Candice
21.07.13,17:26
Dobrý deň, opustila som manžela a spoločnú domácnosť a s deťmi som si prenajala iný byt, mám podanú žiadosť o rozvod. Manžel už niekolkokrát prišiel za deťmi na návštevu, nechcela som mu robiť naprieky, tak som ho pustila do bytu. Pri posledných návštevách ale odmietal "môj" prenajatý byt opustiť a vykrikoval na mňa, že tam má právo byť ako dlho chce a že ja nemám právo ho odtial vyhadzovať. Dokonca raz to zašlo tak ďaleko, že sa zvalil na posteľ a ležal na nej niekolko hodín, a na moje výzvy aby odišiel, vobec nereagoval.
Mňa tieto situácie velmi stresujú, lebo manžel sa správa hrubo a arogantne a jeho prítomnosť mi je nepríjemná. Je pravda, že sa tam môže zdržiavať kolko chce, alebo existuje nejaký (legálny! čiže žiadni hrubokrkí chlapci :) ) spôsob ako ho odtial dostať? Má zmysel volať policajtov, alebo ma pošlú niekam keďže sme stále manželia? Styk s deťmi som mu vôbec neobmedzovala a keďže sa k nim správa pekne, nemám dôvod to robiť ani v budúcnosti.
Ďakujem
lujza.j
21.07.13,15:43
ja by som ho nevpustila, ak chce byť s deťmi...nech sa páči...dohodnem miesto...tam deti odovzdám...dohodnem sa kedy ich privedie...prídem pre deti a finitto!
kopretinka
21.07.13,16:24
nemá žiadne právo vstúpiť do toho bytu,nie je jeho majiteľ ani tam nemá trvalý pobyt.Nabudúce mu neotvor a keď bude robiť bordel,volaj policajtov.
Mária27
21.07.13,18:10
Ústava SR

Druhý oddiel
ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
dedo paragraf
21.07.13,18:38
Držte sa rady od "kopretinka",a hlavne mu ukážte,že nie je všemožným pánom.Na stretnutia s deťmi má síce právo,ale len za určitých podmienok,nie však na rozhodovanie v cudzom byte!!!
Ice dive
21.07.13,18:48
čisto teoreticky ako by sa na to pozerali na súde prípade trestného konania za rušenie domovej slobody..... nájomnú zmluvu podpísala zadávateľka, ktorá nie je rozvedená len má podanú žiadosť... t.j. prenajíma si byt a má teda právo v ňom byť a určovať koho si doň pozve resp. koho vykáže... nie je rozvedená a nájomné uhrádza zo svojich zarobených peňazí, ktoré však patria do BSM teda sú aj manželové.... má manžel teda právo byť v danom byte alebo nie? (resp. je nájomná zmluva platná ak by s nou nesúhlasil, aby manželka prevzala takýto záväzok???) nechcem rýpať pýtam sa na odpoveď lebo mi to príde taká zapeklitá situácia...