Danielsson
20.07.13,17:59
Chcel by som v našej obci zorganizovať akciu pre ľudí, tzv. "letné kino". Kde budeme premietať filmy, pravdepodobne zahraničné pre ľudí zadarmo. Samozrejme, že si to chceme spropagovať na FB. Tak som sa chcel spýtať, či si to máme nejakým spôsobom ošetriť? zapožičať si/kúpiť originál DVD....alebo či sa máme báť nejakých problémov ohľadom copyright.
misoft
20.07.13,20:54
Platiť poplatky SOZA - toť povinnosť pri verejnom predvádzaní diel. Bez pardónu.

Čo sa týka originálnych DVD nosičov - prečítaj si na originále jedno upozornenie, písané malým písmom.
Tieto nosiče poskytujú licenciu len pre domáce použitie, teda žiadne verejné predvádzanie.

Okrem toho - letné kino - čo takto povolenie od samosprávy, od hasičov (požiarna ochrana), hygienikov (sociálne zariadenia), daňovákov?

Môj názor - nem dobrý nápad - veľa vybavovačiek, veľa povolení. A copyright na zahraničné diela - tie sa udeľujú cez Ministerstvo kultúry.
misoft
21.07.13,20:19
A len doplním malú poznámočku: ak SOZA vedela pýtať poplatok za spievanie ľudových piesni od detí zo škôlky v sume niekoľko sto € - počítaj s tým, že až sa to "prevalí" - zaplatíš niekoľko tisíc €.
nika.sum
21.07.13,20:55
My sme mali videopozicovnu, zakupovali sme s autorskymi pravami a aj napriek tomu nas otravovala LITA.
duves
22.07.13,03:41
Premietanie filmov zadara, stuiahnutych z netu, alebo na DVD nosičoch pre domace použitie = riadne problemy. Nebude lepšie vyhodiť peniaze rovno cez okno? p.s. povedz, kedy a kde ich budeš vyhadzovať. :-)
misoft
22.07.13,20:25
...i ja sa pridám - každé € dobré :D:D