochu na parkovanie v dvore. Napriek tomu susedia parkuju na ulici co mi znacne znemoznuje vojst s autom do dvora alebo garaze. Vzdy sa len modlim, aby som si neoskrela auto. Bohuzial dnes som uz nemala tolko stastia ako inokedy. Uz ma to fakt nahnevalo. Stoja tu auta a mikrobusy, cesta je dost uzka. Da sa nieco podniknut, aby museli parkovat vo dvoroch? Dakujem
ivka70
19.07.13,14:06
Pokial parkovanim na ulici dodrziavaju parkovanie podla zakona o prevadzke na pozemnych komunikaciach, tak s tym neurobis nic.
Ak ho nedodrziavaju, zavolaj policiu.
duves
19.07.13,15:04
Toto ma fascinuje, lebo u nas v starej rači je ten isty problem. Chodte do rakuska a skuste sa popozerat, kde sa takto blbo parkuje. Tam musia byt všetky cesty prejazdne v oboch smeroch. Bez výnimky.
http://dusan-vesely.racan.sk/2012/08/parkovanie-v-raci-alebo-balkan-v-strede.html
buchač
19.07.13,15:04
Pri takýchto otázkach ohľadom nerešpektovania toho alebo onôho ( parkovanie , arogancia na cestách - vždy sa jedná o tie luxusné autá , je jedno či súkromné alebo firemné ) v medziach slušnosti alebo zákona ma viacmenej vždy napadne iba jediné ...

Zaobstarať si starú Škodovečku alebo Žigu ...
Motor dať do poriadku .
Hlavnou výbavou tohoto auta by boli nárazníky z poriadného a kvalitného materiálu .
Ako vhodný matroš považujem nejakú koľajnicu - úplne by postačovala aj úzkokoľajná ...

Zvyšok si asi každý domyslí .......
Absolútne by ma nesralo nejaké oškreté susedovo auto , veď zákonná poistka by bola zaplatená ...

P.S.:
Taká nehoda starej žigy s baworákom ...hehehehehe.....žiga celá a baworo jak harmonika ....
arizona
19.07.13,15:19
Ak ti nejake auto brani vjazdu,ci vyjazdu do dvora, mozes zavolat odtahovku,alebo Policiu,nakolko tym vodic porusuje zakon


§ 25, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
n) pred vjazdom na cestu z miesta mimo cesty ...,
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/poradna/parkovanie-zastavenie-vozidla-a-statie/819-branenie-vjazdu-a-vyjazdu-na-moj-pozemok#ixzz2ZVcKqta5