Mjjj
22.07.13,13:45
Dobrý deň,mám pred sebou obhajobu podnikateľského zámeru pred komisiou.Bola by som vďačná ochotným poraďákom,ktorí to majú za sebou,ak by sa podelili so svojou skúsenosťou a napísali,aké konkrétne otázky boli v testoch.My sme totiž čakali dlho ,kým sa nami začali zaoberať(menili sa podmienky udeľovania dotácie),preto sme školenie nemali.Len mi bolo povedané,akych zákonov sa to bude týkať-je toho veľa ...Ďakujem .Vďaka za postrehy,bola by som rada ak by sa ešte niekto podelil so skúsenosťou.
Dav
22.07.13,12:03
Živnostenský zákon - podnikanie, druhy podnik. činností, podmienky podnikania, povinnosti SZČO voči ZP, SP - vymeriavacie základy, povinnosti voči DÚ - registrácie, druhy a výška daní, zisťovanie základu dane,daňové konanie- daňový poriadok, príklady výdavkov, ich zaúčtovanie v JÚ a ich daňová uznateľnosť/neuznateľnosť, účtovné knihy, dlhodobý majetok. Ďalšie otázky sú priamo k zamýšľanému predmetu podnikania, podľa podnikateľského zámeru - čo, komu, za koľko, kde : vyrábať, predávať, poskytovať služby.
veronikasad
22.07.13,16:33
dodo1001
22.07.13,17:14
V Bratislave bola jedna z otázok aj z druhov živností - boli tam vymenované niektoré profesie a bolo ich treba zaradiť.
marjankaj
22.07.13,17:27
A aký je problém? Veď sú iba tri.
1.remeselné Viď príloha č.1 živnostenského zákona
2.viazané viď príloha č.2
3.voľné to sú ostatné neuvedené v prílohách 1 alebo 2

A z hľadiska predmetu podnikania
1.obchodné
2.výrobné
3.poskytujúce služby

http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html#19
Mjjj
22.07.13,18:04
Veľmi pekne ďakujem,Veronika,pomohla si mi ,len aby som stihla pohľadať v googli odpovede...