Mon1
23.07.13,15:11
Pekný deň vám želám a prosím o radu: Mám v pláne rozbehnúť podnikanie, ktoré by spočívalo vo výrobe /šití/ špeciálnych textilných obalov /vrecúšok, obrúskov.../ z prírodného materiálu na potraviny. Zaujímalo by ma:
- potrebujem mať na dielňu, kde by som to vyrábala nejaké špeciálne povolenie? Ak áno, od koho? Aké kritériá v takomto prípade musí dielňa spĺňať?
- potrebujem mať na takýto výrobok nejaké špeciálne povolenia, certifikáty, ako napr. vyhlásenie o zhode, potvrdenie z ÚVZ o tom, že to neobsahuje plesne a pod...? V Žiline existuje výskumný ústav textilnej chémie, mala by som výrobok na schválenie poslať tam, alebo existuje aj nejaká iná inštitúcia, kde by to mohli posúdiť? Pokiaľ viem, v Žiline posudzujú výrobky, ktoré prichádzajú do kontaktu s kožou /tričká a pod./ Ako je to v prípade, keď ide o textilný obal na potraviny? V akých cenách sa pohybujú poplatky za takýto úkon? Treba ich dávať robiť opakovane?
- čo sa týka samotného materiálu, nastačí, ak by mal potrebné povolenia týkajúce sa jeho nezávadnosti iba môj dodávateľ?
- čo a v akej forme musí finálny textilný výrobok obsahovať? /etikety, návod, čiarový kód, balenie a pod.../
Vopred ďakujem za odpovede.