player85
22.07.13,18:01
Ahojte minuly tyzden sme kupovali dlazbu,doviezli nam ju a zistili sme ze je to dvpjka trieda o com nas predavacka neinformovala,dnes je piaty den,chcem sa spytat ci mam zo zakona narok navratenie penazi,dlazba je nerozbalena,v telefonate nam pan povedal ze len za iny tovar,ako to je? Dakujem
buchač
22.07.13,17:06
No neviem ako je to inde , no čo ja som videl cenovky , tak tam bola uvedená okrem ceny a trieda ...
Dvojka trieda zvykne byť aj lacnejšia oproti tej jedničke ...

Nehnevaj sa , ale vyhovárať sa na predavačku je trochu detinské .
Dospleý jedinec , investujúci do tovaru nemalé peniaze by sa aj sám mal interesovať a pýtať sa ....či ?

Pán má síce aj pravdu , peniaze vrátiť nemusí ...
Výnimku tvorí reklamačné konanie ... ak je tovar pokazený, tak je iba na predajcovi , či tovar vymenia , alebo vrátia peniaze...
Takže berieš niečo iné , alebo ostaneš pri tej 2-ke triede ..
buchač
22.07.13,17:07
...predavačka v e-shope ??????
kopretinka
22.07.13,17:11
a čo ja viem,ako sa nazývajú tí,čo ti dvihnú telefón?
buchač
22.07.13,17:26
...ná Ty nevieš , Márgit ???
Šak laici .....
arizona
22.07.13,19:14
Predajca je povinny uvadzat aku triedu/kvalitu tovaru predava. Vacsinou to byva uvedene na cenovkach a nasledne aj na blocku.
To, ci vas aj predavacka informovala,alebo nie tazko dokazete, je to slovo proti slovu..Ak to mali uvedene na tovare, tak nie je jej povinnost vam to aj ustne zopakovat.
Takze chyba je jednoznacne na vasej strane,predajca vam tovar vziat spat a peniaze vratit nemusi.

Ale predpokladam, ze ak mu prinesiete 2.tr a budete chciet vymenit za 1.tr, tak pristupi na nejaku dohodu...
misoft
22.07.13,19:19
Iné by bolo, ak na doklade o kúpe (bločku, faktúre) by bolo uvedené I.tr. a na zabalenom tovare (dlažbe) uvedené II.tr. - v tom prípade by sa jednalo o klamanie zákazníka, prípadne o podvod. Ak sú tieto údaje rozdielne - predávajúci MUSÍ uviesť stav tak, aby zodpovedal stavu pri predaji - teda a) vymeniť dlažbu za I. triedu, alebo za b) vrátiť rozdiel ceny medzi I. a II. triedou. Inak by to bolo pre SOI - a zgustli by si.
player85
25.07.13,11:17
Na blocku bola jednotka za ktoru sme zaplatili v plnej cene a na obale bola dvojka,cize islo o oklamanie zakaznika,predavacka to nakoniec priznala z,,omylom,,poslala dvojku,peniaze vratili