mattscott
22.07.13,12:49
chcel by som sa opýtať - chcem si na aute dať zdvojený výfuk aby bol vlavo aj v pravo - našiel som si výrobcu na svoje auto Ulter sport - pri vyfuku je napisané nehomologizovaný. Čo to pre mňa znamená - ak si ho tam dám namontovať? Musím podstúpiť nejakú byrokratickú procedúru?
Ice dive
22.07.13,11:14
znamená to pre teba asi toľko, že ak pôjdeš s autom na STK jedná sa o neoprávnený zásah do vozidla a tým pádom stkčkou neprejdeš lebo daný výfuk nie je určený na daný typ vozidla... resp. nie je schválený výrobcom... prípadne musíš absolvovať byrokratickú procedúru...
buchač
22.07.13,11:15
homologizácia , t.j. :

overenie zhodnosti , podobnosti
lujza.j
22.07.13,11:24
Mat tak tieto vyfukove starosti:D
Martin1310
22.07.13,17:26
Jediná legálna cesta je dať si sám spraviť potrebné testi a následné povolenie od výrobcu.Jedným slovom NEREALNE, Slovenské zákony sú v tomto absolutne neomylné.......zakázané je všetko.
Ak je to nejaké auto akých je málo tak ho tam daj,technik na stk. bude vedieť figu aký tam má byť výfuk. Na felde a podobne , zabudni.
misoft
22.07.13,19:21
Teda pojem nehomologizovaný = neschválený - nepatriaci k vozidlu = až to zistia, papiere od približovadla do šuplíka zoberú.
misoft
23.07.13,11:08
....lebo tými dvoma výfukovými trubkami na zadku feldy z nej Porsche neurobíš :D:D:D