Mario Swt
20.07.13,07:53
Ahojte

Devoloper pozemkov (maly raj) ma vraj v zmluve s SPP vecne bremeno. Nam ponuka na predaj pozemok ale v zmluve ma ze musim spravit zmluvu s SPP o vecnom bremene. (v tichosti ale hovori ze doteraz ziaden predany pozemok si nemusel uzavriet zmluvu o VB s SPP) Ale otazka je preco by som mal podpisat zmluvu o vecnom bremene s SPP ked na pozemku mam maximalne pripojku plynu (iba v cestach by malo byt tahane potrubie SPP, cez pozemky potrubie SPP nejde). Akym zakonom sa mozem ohradit ak mam zaujem vyskrtnut klazulu o vecnom bremene s SPP z kupno-predajnej zmluvy na pozemok?

dakujem za rady.
Mario Swt
20.07.13,08:45
Vecné bremeno in personam v prospech oprávneného: SPP-distribúcia, a.s., IČO: ....,spočívajúce v
práve uloženia inžinierských sieti ( plynárenských zariadení, káblového prepojenia a nízkonapäťovej elektrickej
prípojky), ich prevádzku, údržbu,právo prechodu zamestnancov oprávného a vozidiel oprávného z vecného
bremena v zmysle GP č.... podľa zmluvy ....

Ma pravo predajca pozemkov ziadat v zmluve o VB s SPP od kupujuceho na zaklade tohto VB? I ked cez zmieneny pozemok nejde potrubie ?
arizona
20.07.13,09:20
tienik
20.07.13,09:34
no neviem, zasadne by som nekupoval pozemok z vecnym bremenom - jednoznacne je to prudke znizenie jeho hodnoty. A v dnesnej dobe, ked je na vyber toho fakt kopa, nic by ma asi neprinutilo nad tym ani rozmyslat.
A druha vec, staci si precitat tu prislusne diskusie o "slusnom" pristupe SPP k zakaznikom, takze s tou firmou nechcem mat absolutne nic spolocne a uz toboz nie nejake clanky v zmluve.
Takze od predajcu by som jednoznacne pozadoval vypustenie tejto klauzuly. Zmluva je dohodou dvoch stran, Teba a predajcu. Co ma on dohodnute z SPP, do toho Ta nic.

Ja ked som kupoval pozemok, mal som tam tiez (teraz uz vidim ze je to ich oblubena zabava) klauzulu o tom, ze sa zavazujem do dvoch rokov stat zakaznikom SPP a vyuzivat pripojku. To som hned na prvom stretnuti s usmevom pri citani zmluvy vyskrtol s tym, ze nie do dvoch rokov, ale dokonca ze pravdepodobne nikdy nebudem zakaznikom SPP. Predajca to v pohode zobral na vedomie a dany bod zo zmluvy okamzite vymazal. SPP nejak zabuda ze uz je par rokov pod 89 a nie centralne planovanie, ale ja som sa rozhodujem o tom cim budem kurit a co dovolim alebo nedovolim na svojom pozemku robit.
A len tak medzi nami, maju na to vecne bremeno pravo, z energetickeho zakona, ak uz tam to potrubie je. Ale zas zas pri novom vecnom bremene sa musia s majitelom dohodnut na financnom vyrovnani - takze tak ako si to predstavuju za "panbohzaplat" to nepojde.
Mario Swt
20.07.13,09:59
TEraz mi prisiel uz i spominany GP uzemia potrubia su fakt vedene v ceste tak stale neviem preco ta divna klauzula v zmluve.
Mario Swt
20.07.13,10:02
Cize cele sa to toci ci predajca moze na zaklade VB co on ma celu oblast od SPP na LVcku ziadat taku klauzulu ked spominany pozemok nema podla GP ziadne vedenia cez pozemok.
arizona
20.07.13,10:21
Cize cele sa to toci ci predajca moze na zaklade VB co on ma celu oblast od SPP na LVcku ziadat taku klauzulu ked spominany pozemok nema podla GP ziadne vedenia cez pozemok.
Nevieme kde tvoj pozemok stoji, ci je naokolo planovana nejaka dalsia vystavba. Mozno sa v buducnosti planuje, takze SPP si chce vopred poistit vstup .-)
Mario Swt
20.07.13,18:56
pozrite si stranku maly raj maju tam interaktivnu mapu je to pozemok c228 co je v podstate v strede v ulicke medzi kopou pozemkou pre RD, cize ak sa to tam zahusti tak to by bolo velmi divne keby spp chcelo tahat tade plyn, podstatne jednoduchsie je im rozkopat cestu. cize toto by ma moc nenapadlo ze by tahali dalsie potrubia krizom cez pozemky ked cestou je to jednoduchsie.