majakr
19.07.13,21:20
Prosim poradte,
su firmy ktore zakladaju, sro napriklad za cca 300 € su take firmy bezpecne? da sa spolahnut na takuto, od advokata mam ovela drahsiu ponuku.....
Atomer.sk
19.07.13,19:57
Pokial ma firma referencie a je skusena, tak v com je horsia od draheho advokata?
majakr
19.07.13,20:02
No prave neviem, ktorá firma ma dobre referencie jedna je na Kopcianskej 10 v Bratislave viete mi dat niekto referencie na konkretnu formu ktora zaklada sro? dik
focalor
22.07.13,07:34
mnohe firmy zakladanie sro riesia cez zaruceny elektronicky podpis, preto je to lacnejsie, takyto podpis uz maju aj advokati niektori, staci pohladat... a k bezpecnosti sa vyjadrit neviem, pretoze zalozit sro by nemal byt narocny proces, ale viac formalita, ktora sice potrebuje svoj cas...
Ice dive
22.07.13,08:15
otázne je či sa zakladá nová alebo kupuje už jestvujúca sro.... ak sa zakladá nová je lepšie využiť takúto spoločnosť, keďže založenie cez ňu vychádza lacnejšie ako zakladať firmu po svojom bez elektronického podpisu.... to či je firma spolahlivá sa dá určiť veľmi ľahko, stačí pozrieť obchodný register a konateľa tejto spoločnosti a ak figuruje v xy sročkách, ktoré evidentne založil a následne predal bude asi spoľahlivý, lebo toľko by ich určite nemal ak by nebol dobrý v tom čo robí.... konkrétne tá z kopčianskej 10 má tých firiem pozakladaných do aleluja... takže predpokladám, že asi vedia čo robia, i keď s nimi osobnú skúsenosť nemám...
Moja SRO
22.07.13,08:54
Založenie cez spoločnosť poskytujúcu takéto služby je bezpečné a lacnejšie vychádza najmä z toho dôvodu, že na podania sa využíva ZEP (zaručený elektronický podpis), ktorý daná spoločnosť využíva. Najlepšie sa v jednotlivých ponukách zorientuješ tak, že si pozorne budeš všímať, čo všetko máš v cene za založenie zahrnuté. Niektoré spoločnosti ťa síce ohúria na začiatok nízkou cenou, avšak "zabudnú ľa informovať", že v cene napr. nemajú zahrnuté podanie na ŽR, tzn. pošlú tam teba a vzniknú ti ďalšie náklady, nakoľko za každý predmet podnikania zaplatíš ďalších 5,- € naviac. Tzn. porovnávaj porovnateľné....
majakr
22.07.13,09:01
Ja tomu rozumiem, aj mam prehlad o tom co je v cene, ide mi o to, ze ci su tie spolocnosti v pohode, pretoze im vlastne davam plnu moc, tak aby ju nejako nezneuzili....
od znamej advokatky mam cenu vyse 450 € a spolocnosti to iste robia za 300 € mate niekto dore skusenosti s niektoru konkretnou spolocnostou?
dik.
majakr
22.07.13,09:02
chcem zalozit novu sro...
Moja SRO
22.07.13,09:09
Ja tomu rozumiem, aj mam prehlad o tom co je v cene, ide mi o to, ze ci su tie spolocnosti v pohode, pretoze im vlastne davam plnu moc, tak aby ju nejako nezneuzili....
od znamej advokatky mam cenu vyse 450 € a spolocnosti to iste robia za 300 € mate niekto dore skusenosti s niektoru konkretnou spolocnostou?
dik.

ja mám najlepšiu skúsenosť sama so sebou :o)))
majakr
22.07.13,09:55
No ja to tiez dokazem, len kedze nemam elektronicke podanie tak mna to vyjde zbytocne draho, pretoze pri elektronickom podani je polovicny poplatok za OR a viazane zivnosti a volne zivnosti su zadarmo,....
Moja SRO Tak za 300 € mi to viete zalozit ?
Ice dive
22.07.13,10:08
čiste teoreticky to vieš spraviť aj lacnejšie... ak zájdeš do takejto firmy a povieš, že všetky doklady si spravíš sám oni nech riešia len podanie za nejakú primeranú odmenu... potom im zaplatíš 165 € + tú ich primeranú odmenu... a poplatky za živnosť, ak ju nevedia vybaviť elektronicky bez poplatku...
JankaO
22.07.13,10:45
[QUOTE="majakr"].....pretoze im vlastne davam plnu moc, tak aby ju nejako nezneuzili....
od znamej advokatky mam cenu vyse 450 € a spolocnosti to iste robia za 300 € mate /[QUOTE]
O rozsahu plnej moci rozhodujete Vy, takže ak niekoho splnomocníte k špecifickým úkonom, ktorých rozsah a obsah presne v nej určíte, nevidím priestor na jej zneužitie...