duves
23.07.13,19:32
Firma nam preraba kupelňu, už začíname 3.tyždeň, tu o tom občas píšem: http://www.porada.sk/t219952-p9-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2385188

Zajtra maju osadzať predmety a dnes som pri čistení vaničky po navrate z prace zistil, že asi 1/3 povrchu vaničky je poškodena.
Mne to pripadá ako z karbo brúsky. Je to poškodene asi na 1/3 povrchu - vyznačen e na obrazku 3. Obrazok 1- detail, obrazok 2- detail kde to nie je poškodene. Ako by ste to riešili? Existuju nejake možnosti to opraviť bez búrania?
lujza.j
23.07.13,17:36
povrch je aký hladký...že toto je akože pod tým nástrekom alebo v ňom alebo to tam je ako keby priškvarené?vanička material....?aký
duves
23.07.13,17:41
Je to výrobok JIKA a je to keramicka vanička. Ked to bolo oprete v kupelni ešte pred montažou, tak to tam nebolo. Pozeral som ten montažny navod, čo bol v strede nalepeny.
Viem, že take bodky sa objavia, ak sa reže oceľ karbobrúskou. Odlietajuce iskri su kusočky rozžeravaneho kovu a ten sa zakusne do keramiky (do obkladu, do WC misy a podobne). Neviem kedy sa im to podarilo. Už som volal do firmy. Oni musia zistiť, komu z remeselnikov sa to "podarilo" a tomu to daju k nahrade. Už sme z nich na prášky.
lujza.j
23.07.13,17:43
je to spálenina?bolo to asi odbalené?
duves
23.07.13,17:47
Niektore čierne bodky citiť pod prstom ako to prechadzam. Nie, spalene to nie je. Ono sa to zažere to glazury a neda sa to odstraniť. Manželka do mna hučí, akoby som bol vinný, že som taku firmu ja objavil. V podstate nam študio Lefresh v BA na Vajnorskej (Empíria) ponukla letaky 4 firiem. Tak som vybral.
duves
23.07.13,17:49
Nie, spaleninu necitiť.
lujza.j
23.07.13,17:54
može za to hlupák, čo tam brúsil......to je tým,že ste doma podráždení .....niet divu, inú predstavu si mal o rýchlosti a šikovnosti....profíkov pri ktorých asi treba stáť a kontrolovať....
ani nechtom to nejde odškrabnúť, jemne nožíkom....či nechceš do toho rýpať?jemne brusnou pastou...
inak bola tu téma, ako takto bolo poškodené plastové okno...
duves
23.07.13,18:09
Stale rozmyšlam, kedy sa to mohlo stat!
lujza.j
23.07.13,18:20
čas už neposunieš späť...bohužiaľ ani to nezmeníš....ja by som bola strašne nasratá!!!!treba si to vyhučať s firmou....
arizona
23.07.13,19:17
Ked si si isty, ze to predtym nebolo, tak urcite sa to poskodilo pri prestavbe. Lebo u vyrobcu ti asi reklamacia neprejde.
Trvaj, aby ti sposobenu skodu vynahradila firma, co ti robi prerabku.
My sme tiez teraz dost veci prerabali. Z niektorych "majstrov" zasnem !!!... obkladaca kupelky som musela ja, ako zenska, laik upozornit, ze obkladacky su naopak, oknarov som este mesiac po osadeni okien nahanala, nech pridu okna docistit od lepidla, lebo nicim mi to neslo vycistit a pod. Az ked som pohrozila, ze ich roznosim po internete, tak dosli a konecne si dorobili...dalsi "majster" bol zas urazeny, ze naco mi je doklad o zaplateni par tisic eur,vraj nedava nikomu, tak naco je mne...ze nech sa nebojim a pod.
Teraz hladam niekoho na vykopanie 7m jarku na pripojenie ku kanalizacii. Niektore firmy ma odfajali, vraj take male zakazky nerobia, ti ktori by boli ochotni, tak nahodili ceny okolo 2500€. Nemam slov na slovenskych odbornikov...
lujza.j
23.07.13,19:30
a potom, že nie je robota....potrebuješ, a pre nich to nie je zákazka...zasnem...keby mali takých 10, tiež odmietnu....toto je chorá republika:((
Xanti
23.07.13,20:24
No najlepší na kopanie sú cigáni ... ak sú niekde v okolí tak ich treba zavolať ... a určite to výjde lacnejšie ako ti dali ponuky firmy ...nás cca 6-8 metrov, hlbka 130 cm na prípojku k vode ... vykopali dvaja cigáni za 2 hodiny, dohodli sme cenu 30 e ... ale bolo to len na šírku lopaty nechápem ako tam tak hlboko vliezli do takého úzkeho priestoru ale bohate to na prípojku stačilo :)
Peggynka
23.07.13,21:11
Je to z brúsky,mne to urobili pred rokmi kúrenári na obkladačkách.Nemyslím,že sa to dá opraviť.Skús sa pozrieť na toto a nech to firma zaplatí :
http://www.renovaciavani.sk/
duves
24.07.13,02:42
uvidim, čo navrhnu
Peggynka
24.07.13,06:01
Ja som videla takto opravenú vaňu a vyzerá to dobre.Skús si zadať do gúgla: renovácia vaní smaltom a myslím,že nájdeš aj v BA takéto firmy.
lubko6394
24.07.13,06:32
Ja by som to nerobil, teda ak škodu spôsobila firma. Investovať do nového a mať renovované mi nepríde ako výhodné - iba ak by som to pokašľal ja sám a chcel minimalizovať škodu. Renovovaný povrch podľa mňa nebude mať nikdy kvalitu originálneho smaltu.
expeeert
24.07.13,06:43
Akurát cigánom musíš presne vyznačiť, kde kopať, lebo niekedy vykopú aj to čo nechceš :)
expeeert
24.07.13,06:44
Ono toto najlepšie vymeniť, nech sa o to postará firma...
lujza.j
24.07.13,06:50
No niektori majstri....tiez,aby si pri nich ako pri malom decku stal a este a platil,vsetko si radsej sama ak sa da...by som ich rozdrapila:D
bjuty smis
24.07.13,11:14
to by som teda chcel vydieť tých cigánov, čo to vykopú za 2 hodiny a 15 € na hlavu....
allgreen
24.07.13,13:55
aj ja som si takto poskodil wc ale od zváračky, bol aj tak stary tak mi to nevadilo, vadilo mi az ked som ho nechtiac rozbil :D
lapejko
24.07.13,18:53
keby tých bodiek bolo pár, dajú sa ostrým dlátom akoby odraziť a prípadne doleštiť pastou, takto posiate to ale nejde, keď na to príde voda, zhrdzavie to.
Xanti
24.07.13,20:23
No vykopali bjuty smis... otravovali naj im dáme dáku robotu ta dostali robotu .. ale šli jak draci. A neni to moja prvá skúsenosť s cigánmi čo kopali ... A čo sa týka prachov ... chceli viac, no neboli sme ochotný dať viac tak spravili i za takú cenu ..

expeeert no jasne, že sme im povedali kde je začiatok a kde koniec .. šak jak ináč by boli kopali, a to ešte museli dávať pozor na plynové vedenie ...
duves
25.07.13,02:47
No do kelu
duves
25.07.13,06:25
Mal by sa niekto zastaviť od f.JIKA, či sa to da opraviť. Vážení, včera nam osadzali prvky. Zo sprchove panelu netečie studena, iba horuca voda, tečie sifon spod umyvadla a to vodar tvrdil, že on pre taku firmu už dlho robiť nebude, že pojde zarabať inakšie prachy, do rakuska! Jedná sa o firmu j-tradebuild, tak aby ste boli v obraze, empiria - študio lefresh ma letaky, ako doporučujucu firmu na prerabku kúpelne.
Peggynka
25.07.13,13:45
A firma čo to poškodila má riešenie ?
duves
25.07.13,16:08
Bol to pozrieť obchodný zástupca JIKA, vraj treba tych 1315 bodiek vyšpárať a potom to doleštiť. Podla mna je to sprostosť. Nechame to tak. Uvidime, aku zlavu nam daju.
arizona
10.11.13,10:45
duves, ako skoncila tvoja oprava?
duves
10.11.13,13:36
Nijako, uhrali sme závady v cene diela