Stretch
23.07.13,22:59
Ahojte, od začiatku školského roka na telesnej výchove máme opitého učiteľa. Niekedy je pohoďák ale niekedy sa ho aj dosť bojíme pretože je dosť agresívny. Raz som mu povedala, že som chorá a že nemôžem cvičiť a povedal my, že som načisto chorá a mám sa ísť liečiť. Totiž on je agresívny preto, lebo nikto z našej triedy necvičí. Vie o tom aj riaditeľka, bol na koberci ale ako keby sa nič neriešilo. Niektorí dostali oveľa lepšiu známku ako tí, čo cvičili povedzme asi 4x. Bola som za ním, jemne som mu naznačila, že to je nespravodlivé voči mne ale on povedal, že nebude prilepšovať niekomu kto si to nezaslúži. Pritom som tichý a nekonfliktný tip. Ako sa to má riešiť aby dostal vyhadzov?
Martin1310
23.07.13,21:07
Tak hádam v prvom rade to povedz svojim zákonným zástupcom-rodičom a nech to z riaditelkou riešia oni. Zaujímavé že ťa to začalo trápiť až v polovici prázdnin.
Onko
23.07.13,21:17
Pokiaľ to riaditeľka nerieši, tak je možné sa obrátiť na niekoľko nadriadených alebo kontrolných orgánov: napr. Rada školy, zriaďovateľ školy, školský úrad, inšpektorát práce, a možno ďalšie. Vyhazov nezabezpečia, ale im sa zodpovedá riaditeľka, takže pod ich tlakom bude musieť konať, resp. dostane vyhazov ona, keď nechá opilcov pracovať v škole. Tie známky by som vôbec neriešil, sťažovať sa, že si dostala horšiu známku, môže spochybniť to vážne obvinenie z alkoholizmu a agresivity. Zamerať sa treba na tie veci.
buchač
24.07.13,05:52
Onko vraví :
Pokiaľ to riaditeľka nerieši, tak je možné sa obrátiť na niekoľko nadriadených alebo kontrolných orgánov ....
.....
Totiž on je agresívny preto, lebo nikto z našej triedy necvičí.
...
Tie známky by som vôbec neriešil, sťažovať sa, že si dostala horšiu známku, môže spochybniť to vážne obvinenie z alkoholizmu a agresivity. Zamerať sa treba na tie veci.

Ja vravím , že tak vážne obvinenie je potrebné aj dokázať ...
Ľahko je totiž obviniť , potom je už neskoro na to ospravedlnenie ....

Agresívný , že ste lemry lemravé ????????
Nuž ...možno ani nie je agresívny , ale skôr poriadne nasratý ... Ak celá trieda donesie tie rôzne papieriky od lekárov , rodičov a sfalšované od krista-krážom ???
...a vieš , že sa mu ani nečudujem ???
Šak celá trieda necvičí , možno ani celá škola ....nuž zabíja nudu a chlastá .....
Ja by som všetkým necvičiacim ( bez adekvátneho ospravedlnenia ) nadrbal tie najhoršie možné známky - kľudne aj sólovky ...
GabiZ
24.07.13,06:28
Dnešná mládež je taká aká je, je pravdou, že telesná výchova na školách je pre nich v dnešnej dobe záťaž. V našich časoch to bolo úplne iné, ale čo je dnes také, ako bolo kedysi? Ak si odmyslíme vynaliezavosť a lenivosť detí na školách, pozrime sa na druhú stránku veci. Ak je učiteľ opitý a zvlášť učiteľ telesnej výchovy a rodičia zveria svoje deti do školy s tým, že sú tam v bezpečí, tak v podstate ani netušia, aké nebezpečenstvo im hrozí! Deti tam cvičia na rôznych náriadiach a pod., kde je zodpovednosť učiteľa veľmi veľká. Stačí moment a úraz je na svete a stalo sa už aj, že bol smrteľný! Takže bez ohľadu na to, aké sú decká v škole, čo nie je v dnešnej dobe pre učiteľov ľahké, alkohol tam jednoznačne nepatrí! V prípade, že je učiteľ pod vplyvom alkoholu a riaditeľka túto vec nerieši, je treba okamžite volať rodičom a tí by následne mali zavolať políciu. Postup by mal byť iný, oznámiť to riaditeľke, tá by mala zabezpečiť, aby sa zistilo, či požil alkohol a následne potom konať. Ale ak to takto nejde, tak jedine prostredníctvom polície. No a pokiaľ sa zistí u neho alkohol, tak už tam môže ísť o trestné stíhanie. Nezastávam si ani jednu, ani druhú stranu, ale ak učiteľ svoju prácu nezvláda, tak tam nemá čo robiť. Ich prácu obdivujem a nechcela by som ju robiť, pretože je náročná na psychiku a dnešné decká si uplatňujú len svoje práva a povinnosti potláčajú, akoby ich nemali, ale ak učiteľ nezvláda situáciu a začne ju dokonca riešiť alkoholom na pracovisku, tak by sám mal byť dostatočne inteligentný, aby sám takéto pracovisko opustil, kým nedôjde k tragédii. Každopádne by to mali riešiť rodičia, prípadne zvoliť postup, ktorý popísal Onko.
alaya1
24.07.13,06:31
Tak tento prispevok v ziadnom pripade nepisalo dieta.
buchač
24.07.13,06:46
...v Tvojom ponímaní to " dieťa " ako myslíš ???
Že je to žiak základnej školy alebo študent stredného stupňa ......???

Lebo je jasné , že henten príspevok písalo dieťa - študent ....

Ešte mi povedz , k akej tragédii môže dojsť na hodine telesnej výchovy , ak nik necvičí ??? :)
Llívia
24.07.13,06:53
GabiZ: V prípade, že je učiteľ pod vplyvom alkoholu a riaditeľka túto vec nerieši, je treba okamžite volať rodičom a tí by následne mali zavolať políciu.
Toto by mohli urobiť aj samotní žiaci, študenti?
GabiZ
24.07.13,07:07
Polícia by mala prešetriť každé oznámenie, aj ak to nahlási dieťa, ale v praxi sa skôr využíva možnosť, že dieťa to ohlási rodičovi a ten ako jeho zákonný zástupca rieši daný problém. Každopádne ak sa cíti byť dieťa ohrozované, tak môže volať aj ono.
GabiZ
24.07.13,07:15
A myslíš si, že necvičia všetky hodiny telocviku po celý školský rok? Ak by to tak bolo, tak potom je to prípad pre inšpekciu! No a učiteľovi pod vplyvom alkoholu prepne a donúti nejakým spôsobom, aby decká cvičili (stačí slabšie povahy, ktoré sa zľaknú) a zrovna vtedy sa stane úraz. Nešpekulujme zbytočne, alkohol na pracovisko nepatrí a bodka! A už vôbec nie v škole!
Antea
24.07.13,08:01
100 bodov, to ma prvé napadlo, že aj ja by som pila, keby som mala takých žiakov
kopretinka
24.07.13,08:19
podľa gramatiky to písal niekto,kto by sa mal vrátiť na prvý stupeň :D
erik555
24.07.13,08:37
Co tu riesime? Ziaci necvicia, lebo aj ini ziaci necvicia a robia si zo vsetkeho srandu...Pije sa? lebo piju aj ini a to aj ti, ktori tvoria zakony, a dalsi statni pracovnici. Je to tu ako v Kocurkove :D
GabiZ
24.07.13,08:44
Súhlasím, ale asi by si sa inak na to pozeral, keby tvoje dieťa zostalo doživotný invalid práve kôli takémuto učiteľovi, prípadne by si oň prišiel. Nevyriešime problém na Slovensku, ale keď sa k tomu každý takto bude stavať, tak sa nedivme, aká je u nás situácia. Všetko si robíme sami a práve takúto ľahostajnosť potom prenášame na deti! A tu je výsledok!
erik555
24.07.13,09:06
Tu je vela nezodpovedanych otazok! Kedze je vraj casto opity, tak ako je mozne, ze to vedeniu skoly nevadi? To nikto pri podozreni sa nemoze stazovat riaditelke a dat mu fukat ako dokaz? O com to tu tocime???

A ta lahostajnost u dnesnych deti je uz davno!!! Uz je to akoby samozrejmost! Kedysi skola nebola na srandu...
Janiela
24.07.13,09:20
Presne tak, ako píše Martin 1310, zaujímavé, že problém sa rieši až v polovici prázdnin.
Ak je to pravda, že učiteľ pije, je to strašné.

Ale čo ak to pravda nie je???? Deti sú dnes lenivé, preto toľko obezity a následne samé choroby. Uliať sa, to je dôležité, ako to, že nikto necvičí!!!! A čo potom cez telesnú robia???????? Niekedy necvičili len nemehlá, ak si niekto zabudol tepláky, cvičky a podobne - STÁL NA HANBU CELEJ TRIEDE V KÚTE HALY!!!!! Potvrdenie od rodiča, že je chorý?? Určite!! Muselo byť od lekára. No ale dnešný lekár??? Nekomentujem radšej. Všetka česť výnimkám, ako lekárov, tak aj chorých. Ako môže len tak žiačka, študentka povedať som chorá, necvičím?
A čo by chceli, akú známku za necvičenie?????

K poslednej vete: A prečo rovno vyhadzov???? Možno by stačilo napomenutie. Žiačikovia a študentíkovia by už len vyhadzovali. Nepáči sa mi - tak von!! To sa potom tak správajú aj v živote, vyhodiť, prepustiť, ošpiniť, nakydať a podobne.
Janiela
24.07.13,09:21
a ďalších 100 za tých lenivcov