chinko
20.07.13,13:14
Ahojte.
Momentalne som zamestnany v jednej firme ktora odvadza vsetky odvody za mna tak ako ma. Mam v plane zalozit si s.r.o. Tak sa chcem spytat ze ci este nieco musism odvadzat za seba? (pokial viem tak nie)
No hlavne ma zaujima, ze ak moja s.r.o. nebude fungovat podla mojich predstav a nebudem mat ziadne zisky ani vydavky tak musim nieco odvadzat? (alebo ako to funguje?)

Cenim si kazdu odpoved.

Dakujem....
tictac7
21.07.13,08:13
Pokial z tej sro nebudes poberat ziadne prijmy, nebudes mat ani povinnost platit odvody. Taktiez, co sa tyka platenia dani za sro, v pripade, ak nebude sro vykazovat kladny zaklad dane, teda jej zdanitelne prijmy nebudu vyssie ako zakon uznane danove vydavky, nebudes mat povinnost platit dan. Avsak povinnost viest riadne a preukazatelne podvokne uctovnixtvo, ako aj povinnost podavat danove priznanie k dani z prijmov pravnickych osob, vratane zakonom predpisanych priloh Ta neminie.'
chinko
21.07.13,09:36
Dakujem za info tictac7.
Ak to dobre chapem mozem si zalozit sro. A ak sa mi business nerozbehne tak v podstate nemam ziadne naklady, nemusim platit odvody ani dane, okrem nakladov spojenych so zalozenim.
Chcem si dat zalozit sro cez nejaku agenturu tym padom ani zakladne imanie nemusim davat. No na konci roka musim vydokladovat pouzitie ZI, alebo netreba?