ivonk
21.07.13,21:22
Ahojte. Som spoluvlastníkom parcely so susedom, tá parcela sa nachádza pred vchodom do mojej a jeho zahrady. On si chce na celej tejto parcele spraviť drevený alebo kovový prístrešok, a možno to celé aj uzatvoriť, nechce nás púšťať do záhrady cez túto parcelu, vraj máme aj iný vchod. Kedže som stále vlastníkom a nemienim sa tohto vzdať, lebo mám na to iné dôvody, ktoré nie sú teraz podstatné. Môže si to tu postaviť bez môjho súhlasu? Myslím, že na to potrebuje aj tak aspoň podať ohlasovaciu povinnosť ?! Čo ak to uzavrie celkom, ako postupovať? A ak by som mu aj dovolila tam postaviť ten prístrešok, musí mi nechať polovicu na prechod, však? Ďakujem za ctené rady do budúcna.
draik
21.07.13,19:57
Ako spoluvlastníci rozhodujete spoločne a ak máte rovnaké podiely, navzájom sa môžte zablokovať pri rozhodnutiach, ako je stavba na danom pozemku..
arizona
21.07.13,20:26
Kedze si spoluvlastnicka, nemoze ta obmedzovat,kadial mozes chodit a kadial nie,mas rovnake prava ako on.
command
22.07.13,05:46
Bolo by dobre keby napises v akom pomere je spoluvlastnictvo ak 50:50 tak to znamena ze kazdy mate rovnake prava a neda sa urcit len tak ze toto je moja polovica a tato tvoja nakolko z kazdeho m2 kazdy vlastni rovnaku cast. Ale urcite mu tam nedovol nic stavat ked vas nechce pustat. Ak uzavrie tak podat staznost na obecny urad za nedovolenu stavbu plota alebo podobne. Ak tam chce nieco stavat plot alebo nieco ineho musi mat od teba suhlas.
zera
25.07.13,06:10
Ak sa chces rozdelit zo spoluvlastnikom tak to treba cez sud.Je to dost drahe, ale budes mat presne vymedzene metre ktore su tvoje