Katka.T.
23.07.13,11:31
Zdravim, mame takyto problem s terasovymi dverami /oknom/. Robila ich firma INCON, ale cez nejaku sporostredkovatelsku firmu. Pri objednavani sme sa nebavili o tom ci sa budu dat tieto dvere zavriet aj otvorit zvonku, my sme to brali ako samozrejmost, kedze su to terasove dvere. Az nejake 2 mesiace po ich namontovani sme zistili, ze terasove dvere – ktore su vyklopno posuvne, sa z vonku /z terasy/ nedaju zatvorit. Mozme sa nimi z terasy iba vymknut. Co sa aj stalo. Mali sme navstevu a ta navsteva z terasy pribuchla dvere a zistili sme ze sme vsetci vonku, vchodove dvere boli zamknute, kluc zvnutra cize zvonku by sme ich tiez neotvorili. V dome ostal iba 3 rocny chlapcek. Uz ma dost chytala panika, nastastie maly hrdina posunul klucku hore a tie terasove dvere otvoril.
Neviem teraz ci je to normalne ze su tieto terasove dvere take, alebo nam tam len zabudli nieco nastavit, ti sprostredkovatelia povedali, ze to je jednoducho TAKY system. Je to kovanie Winkhaus.
Da sa tam nieco domontovat, zmenit, upravit.... alebo cokolvek aby sa tieto dvere riadne dali zvonku zavriet aj otvorit???
Vyzna sa v tom niekto??? Vie niekto poradit???


dakujem
Gabi03
23.07.13,10:04
bežné to určite je. Skôr by som povedala, aby sa dala manipulovať zvonka, je to neštandardné. Ale ako ste sa vedeli vybuchnúť? prečo kľučka neostala v "otváracej" polohe, aj keď ste boli všetci vonku? To by ste iba zatlačili na dvere, a tie sa odsunú. Nie?
Katka.T.
23.07.13,10:10
je pravda, ze pri vymknuti klucka ostala vo vodorovnej polohe /neviem kto z navstevy sa o to oprel/ ja si na to davam extra pozor. Ak je ta klucka v hornosikmej polohe, kedy by sme sa nemali vymknut - ale vtedy sa tie dvere nedaju ani privriet ani pritiahnut su jednoducho otvorene, po celom obvode cca 10-20 cm. Ta moznost ze sa dvere zavru /s kluckou v otvaracej polohe/ a potom ich zatlacime a sa odsunu - NEEXISTUJE, preto som vlastne zalozila tuto temu, ci by bolo mozne sa k tejto moznosti dopracovat. Ak by sa to dalo bola by som spokojna.
Gabi03
23.07.13,10:57
tak to musíte kontaktovať dodávateľa. sestra má podobné dvere, ale keď má kľučku vnútri v otváracej polohe, vie si ich pribuchnúť celkom a potom samozrejme aj odsunúť... možno máte iné kovanie