klapka123456
22.07.13,18:06
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať na môj projekt a na jeho začiatky.

Mám v pláne vytvoriť projekt,ktorý bude fungovať nasledovne.
Vytvorím účet na youtube a na fb. Na tieto stránky (bez webovej zatial) ,budem ukladať videá.

Obsah videí bude zameraný na rozhovory ,respektíve monológy interpretov.
Začnem s interpretmi z hip hopovej sub-kultúry.
Vo videu,bude natáčaný interpret ,ktorý bude hovoriť o svojom pracovnom,ale aj osobnom živote,o názoroch o hip hope a hudbe....
Videá budú delené ,podľa epizód/séria ,ktoré budú niesť názov podľa mesta,z ktorého bude dotyčný pochádzať...napr. začnem s epizódou s interpretmi z Nitry,tak názov bude Klapka č.94901 /Janko Mrkvička(to je len príklad) ,ak bude ďaľší intepret z Nitry,bude názov Klapka č.94901/Fero Petržlen .
Ak z iného mesta,bude niesť séria názov čísla podľa psč,z ktorého interpret je.

Plánujem urobiť rozhovory s interpretmi,ktorí sú menej známi,ale aj so známimi tvárami,čím by mohla byť sledovanosť a obľúbenosť tejto relácii celkom slušná.

Čo sa týka scenára,problém nemám.

Problém mám ale s tým,ako to celé zlegalizovať,aby som neporušil zákony.
Zo začiatku samozrejme nechcem natom nejak brutálne zarábať ,ak sa vyskytne nejaký sponzor/inzerent na reklamu,tak som ochotný ho tam dať,ale inak neplánujem z tohoto projektu zarábať.

Takže neviem,či si kôli tomu ,musím zobrať živnosť,alebo nie.....a či mi živnosť bude stačiť ,alebo na toto musí byť sročka ,kôli základnému ímaniu a možným rizikám ?
Niesom si istý,či by toto mohlo byť pre mňa projekt,na ktorom by som si mal dávať pozor (krach,žaloby a podobne) a vytvárať kôli tomu sročku ...
Priznám sa,najjednoduchšie a najlacnejšie pre mňa by bolo ,mať živnosť,alebo ju nemať vôbec,pretože pracujem ako obyčajný zamestnanec s minimalnou mzdou....takže náklady musím dosť škrtiť.

Čo sa týka legalizácie tohoto projektu,je tam dosť veľa otáznikov,ktoré nemám zodpovedané.
Okrem toho,či si dať/nedať živnosť mám problém aj s registráciu.

Neviem kde mám všade tieto videá registrovať,aby som neporušil žiaden zákon.
Neviem,či musím vybavoť aj sozu,alebo slovgram kôli videu ....a to nehovorím ešte o tom,žeby som tam chcel dať aj nejakú intro-znelku..na začiatku a na konci.
Veľmi rád ,by som tam dával aj zostrihy,napr. ak tam budem mať nejakého interpreta,tak by som rád dal do videa aj zostrih z nejakého jeho vystupenia,alebo videoklipu................(samozrejme,tohoto by som sa mohol vzdať,ak by to bolo príliš náročné na legalizáciu a náklady)

Predovšetkým mi ide o tie rozhovory (monology) pretože cielom tohoto projektu je čo najviac priblížiť interpreta poslucháčovi a zviditelniť aj tých intepretov,ktorí niesú úplne komerční,ale robia kvalitnú hudbu.

Prvé série chcem robiť pre hip hopovú sub-kultúru ale rád by som v budúcnosti pokračoval aj s inými hudubnými štýlmi.

Ak máte niekto skúsenosti s videprojektami,alebo niečím podobným budem rád,ak mi pomôžete hlavne čo sa týka zákonov.Nerád by som robil niečo,čo porušuje zákony .

Samozrejme hladal som aj sám,ale priznám sa,že som sa nedočítal nič,čo by mi pomohlo.Vôbec neviem,čo musím urobiť,aby som mohol zobrať kameru a začať natáčať.
Kameru a priestory a interpretov mám vybavených,síce kamera je taký stred skvalitou a priestor budem meniť pravidelne,ale s týmto by problém nebol.


Čo sa týka strihu videa....neviem ,či musím udávať kto to bude strihať,tak isto grafiku neviem či musím udávať,kto sa podielal napr. na tvorbe loga a podobne.

Viac-menej to budem robiť svojpomocne na začiatku bez nejakej firmy takže nemám skúsenosti s tým ako neporušiť autorské práva a podobne.

Za všetky rady vopred ďakujem .Hlavne potrebujem naviesť na zákony ,ktoré nesmiem porušiť.Ďakujem a prajem príjemný deň