maja21041989
21.07.13,22:12
Ahojte.Potrebovala by som poradiť prosím.Rodičia chcú na mňa prepísať dom prostredníctvom KP zmluvy.Mám dvoch súrodencov ktorí s prepisom súhlasia,ale aj tak by som sa chcela poistiť na 100% aby v budúcnosti nemohla byť zmluva napadnutá.A ako vlastne pri prepise postupovať?Treba pri prepise aj odhad ceny nehnuteľnosti? Či stačí keď napíšeme do zmluvy u notára vymyslenú cenu? A nedá sa to potom nejak právne napadnúť tá zmluva keď tam nebude cena odhadcu? Ďakujem.
draik
22.07.13,05:40
Ak nechcete uhradiť kúpnu cenu, tak uzatvorte darovaciu zmluvu, to však so všetkými rizikami s tým spojenými. Inak sa zbytočne vystavujete riziku neplatnosti kúpnej zmluvy.
ivka70
22.07.13,05:42
Prepisat znamena co? Rodicia ti dom daruju?
Alebo ho ides od nich kupit?
Kazdopadne, kataster potrebuje nejaku zmluvu, aby nehnutelnost prepisal. Najskor teda dopln, co idete s domom robit ....
doktor23
24.07.13,20:42
Aké riziká má darovacia zmluva? Ak sa jedná o bezodplatný prevod, nič iné sa ani spísať nedá.
draik
25.07.13,06:16
Stačí, že sa zmenia pomery v rodine a nájde sa dôvod na to, aby darca požadoval vrátenie daru.
Katy a R
25.07.13,07:44
zase až také jednoduché to nie je ! .. nestačí len zmena pomerov ... ten dôvod fakt musí byť! - a podľa zákona!
draik
25.07.13,12:10
Zmena pomerov sa, žiaľ, nie úplne ojedinele týka dôvodov, pre ktoré je možné od zmluvy odstúpiť. Okrem toho nastupuje započítanie daru do dedičstva. Bez ohľadu na výkričníky...