dragonfly
21.07.13,18:13
Pekný deň! Nevyznám sa teraz v tom novom systéme dohôd. Chcela by som sa spýtať ako je v súčasnosti najlepšie urobiť dohodu tak, aby odvody boli minimálne.
Momentálne mám pozastavenú živnosť a asi si ešte toto pozastavenie predĺžim. Na úrad práce sa prihlasovať nechcem a mám možnosť spolupracovať s jednou organizáciou, kde by mi mohli dať dohodu. Koľko vyjdú v takom prípade odvody? Koľko je to do ZP a čo sa odvádza do SP? Je nejaká minimálna mzda na hodinu? Totiž čakám na nejaké odpovede ohľadom ďalšej práce a nechcem sa medzitým prihlasovať na úrad práce. V tomto období mám pár možností u tejto organizácie, ale pravdepodobne nie na celú dobu. Bolo mi ale poradené, aby som sa s nimi dohodla, že by mi dohodu dali na celú dobu, čo to budem potrebovať a prípadne im to, čo za mňa zaplatia "preplatiť" pretože by to malo byť menej ako by som zaplatila na živnosti alebo ako dobrovoľne nezamestnaná (to by mala byť asi rovnaká suma?). Oplatilo by sa mi to tak urobiť? Bude to menej ako pri živnosti alebo dobr. nezamestnanosti? Zo živnosti som predtým platila iba zdravotné nie sociálne. Viete mi poradiť? Aké sú možnosti? Aby mi písali 1 hodinu za deň? Viem, že ak by to nebolo písané na každý deň, tak by ma museli prihlasovať a odhlasovať. Na akú zmluvu, existuje ešte dohoda o pracovnej činnosti? Naozaj teraz neviem ako to je po novom a rada by som tú prechodnú dobu nejak vykryla bez ÚP a s čo najnižšími nákladmi, naozaj im to radšej preplatím a budem papierovo krytá.
Dúfam, že je otázka zrozumiteľná.
Ďakujem.