elenka
14.03.06,17:09
Ešte raz dávam dotaz :
Zamestnancovi sme poskytli neplatené voľno po dobu 2 rokov, pretože je zamestnaný v inej organizácii, v riadnom pracovnom pomere na plný úväzok. Neviem ako to je s odvodmi do zdravotnej poisťovne : ak zamestnanec prinesie potvrdenie, že organizácia v ktorej teraz pracuje odvádza odvody do ZP, platia sa odvody aj z pracovného pomeru uzamestnávateľa u ktorého má neplatené voľno ? Platí si aj zamestnanec aj zamestnávateľ, alebo nikto?
Prosím usmernite ma.
Ďakujem, a ospravedlňujem sa, lebo môj dotaz opakujem.
Jana Motyčková
14.03.06,16:41
baninka
14.03.06,18:07
ja som čítala, že ak je zamestnanec na NV treba ho odhlásiť z povinných poistení - starobného, dôchodkového a poistenia v nezamestnanosti.

a keby nebol na tak dlhom neplatenom voľne-len informatívna otázka-to na dva roku mu z firmy ponúkli možnosť čerpať NV?Mne sa to zdá byť veľmi divné...teda dosť dlhá doba.
Baninka
Jana Motyčková
14.03.06,18:48
ja som čítala, že ak je zamestnanec na NV treba ho odhlásiť z povinných poistení - starobného, dôchodkového a poistenia v nezamestnanosti.

Áno, samozrejme. Ale zo ZP sa neodhlasuje.
Daja72
14.03.06,18:52
Ahoj, neviem, či ti to pomôžem, ale ja som si dosť veľa vecí prekonzultovala, na t.č. všzp 0850 003 003 a pani mi vcelku k veci odpovedala, dokonca si vypýtala moje t.č. a po preštudovaní zákona mi zavolala. Skús aj túto možnosť. Čau Daja:)
elenka
15.03.06,06:04
Už som odpovedala tu :
http://www.porada.sk/showpost.php?p=203969&postcount=48
Ďakujem, nevšimla som si odpoveď.
Medzitým som volala aj VšZP, tam mi tak isto povedali.
Ďakujem.
Ďakujem aj DAJA72.