anita
01.10.04,08:20
V akých situáciách sa môže použiť "Zmluva o dielo"? Kto s kým môže takúto zmluvu uzatvoriť? Máte niekto skúsenosti s takouto formou zmlúv? Na čo všeto sa dá využiť?
r.galovic
01.10.04,06:57
Ja mám takú istú otázku. A hlavne by ma aj zaujímalo, či sa dá v súvislosti so "zmluvou o dielo" využiť paragraf zo zákona o daniach z príjmov teraz neviem presne číslo), ktorý hovorí o tom, že príjmy z vedľajšej činnosti osôb s trvalým pracovným pomerom, do výšky 5-násobku životného minima (21.250,-) sú oslobodené od dane. Ja som projektant a chcel by som niekoho zaangažovať do grafických prác a nechcem ho zamestnať ani na dohodu o vykonaní práce a ten dotyčný aby nemusel platiť daň.

Prepáč Anitka že skáčem do reči.
Dadena
01.10.04,07:05
O Zmluve o dielo hovorí § 536 a nasl. Obchodného zákonníka, väčšinou sa jedná o obstaranie prác, tovarov a služieb. V každom prípade si treba naštudovať zákon. Zmluvu o dielo môžu medzi sebou uzavrotiť napr. podnikatelia, ale aj podnikateľ s obcou, napr. obec ako objednávateľ si u dodávateľa napr. stavebnej firme objedná dodávku diela, ktorá je presne špecifikovaná v predmete zmluvy. Ale pozor treba si naštudovať zákon o verejnom obstarávaní, ktorý sa týka výberu dodávateľa.
anita
01.10.04,07:07
Ja budem len rada, ak sa to obšírnejšie "obkecá". Presne tomu istému sa chcem vyhnúť aj ja. Nezamestnať a neodvádzať dane ani odvody. Ale na čo všetko sa to dá aplikovať????? Heeeelp!!!! :confused:
Pomôžte kto viete!
Ďakujem, ďakujem, ďakujem....
anita
01.10.04,07:15
Už aj idem listovať Obchodný zákoník, len ešte otázočka:
Firma môže uzatvoriť takúto zmluvu aj s FO? Nie SZČO ale FO - občan. Ide mi o to, že ak si chcem dať službu vykonať od spoločnosti alebo SZČO alebo obce, tak mi oni jednoducho vystavia faktúru a ja ju zaplatím. To je v pohode, nič neriešim. Ale jedná sa mi o občana - FO, ktorého ja nechcem zamestnať, ale ako môžnosť jednorázového zárobku by mohla byť zmluva o dielo. Alebo nie?
smida
15.02.07,09:08
Prosím Vás o najdenie, zaslanie Zmluvu o dielo alebo kde by som to našiel na internete. Predom Vám ďakujem
bv_alexandra
15.02.07,09:12