Replasťačka
24.07.13,06:34
Včera nám priviezli tovar z CZ a vodič nákl.vozidla nemal medzinárodný nákladný list, takže ho nemám pri faktúre. Povedal, že mu ho nedali u nášho dodávateľa. Neviem, ako môže bez tohto tlačiva prejsť colnicou. Dá sa to vôbec ?
Dodací list mám. Stačí ako príloha k faktúre ? Stretol sa niekto s takýmto prípadom ?
Dav
24.07.13,04:58
Stačí DL. Colnice medzi ČR a SK sú pekných pár rokov zrušené, tak akou colnicou mal tovar prejsť?
Braňo
24.07.13,05:31
chýbať bude dodávateľovi.
promont maja
24.07.13,05:35
... bohužiaľ stretla ... dokonca previezol veľkú opachu = nádrž pre čerpaciu stanicu ... a nemal žiaden doklad ... faktúra prišla poštou ... problém je v tom, že legislatíva ČR má vo svojom ustanovení o preukazovaní tzv. reverse charge, u nás samozdanenia, slovíčko " lze", t. j. stačí faktúra a zvyšok je možné preukázať prostredníctvom iných dokladov ... a naša legislatíva má slovíčko "a" = takže pri podobnej intrakomunitárnej dodávke je povinné mať aj faktúru a aj prepravný doklad, s tým, že od 1. 1. 2013 je jeho obsah ešte prísnejšie poňatý ...
Replasťačka
24.07.13,06:17
Ešte raz ďakujem, tiež som toho názoru, aj keď, ako píše Dav, colnice sú zrušené ( to som si stačila všimnúť ), nákladná preprava je predsa len niečo iné ako osobná.