katarinkamt
24.07.13,09:29
Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
erik555
24.07.13,08:51
Braňo
24.07.13,09:27
zrejme nebol trestaný od malička
Barbara
24.07.13,09:35
zrejme si chcel napísať, že nebol NAUČENÝ od malička, a vedený k tomu aby to nerobil, podľa teba ked ho potrestáš, tak bude vedieť že prečo bol potrestaný. To ho mali od malička učiť, že ked mu treba cikať, aby sa pýtal von.
kopretinka
24.07.13,09:36
Barbara,ten psík je riadne vyvenčený,žiadny pes nie je taký hlúpy,že sa nevie vypýtať,on sa bude pýtať,aj keď ho to nebudeš učiť (nemyslím teraz na úplne malé šteniatko) prečítaj si to ešte raz,toto je iný problém
kopretinka
24.07.13,09:42
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
erik555
24.07.13,09:48
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Jj, vodca svorky musi byt vzdy clovek...inak jeho rolu prebera pes a to uz clovek potom nemusi byt s nim spokojny ;) Ako hovori Cesar Millan: Disciplina, pravidla a az na tretom mieste laska.
katarinkamt
24.07.13,10:54
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
mlisa
24.07.13,10:58
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
svorka neznamená svorka psov... svorka je pre neho celá tvoja rodina :-) A pointa je, že pes musí chápať že ty si vodca svorky a určuješ pravidlá, nie on
lujza.j
24.07.13,11:00
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
lujza.j
24.07.13,11:02
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
svorka neznamená svorka psov... svorka je pre neho celá tvoja rodina :-) A pointa je, že pes musí chápať že ty si vodca svorky a určuješ pravidlá, nie on
Toto snad kazdy psickar vie,ale asi nie.....
kopretinka
24.07.13,11:02
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
kopretinka
24.07.13,11:05
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
asi zmením názor po majiteľkinom poslednom komentári : pes je miesto vychovávania trestaný,nechápe za čo.....a ke´dže nechápe,tak to robí aj ďalej.
lujza.j
24.07.13,11:18
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
asi zmením názor po majiteľkinom poslednom komentári : pes je miesto vychovávania trestaný,nechápe za čo.....a ke´dže nechápe,tak to robí aj ďalej.
Neviem si predstavit,ze by mi pes znackoval byt dva roky....a pri mojom teda fakt psovi:D by to boli ine znacky-davky....
Niekde davno sa stala chyba.....sa to tolerovalo....a teraz si robi pes co chce....
kopretinka
24.07.13,11:19
hej,aj ja si myslím,pes proste robí to,čo sa naučil,treba hľadať tú chybu,ale neviem...mno...
erik555
24.07.13,11:22
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
vela casti pozriet na Nat Geo Channel, alebo na Youtube "Znalec psi duse" (cesky), cize Dog Whisperer...Cesar Millan. Potom viacej pochopis...Je to aj o energii cloveka, ktoru vyzaruje k psovi. A ked sa bavime o vodcovi svorky, tak uz len take vodenie na voditku: Vodit ma clovek psa a nie pes cloveka, ako je to casto vidiet!
http://www.youtube.com/results?search_query=znalec+psi+duse&oq=znalec+psi+duse&gs_l=youtube.3..35i39j0.36289.39525.0.40503.15.15. 0.0.0.0.174.1468.11j4.15.0...0.0...1ac.1.11.youtub e.e2uXpCOFo28

http://www.youtube.com/playlist?list=PLNxd9fYeqXebLIOhCufqoGd2RhLuF5LXz
kezeso
24.07.13,11:32
známa má iný horší problém, vyšpiní sa jej do postele a to aj "na veľkú". Môj dojem - hlúpe plemeno, mali sme shi-tzu, nikdy to doma neurobil, vždy škriabal na dvere a pýtal sa.
Braňo
24.07.13,11:35
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.

naopak, súčasťou dobrej výchovy sú aj tresty za nesprávne vykonané veci, kľudne si to prejdi s nejakým kynológom. pes veľmi dobre chápe za čo je trestaný a za čo je odmeňovaný.
kopretinka
24.07.13,11:48
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.

naopak, súčasťou dobrej výchovy sú aj tresty za nesprávne vykonané veci, kľudne si to prejdi s nejakým kynológom. pes veľmi dobre chápe za čo je trestaný a za čo je odmeňovaný.
lenže je rozdiel trest a trest,väčšinou ľudia trestajú psa bitkou,alebo im vymáchajú čumák v moči.....to by som chcela vedieť,ako zadávateľka otázky trestala psa.
bjuty smis
24.07.13,12:09
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
kopretinka
24.07.13,12:34
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
čo má spoločné rasa psa s jeho výchovou.základný výcvik je rovnaký,či je to gaučový povaľač alebo pes na stráženie alebo záchranár.
erik555
24.07.13,12:40
naopak, súčasťou dobrej výchovy sú aj tresty za nesprávne vykonané veci, kľudne si to prejdi s nejakým kynológom. pes veľmi dobre chápe za čo je trestaný a za čo je odmeňovaný.
Lenze aky trest mas na mysli? U psov by sa nemal vyvolavat strach nejakym fyzickym trestom....ale napomenutim, dotykom a spravnou energiou, ze sa vam to nepaci, co robi! Neviem, ale tie metody napominania od Cesara Millana sa mi velmi pacia...
asedma
24.07.13,12:42
bjuty smis
24.07.13,12:50
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
čo má spoločné rasa psa s jeho výchovou.základný výcvik je rovnaký,či je to gaučový povaľač alebo pes na stráženie alebo záchranár.
neviem, čo bolo také nezrozumitelné na mojej jednoduchej otázke ?
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
a ešte menej chápem, prečo som za takúto jednoduchú otázku dostal od teba mínusku ....tak ťa potrápila ??
arizona
24.07.13,12:59
Ked pes /ci ine dom. zviera/ spini v byte , vacsinou tym dava najavo svoju nespokojnost s niecim. Mozno sa nudi,ziarli na ineho clena rodiny, ze sa mu viac venuju a pod.
Ak na jedno miesto chodi spinit castejsie, to miesto je uz nasiatnute jeho mocom, on ho tam citi ,takze si to moze mylit s wc-kom. Treba vsetko riadne vyumyvat,vydezinfikovat octom,alebo savom. po viacnasobnom vyumyvani sa pachy prekryju...
Prip.psikovi presunut pelech do inej miestnosti a tam si to ustrazit od zaciatku.

Niekedy takymto chovanim moze psik upozornovat aj na nejaku chorobu. Navstivte veterinara,aby tuto moznost vylucil.
Ak to nebude zdr.problem, tak potom treba vela trpezlivosti a vzdelavania,aby ste psika oducili.
promont maja
24.07.13,14:12
... mám na to rovnaký názor ako arizona ... záverom už len uvediem, že máme tu na porade dobrú tému: http://www.porada.sk/t202358-starostlivost-o-psa-ii.html ... ak potrebuješ poradiť ... a radi Ti pomôžeme ...
expeeert
24.07.13,14:38
No ak má pes 2 roky a odvtedy pretrváva problém, tak to bude len nesprávnou výchovou. Keď ste ho to nenaučili od šťenaťa a zvykol si na to tak to teraz bude horšie.
V podstate nášho psa chováme na dvore ani sme ho nemuseli učiť a sám si vytvoril miesta kde chodí čúrať. Keď je teplo tak býva v pivnici a tam ho tiež nebolo treba učiť aby tam nečúral, tiež sa sám pýtal na dvor.
Inak ešte je mladý, ešte by sa to malo dať, len bude treba trpezlivosť - určiť mu miesto, kde môže čúrať v byte - tak aby cítil pach že tam to nevadí, striehnuť, keď čúra a ho pokarhať v tej chvíli - karhanie neskôr už nepochopí a to čo očúral treba nejakým aromatickým sprejom prekryť.
Treba ale sústavne striehnuť. Je dosť možné ako bolo písané vyššie že si preznačkúva po predchádzajúcom psovi, ale ak je to len od mala, tak to môže byť aj zlý zvyk, ktorý ste len včas nepodchytili.
jar88
24.07.13,14:42
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
svorka neznamená svorka psov... svorka je pre neho celá tvoja rodina :-) A pointa je, že pes musí chápať že ty si vodca svorky a určuješ pravidlá, nie on
Toto snad kazdy psickar vie,ale asi nie.....
Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom "psíčkar" a že niečo o svorkách snáď každý z nich vie. Čo ja poznám majiteľov týchto "Kikiniek", tak až na jedného a poznám ich požehnane, žiadny z nich nemá ani len najmenší šajn o svojom plemene a o psoch všeobecne. No a to že psi žijú v smečkách, to je nad ich chápanie. Oni jednoducho nie sú ochotní pripustiť, že pes vníma ich rodinu (svoje spoločenstvo) ako svorku a nevedia žiť bez prirodzenej hierarchie svorky.
---------------------------------------
No a k tomu jeho zlozvyku (značkovaniu).
Ten pes sa považuje za vodcu ich rodiny a byt považuje za svoje vlastné územie. Preto si ho označuje močom. Jediné riešenie je, zbaviť ho vodcovského postavenia a zakázať mu značkovať.
--------------------------------------------
Je to jednoduché. Stačí si niečo o psoch prečítať a vžiť sa do ich vnímania a chápania.
jar88
24.07.13,15:23
Sranda, ako napísala zadávateľka témy, že máme malého Yorka. Už na tom je vidieť, že si ani neuvedomuje, že má hlavne teriéra a nie Yorka. Toto je priam učebnicový príklad, ako vníma určitá skupina majiteľov psíkov, aké majú plemeno a nie akého majú psa. Skoro vždy ho poľudšťujú a naviac ho majú ako nejaký módny výstrelok a rodinného maznáčika. Vôbec nevedia, ako sa trestá a odmeňuje pes a ani ich to nezaujíma. Veď načo ich trápiť, keď sú takí milučký a naviac aj maličký.
erik555
24.07.13,15:28
Suhlasim s jar88...jednoducho pes nie je clovek a toto treba mat na pamati a pristupovat inak, aby potom z prvotnej zabavy a maznaniu neboli problemy s vychovou psika.
http://www.youtube.com/watch?v=ojmuflJlCsE
bjuty smis
24.07.13,16:02
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Mária Mojžišová
24.07.13,16:08
Ked pes /ci ine dom. zviera/ spini v byte , vacsinou tym dava najavo svoju nespokojnost s niecim. Mozno sa nudi,ziarli na ineho clena rodiny, ze sa mu viac venuju a pod.
Ak na jedno miesto chodi castejsie, to miesto je uz nasiatnute jeho mocom, on ho tam citi ,takze si to moze mylit s wc-kom. Treba vsetko riadne vyumyvat,vydezinfikovat octom,alebo savom. po viacerom pouziti sa pachy prekryju...prip.psikovi presunut pelech do inej miestnosti a tam si to ustrazit od zaciatku.
Niekedy takymto chovanim moze psik upozornovat aj na nejaku chorobu. Navstivte veterinara,aby tuto moznost vylucil.
Ak to nebude zdr.problem, tak potom treba vela trpezlivosti a vzdelavania,aby ste psika oducili.
Tiež si myslím, že by bolo dobré navštíviť lekára, veterinára nech ho vyšetrí. Môžu to byť aj iné príčiny ako je nevychovanosť napr. zápal močových ciest, choré ladviny, alebo psychika psíka, jeho strach z niečoho... Lekár môže pomôcť.... A možno by bolo dobré vyskúšať zmeniť jeho stravu, granule, ktoré papá, sú dostať aj také, ktoré sú určené pre chorých psíkov....Mali sme doma takýto problém, ale nie so psíkom, ale s kocúrikom. Už som bola zúfalá, chceli sme ho dať utratiť, ale našťastie lekári pomohli. Treba len trpezlivosť a hľadať stále riešenie.
alaya1
24.07.13,16:20
Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.

Myslim si, ze to mozu sposobovat rozne aspekty.. Jednym z nich mozu byt aj problemy s oblickami. Myslim si, zeby bolo vhodne dat psika najskor kompletne vysetrit veterinarom, ci nema nejaky zapal, zdravotny iny problem, ktory moze sposobovat to, ze nevydrzi a moci, ked aj pises, ze frekvencia mocenia v byte sa stava stale castejsou.

Dalsi aspekt moze byt aj to, ze naozaj preznackuvava svoje teritorium, kde sa on citi byt vodcom svorky. Tu ziadna vychova v takomto veku uz asi nepomoze, len da sa vyskusat, kazde znacenie, ktore urobi, treba omyt cistym octom. To neutralizuje pachy.
pripadne cez net sa da kupit taky sprey, ktore psikovi pachne neprijemne a k veciam nim postriekanym sa nepriblizuje, odpudzuje ho to.

Da sa tomu zamedzit aj nosenim takej pasky cez jeho penis, alebo niekto dava psikovi malicke detske jednorazove pienky, kde na chvostik sa robi dierka.

Niektori chovatelia, aj veterinari udavaju, ze sa znackovaniu teritoria da vyhnut aj kastraciou psa, nakolko pes po kastracii spravidla uz vobec neznackuje- nedviha nohu, moci ako sucka. Nie je to vsak pravidlom.
lujza.j
24.07.13,16:29
...snáď nemá problémy zdravotné dva roky...to už by sa asi ukázalo aj inak....ja teda neviem ale moj pes napr. ked grcia, alebo sračkuje.....prvá pomoc čierne uhlie a ked nezaberie tak k vetošovi...ale nespamätám sa po dvoch rokoch....močenia po byte
....a nehanbím sa zato áno moj pes je 35kg gaučový a postelový povalač:D
bjuty smis
24.07.13,16:34
z toho popisu to nebudú zdravotné problémy...on sa vymočí vonku, vnútri si len značkuje svoje královstvo...kde jediný a neobmedzený král je on :)
treba mu vysvetliť, že to tak nie je...aj 2 r. to pochopí...
deeeee
24.07.13,17:05
presne treba určiť hranice ,čo smie a čo nesmie ,ale dlhšiu dobu sledujem, že yorkshiri a čivavi majú tendenciu ošťávať, u iných plemien som to ešte nevidela, pocikať stane sa raz za čas to každému šteniatku ujde ale dospelé čivavy a yorki to robia na just a ešte si to užívajú keď sa tvária nevine pred vlastným majiteľom, buď to majú v sebe ako silnejšiu teritorialnosť, než iné plemená alebo jednoducho si tieto plemena vyberajú ľudia so slabou energiou a slabé vodcovské typy. máme doma yorkshira a nedovolí si to :), preto si skôr myslím, že je to o vodcovstve, čo pes smie a čo nie, ale rozmajzlaný malamut alebo doga vám byt neoští na just, proste si to nedovolí. a keď už chcem odstrániť pach preoštávaného miesta existuje nato sprej proti oštávaniu
alaya1
24.07.13,17:16
presne treba určiť hranice ,čo smie a čo nesmie ,ale dlhšiu dobu sledujem, že yorkshiri a čivavi majú tendenciu ošťávať, u iných plemien som to ešte nevidela, pocikať stane sa raz za čas to každému šteniatku ujde ale dospelé čivavy a yorki to robia na just a ešte si to užívajú keď sa tvária nevine pred vlastným majiteľom, buď to majú v sebe ako silnejšiu teritorialnosť, než iné plemená alebo jednoducho si tieto plemena vyberajú ľudia so slabou energiou a slabé vodcovské typy. máme doma yorkshira a nedovolí si to :), preto si skôr myslím, že je to o vodcovstve, čo pes smie a čo nie, ale rozmajzlaný malamut alebo doga vám byt neoští na just, proste si to nedovolí. a keď už chcem odstrániť pach preoštávaného miesta existuje nato sprej proti oštávaniu

To myslis vazne?
jar88
24.07.13,17:17
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.
alaya1
24.07.13,17:23
...snáď nemá problémy zdravotné dva roky...to už by sa asi ukázalo aj inak....ja teda neviem ale moj pes napr. ked grcia, alebo sračkuje.....prvá pomoc čierne uhlie a ked nezaberie tak k vetošovi...ale nespamätám sa po dvoch rokoch....močenia po byte
....a nehanbím sa zato áno moj pes je 35kg gaučový a postelový povalač:D

Niektory pes ma cely zivot. Tento poznatok o oblickach som napisala z konkretnej skusenosti jednej znamej, mala psika a az vo veku 8 rokov prisli na to, preco robi to, co robil. Tiez si mysleli, ze je nevychovany a rozmaznany!.
Ale urcovat presnu pricinu len takto cez pismena, bez toho, aby sme psa videli ako kona v urcitych situaciach, je len tipovanie.
Preto som uviedla viac moznosti, predsa sa neda jednoznacne urcit takto pricina, niekedy sa nenajde ani za cely zivot psa.
mimotemy a tym, co trestaju psov, nech si tiez capnu jednu za to, aku starostlivost venovali psovi, ked bol steniatkom.
jar88
24.07.13,17:36
presne treba určiť hranice ,čo smie a čo nesmie ,ale dlhšiu dobu sledujem, že yorkshiri a čivavi majú tendenciu ošťávať, u iných plemien som to ešte nevidela, pocikať stane sa raz za čas to každému šteniatku ujde ale dospelé čivavy a yorki to robia na just a ešte si to užívajú keď sa tvária nevine pred vlastným majiteľom, buď to majú v sebe ako silnejšiu teritorialnosť, než iné plemená alebo jednoducho si tieto plemena vyberajú ľudia so slabou energiou a slabé vodcovské typy. máme doma yorkshira a nedovolí si to :), preto si skôr myslím, že je to o vodcovstve, čo pes smie a čo nie, ale rozmajzlaný malamut alebo doga vám byt neoští na just, proste si to nedovolí. a keď už chcem odstrániť pach preoštávaného miesta existuje nato sprej proti oštávaniu
Presne tak, tie "kikinky" si vždy vyberajú takí zvláštni ľudia. Ale skôr by som povedal, že nie so slabou energiou, ale zle smerovanou iniciatívou.
Ja som mal silného, ostrého a veľmi dominantného dobermana a pritom bol maznáčikom celej rodiny. Od malička bol vedený a usmerňovaný v tom, kde je jeho miesto vo svorke a kto určuje pravidlá. Naozaj nezáleží na plemene, záleží len na schopnostiach, či skôr na záujme - nezáujme majiteľa.
Braňo
24.07.13,18:51
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
bjuty smis
24.07.13,19:00
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......
alaya1
24.07.13,19:22
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......

Neviem, ci si chovatel, cvicitel psov, ale je to jedno. myslim, zeby si mal vediet to, ze chytenie za kozu za krkom psa, kde je koza volna psa neboli. Od stenata ho takto prenasa matka, ktora psa na tomto mieste chyta zubami a prenasa, tak isto, ked pes nieco vyvedoie, matka ho tresta tym, ze ho na tomto mieste vykmace.

Pes ma tento sposob zakodovany, preto ho chape, ma to uz od matky a rozumie tomu, avsak, ako pochopi to, ked vidi nejaky predmet, ktorym sa za nim ohanas a pri tom vydavas pre neho nezname zvuky? Stenata , ale ajpsy si to mozu zamienat s hrou. Aky to ma potom osoh?
este lesim "ucenim" psa bolo kedysi, mozno to niekto robi aj teraz, strkali im nufaky do mlacky mocu. uzasna vychova.

Ved sa vyjadrila uplne konkretne.
erik555
24.07.13,19:31
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
Vela ludi si zadovazi psa ako zivu hracku a nie ako spolocnika...spolocnika zo zvieracej rise, co ma byt k nemu uplne iny pristup, ako k cloveku. Potom sa cuduju, ze pes ma zle spravanie.
jar88
24.07.13,20:00
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......
Jasné že je to trochu zložitejšie, to s tebou súhlasím, ale určite nič nezovšeobecňujem.
Píšeš, že švihnutie novinami a vraj "rovnako"ako chytenie za kožu za krkom. No to sú dve absolútne neporovnateľné gestá. Jedno pes nechápe a druhé chápe úplne inak, ako si predstavuješ. On totiž to vyťahanie za kožu na krku chápe výhradne, ako tvoj "bezdôvodný a neopodstatnený" prejav dominancie. V skutočnosti to vníma, ako krivdu lebo on žiadnu nadriadenosť nenaznačoval..
No a k tej individualite jedinca v rámci plemena len toľko, že žiadna nejestvuje. Tu mu vnúti až majiteľ. Pes je od prírody pohodlný a najspokojnejší je vo svojej svorke. On potrebuje prirodzene svojho vodcu a naviac mu chce bezvýhradne veriť. Nie len dôverovať, ale doslova veriť. Akonáhle uňho nastane pochybnosť, stráca dôveru a automaticky preberá iniciatívu stať sa vodcom. Jednoducho chce ukázať, ako sa to má lepšie robiť.
-------------------------
No a k tomu, ako má pani postupovať, som sa už vyjadril. Najskôr si musí naštudovať základné gestá psov. Musí totiž vedieť, čo jej pes dáva najavo a bez vedomostí nemá šancu. Pes naznačuje všetko gestami, ušami, očami, papuľou, postojom, chvostom a tak ďalej a niečo aj hlasom. No a ak chce byť človek v komunikácii so psom úspešný, musí používať hlavne gestá ktorým prirodzene rozumie, alebo gestá, ktorých význam ho prácne naučí. Samozrejme že aj hlasová komunikácia funguje, ale určite nieje so stúpajúcou intenzitou účinnejšia. Pes má veľmi dobrý sluch a aj tichý povel dobre počuje.
------------------------
Takže zabudni na jednoduchý návod jedna pani poradila, alebo jeden jar88 z Porady napísal. Ľudia totiž vedia naučiť psov naozaj všeličo. Naučia psa trhať koberce, kúsať topánky, vyhrabávať odpadkový kôš, trhať sedačku, báť sa novín, báť sa psov, báť sa ľudí, zavýjať, štekať, útočiť na vlastné vodítko, trhať susedovi nohavice, naháňať cyklistov, deti, sliepky, dokonca ho vedia naučiť aj utekať z domu (utekať od vlastnej svorky) a to hlavne novinami a bezdôvodným kvákaním za kožuch.
jar88
24.07.13,20:29
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
Vela ludi si zadovazi psa ako zivu hracku a nie ako spolocnika...spolocnika zo zvieracej rise, co ma byt k nemu uplne iny pristup, ako k cloveku. Potom sa cuduju, ze pes ma zle spravanie.
Oni sa nečudujú nad správaním ich miláčika, oni si to ani len nepriznajú. Stretávam aj také paničky, čo vezmú kikinu na ruky a dohovárajú jej, nech je tichúčko, lebo ide zlý pes. No a jasné že kikina paničke nič nerozumie a ďalej o dušu škrieka. No a môj niekoľkonásobne väčší pes len pokojne prejde okolo.
------
Musím však poctivo priznať, že boli časy, keď ich s obľubou lovil. Prestal až keď ho prešla puberta a zároveň pochopil, že to nemám rád.
jar88
24.07.13,20:34
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
Oni si myslia, že ich kikinka je natoľko inteligentná, že rozozná značkový kožúšok od neznačkového a kvalitné granule od nekvalitných.
alaya1
24.07.13,20:42
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
Oni si myslia, že ich kikinka je natoľko inteligentná, že rozozná značkový kožúšok od neznačkového a kvalitné granule od nekvalitných.

mimotemyteda, kvalitne granule by mal rozoznat hlavne ich panko. Civsak take granule su pre psa tiez vhodna strava!.

ale pises teda dost vedla od temy.
jar88
24.07.13,21:08
no keď vidím tie čivavy v kožúšku a s kamienkami na obojku-dokonca som videl aj s nafarbenou srsťou, tak silne pochybujem o duševnej spôsobilosti k chovu.
Oni si myslia, že ich kikinka je natoľko inteligentná, že rozozná značkový kožúšok od neznačkového a kvalitné granule od nekvalitných.

mimotemyteda, kvalitne granule by mal rozoznat hlavne ich panko. Civsak take granule su pre psa tiez vhodna strava!.

ale pises teda dost vedla od temy.
Ešte by si mohla napísať, ako má pánko poznať lepšiu, či horšiu kvalitu granúl a začnem ich tiež kupovať môjmu psovi. Myslím, že granule sú dobré len pre pánka a paničku.
No a čo také som napísal mimo tému? Že môj pes s obľubou lovieval kikinky?
Ak ťa to uspokojí, rád to vymažem.
bjuty smis
24.07.13,22:10
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......

Neviem, ci si chovatel, cvicitel psov, ale je to jedno. myslim, zeby si mal vediet to, ze chytenie za kozu za krkom psa, kde je koza volna psa neboli. Od stenata ho takto prenasa matka, ktora psa na tomto mieste chyta zubami a prenasa, tak isto, ked pes nieco vyvedoie, matka ho tresta tym, ze ho na tomto mieste vykmace.

Pes ma tento sposob zakodovany, preto ho chape, ma to uz od matky a rozumie tomu, avsak, ako pochopi to, ked vidi nejaky predmet, ktorym sa za nim ohanas a pri tom vydavas pre neho nezname zvuky? Stenata , ale ajpsy si to mozu zamienat s hrou. Aky to ma potom osoh?
este lesim "ucenim" psa bolo kedysi, mozno to niekto robi aj teraz, strkali im nufaky do mlacky mocu. uzasna vychova.

Ved sa vyjadrila uplne konkretne.

ale to ved účel toho chytania -zatrasenia za kožu NIE JE spôsobiť psovi bolesť, to nik nechce.....účel je ukazať psovi, že nesmie-to píšeš aj sama...

a s tými neznámými zvukmi to myslíš vážne ?

neznámy zvuk je to dovtedy, kým sa nenaučí počúvať ho ...potom to je už preň známy zvuk a nazýva sa povel...
bjuty smis
24.07.13,22:28
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......
Jasné že je to trochu zložitejšie, to s tebou súhlasím, ale určite nič nezovšeobecňujem.
Píšeš, že švihnutie novinami a vraj "rovnako"ako chytenie za kožu za krkom. No to sú dve absolútne neporovnateľné gestá. Jedno pes nechápe a druhé chápe úplne inak, ako si predstavuješ. On totiž to vyťahanie za kožu na krku chápe výhradne, ako tvoj "bezdôvodný a neopodstatnený" prejav dominancie. V skutočnosti to vníma, ako krivdu lebo on žiadnu nadriadenosť nenaznačoval..
No a k tej individualite jedinca v rámci plemena len toľko, že žiadna nejestvuje. Tu mu vnúti až majiteľ. Pes je od prírody pohodlný a najspokojnejší je vo svojej svorke. On potrebuje prirodzene svojho vodcu a naviac mu chce bezvýhradne veriť. Nie len dôverovať, ale doslova veriť. Akonáhle uňho nastane pochybnosť, stráca dôveru a automaticky preberá iniciatívu stať sa vodcom. Jednoducho chce ukázať, ako sa to má lepšie robiť.
-------------------------
No a k tomu, ako má pani postupovať, som sa už vyjadril. Najskôr si musí naštudovať základné gestá psov. Musí totiž vedieť, čo jej pes dáva najavo a bez vedomostí nemá šancu. Pes naznačuje všetko gestami, ušami, očami, papuľou, postojom, chvostom a tak ďalej a niečo aj hlasom. No a ak chce byť človek v komunikácii so psom úspešný, musí používať hlavne gestá ktorým prirodzene rozumie, alebo gestá, ktorých význam ho prácne naučí. Samozrejme že aj hlasová komunikácia funguje, ale určite nieje so stúpajúcou intenzitou účinnejšia. Pes má veľmi dobrý sluch a aj tichý povel dobre počuje.
------------------------
Takže zabudni na jednoduchý návod jedna pani poradila, alebo jeden jar88 z Porady napísal. Ľudia totiž vedia naučiť psov naozaj všeličo. Naučia psa trhať koberce, kúsať topánky, vyhrabávať odpadkový kôš, trhať sedačku, báť sa novín, báť sa psov, báť sa ľudí, zavýjať, štekať, útočiť na vlastné vodítko, trhať susedovi nohavice, naháňať cyklistov, deti, sliepky, dokonca ho vedia naučiť aj utekať z domu (utekať od vlastnej svorky) a to hlavne novinami a bezdôvodným kvákaním za kožuch.

z vela z toho čo si napísal súhlasím
z niečim n ie....
JA na rozdiel od teba neviem úplne presne povedať, ako pes chápe to, že ked mi okusuje strom v záhrade a chytím ho za krk a zatrasiem s ním spolu s povelom fuj...
ale viem úplne presne povedať, že to prestane robiť....

máš názor, že žiadna individualita v rámci plemena neexistuje, je to tvoj názor a ja ti ho neberiem.....predpokladám že chováš z jedného plemena viacej kusov už mnoho rokov, ked to tvrdíš......
ale moje skúsenosti sú iné.....majú rôzny charakter..od kúsavých zákerákov po maznáčikov., ktorých musíš ty chrániť , aby ti ich neukradli......u jedného chovatela, s rovnakým výcvikom a starostlivosťou...

možno by si mohol niekedy porozprávať s policajnými kynologmi, prečo často predávajú psov nevhodných na výcvik, z akých dôvodov.....
možno ich ty priučíš niečomu novému...
a mám pocit, že každý pes prirodzene sa snaží byť vodcom tej svorky a je na pánovi, aby si svoju pozíciu udržal.....

ale netvrdím, že mám pravdu a tak to naozaj je...len sa delím zo skúsenosťami...
a posledný odsek - to ludia psov neučia...to ich len nevedia odnaučiť....

každopadne ale vidím, že psov máš rád a tomu tvojmu je u teba dobre...:)
alaya1
25.07.13,06:26
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......

Neviem, ci si chovatel, cvicitel psov, ale je to jedno. myslim, zeby si mal vediet to, ze chytenie za kozu za krkom psa, kde je koza volna psa neboli. Od stenata ho takto prenasa matka, ktora psa na tomto mieste chyta zubami a prenasa, tak isto, ked pes nieco vyvedoie, matka ho tresta tym, ze ho na tomto mieste vykmace.

Pes ma tento sposob zakodovany, preto ho chape, ma to uz od matky a rozumie tomu, avsak, ako pochopi to, ked vidi nejaky predmet, ktorym sa za nim ohanas a pri tom vydavas pre neho nezname zvuky? Stenata , ale ajpsy si to mozu zamienat s hrou. Aky to ma potom osoh?
este lesim "ucenim" psa bolo kedysi, mozno to niekto robi aj teraz, strkali im nufaky do mlacky mocu. uzasna vychova.

Ved sa vyjadrila uplne konkretne.

ale to ved účel toho chytania -zatrasenia za kožu NIE JE spôsobiť psovi bolesť, to nik nechce.....účel je ukazať psovi, že nesmie-to píšeš aj sama...

a s tými neznámými zvukmi to myslíš vážne ?

neznámy zvuk je to dovtedy, kým sa nenaučí počúvať ho ...potom to je už preň známy zvuk a nazýva sa povel...

Ja nemam nic proti, ked sa pri vycviku stenata chyta pes za volnu kozu za krkom, ved som pisala, ze takto ich cepuje, ale aj prenasa matka, su na to zvyknute. Ale ci to uz pochopi 2 rocny pes, ktoreho takto necvicili v steniatkovskom veku, to uz neviem.
jasne, ze to myslim vazne, u steniat, pripadne psov, ktory su u daneho majitela kratko, je to cudzi zvuk.
jar88
25.07.13,06:31
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......
Jasné že je to trochu zložitejšie, to s tebou súhlasím, ale určite nič nezovšeobecňujem.
Píšeš, že švihnutie novinami a vraj "rovnako"ako chytenie za kožu za krkom. No to sú dve absolútne neporovnateľné gestá. Jedno pes nechápe a druhé chápe úplne inak, ako si predstavuješ. On totiž to vyťahanie za kožu na krku chápe výhradne, ako tvoj "bezdôvodný a neopodstatnený" prejav dominancie. V skutočnosti to vníma, ako krivdu lebo on žiadnu nadriadenosť nenaznačoval..
No a k tej individualite jedinca v rámci plemena len toľko, že žiadna nejestvuje. Tu mu vnúti až majiteľ. Pes je od prírody pohodlný a najspokojnejší je vo svojej svorke. On potrebuje prirodzene svojho vodcu a naviac mu chce bezvýhradne veriť. Nie len dôverovať, ale doslova veriť. Akonáhle uňho nastane pochybnosť, stráca dôveru a automaticky preberá iniciatívu stať sa vodcom. Jednoducho chce ukázať, ako sa to má lepšie robiť.
-------------------------
No a k tomu, ako má pani postupovať, som sa už vyjadril. Najskôr si musí naštudovať základné gestá psov. Musí totiž vedieť, čo jej pes dáva najavo a bez vedomostí nemá šancu. Pes naznačuje všetko gestami, ušami, očami, papuľou, postojom, chvostom a tak ďalej a niečo aj hlasom. No a ak chce byť človek v komunikácii so psom úspešný, musí používať hlavne gestá ktorým prirodzene rozumie, alebo gestá, ktorých význam ho prácne naučí. Samozrejme že aj hlasová komunikácia funguje, ale určite nieje so stúpajúcou intenzitou účinnejšia. Pes má veľmi dobrý sluch a aj tichý povel dobre počuje.
------------------------
Takže zabudni na jednoduchý návod jedna pani poradila, alebo jeden jar88 z Porady napísal. Ľudia totiž vedia naučiť psov naozaj všeličo. Naučia psa trhať koberce, kúsať topánky, vyhrabávať odpadkový kôš, trhať sedačku, báť sa novín, báť sa psov, báť sa ľudí, zavýjať, štekať, útočiť na vlastné vodítko, trhať susedovi nohavice, naháňať cyklistov, deti, sliepky, dokonca ho vedia naučiť aj utekať z domu (utekať od vlastnej svorky) a to hlavne novinami a bezdôvodným kvákaním za kožuch.

z vela z toho čo si napísal súhlasím
z niečim n ie....
JA na rozdiel od teba neviem úplne presne povedať, ako pes chápe to, že ked mi okusuje strom v záhrade a chytím ho za krk a zatrasiem s ním spolu s povelom fuj...
ale viem úplne presne povedať, že to prestane robiť....

máš názor, že žiadna individualita v rámci plemena neexistuje, je to tvoj názor a ja ti ho neberiem.....predpokladám že chováš z jedného plemena viacej kusov už mnoho rokov, ked to tvrdíš......
ale moje skúsenosti sú iné.....majú rôzny charakter..od kúsavých zákerákov po maznáčikov., ktorých musíš ty chrániť , aby ti ich neukradli......u jedného chovatela, s rovnakým výcvikom a starostlivosťou...

možno by si mohol niekedy porozprávať s policajnými kynologmi, prečo často predávajú psov nevhodných na výcvik, z akých dôvodov.....
možno ich ty priučíš niečomu novému...
a mám pocit, že každý pes prirodzene sa snaží byť vodcom tej svorky a je na pánovi, aby si svoju pozíciu udržal.....

ale netvrdím, že mám pravdu a tak to naozaj je...len sa delím zo skúsenosťami...
a posledný odsek - to ludia psov neučia...to ich len nevedia odnaučiť....

každopadne ale vidím, že psov máš rád a tomu tvojmu je u teba dobre...:)
Ja ti tiež nechcem brať tvoj názor, len tvrdím, že žiadny zákerný pes sa ešte nenarodil. To isté platí aj pre strach. To sú vlastnosti, ktoré psi nadobúdajú počas života. Nevedome ich to učí človek.
No a ten rovnaký výcvik dvoch, či troch psov je naozaj nemožný. Pes sa neučí len vtedy, keď sa o to usiluješ, on vníma nepretržite a preto sa aj učí nepretržite.
----------------------------
No a čo sa týka toho policajného, či skôr vojenského výcviku vlčiakov, to je úplne o niečom inom. To nieje výcvik, to je drezúra. Používajú to preto, lebo sa to dá jednoducho neučiť. To "jednoducho", to platí pre vojaka, pre psa (nemeckého ovčiaka) platí, že sa dá ľahko zlomiť a podrobiť. Ale to je už o niečom úplne inom, nie o spolužití. To nieje o spontánnosti a záujme, to je skôr o strachu z trestu. No a zlomený pes je zároveň aj neistý, preto nevhodný a väčšinou aj vyradený.
-------
No a učiť niečo policajného kynológa? To nemyslíš vážne, veď oni vedia všetko čo potrebujú.
-------
Ale zas sme sa dostali niekam kam sme asi dostať nechceli. Takto paničku Yorka nevycvičíme a naďalej to zostane na Yorka.
jar88
25.07.13,07:34
Mám potrebu napísať do tejto témy, že mestskí majitelia psov sú vo všeobecnosti prinajmenšom naivní, čo sa týka potrieb ich miláčikov. Prevážna väčšina z nich si porichtovala psa bez toho, že by o psoch vedeli niečo viac, ako to čo videli niekde vo filme, či nejakom seriály, či dokonca v televíznej reklame na psie granule. Výsledkom sú nevychovaní psi a časť z nich končí v útulkoch.
Preto si myslím, že každý, kto má nejakého psa, by sa mal nad sebou zamyslieť a prinútiť sa k naštudovaniu si základných poznatkov súvisiacich s ich miláčikom. Inak to skôr, či neskôr dopadne tak a na tisíce rôznych iných spôsobov, ako to popisuje zadávateľka témy. Každému sa to následne nejak vypomstí a pravdepodobne si to odskáče aj ich okolie.
Hlavne by sa mali zamyslieť nad tým, či náhodou nie je ich láska k svojmu psíkovi, či psovi, skôr prejavom ich egoizmu a malomeštiactva, ako zdravého spolužitia.
bjuty smis
25.07.13,10:14
ked že má dosť výbehu a príležitostí vymočiť sa vonku,pes si jednoducho značkuje svoje uzemie......lebo to má dovolené...- a to je chyba

nedovol mu to..!
.sleduj ho a hned, ako si zdvíha nohu naň poriadne skríkni fuj to !
ak nebude pomáhať, zlož si noviny a k fujto mu švihni s nimi po krížoch....

alebo tu počúvaj rady milovníčok psov, čo im spáva v posteli a pod pojmom výcvik si predstavujú, že ti má na príkaz zožrať z ruky plátok pražskej šunky....
Tu musím odporovať, psa nikdy nesmieš biť a považovať to za výchovu. Dokonca ani novinami, lebo on to nepovažuje za trest. Pes bitku jednoducho nechápe, ako výchovnú odplatu za niečo, čo vykonal.
--------------------
Tak ako som už predtým napísal, ak chcete vychovávať psa, musíte si naštudovať (prečítať), ako psi fungujú.
Napríklad, ako trestá sučka šteňa. Jediné, čo sučka šteniatku urobí, keď neposlúcha, je jemné uštipnutie prednými zubami do kože v zadnej tretine chrbta. Je to možné napodobniť aj rýchlym štipnutím rukou. To pes chápe úplne prirodzene, ako jasný zákaz. Pritom vôbec nezáleží na bolestivosti či intenzite. Myslím tým, že netreba štípať silnejšie a silnejšie s očakávaním zvýšenia účinnosti zákazu, on to vníma, ako jasné gesto.
---------------------------
Pes je jednoduchší tvor, ako človek, jemu stačí gesto aj na vymedzenie teritória a dokonca aj na postavenie v pomyselnej svorke. Potom je vďačný aj za posledné miesto v hierarchii a jediné na čom mu naďalej záleží, je príslušnosť k svorke.

no to je dosť zložitejšie..

ja som písal o švihnutí zloženými novinami, nie o bití...
švihnutie z novinami považujem za primeraný trest, rovnako ako chytenie za kožu za krkom a zatrasenie spolu z vynadaním....

..

a strašne to zovšeobecnuješ...pes často býva aj v rámci svojho plemena individualita....na ktorú sa nevťahujú všeobecné poučky....
určite nesúhlasím s tým, že ked psa prichytím pri nevhodnom chovaní a dám mu to jasne najavo --že nechápe, za čo je trestaný....velmi dobre to chápe....a zmení chovanie..

takžeod nič nehovoriacich všeobecných pravidiel, ktoré akurát tak potešili majitelky tých čiváv k téme...
ako má riešiť situáciu zadávatelka ??
poprosím konkrétne, ako som sa ja konkrétne vyjadril...nie všeobecné výchovné rady pre štence, tu sa jedná o 2. ročného psa, ktorý pravidelne obštáva byt......

Neviem, ci si chovatel, cvicitel psov, ale je to jedno. myslim, zeby si mal vediet to, ze chytenie za kozu za krkom psa, kde je koza volna psa neboli. Od stenata ho takto prenasa matka, ktora psa na tomto mieste chyta zubami a prenasa, tak isto, ked pes nieco vyvedoie, matka ho tresta tym, ze ho na tomto mieste vykmace.

Pes ma tento sposob zakodovany, preto ho chape, ma to uz od matky a rozumie tomu, avsak, ako pochopi to, ked vidi nejaky predmet, ktorym sa za nim ohanas a pri tom vydavas pre neho nezname zvuky? Stenata , ale ajpsy si to mozu zamienat s hrou. Aky to ma potom osoh?
este lesim "ucenim" psa bolo kedysi, mozno to niekto robi aj teraz, strkali im nufaky do mlacky mocu. uzasna vychova.

Ved sa vyjadrila uplne konkretne.

ale to ved účel toho chytania -zatrasenia za kožu NIE JE spôsobiť psovi bolesť, to nik nechce.....účel je ukazať psovi, že nesmie-to píšeš aj sama...

a s tými neznámými zvukmi to myslíš vážne ?

neznámy zvuk je to dovtedy, kým sa nenaučí počúvať ho ...potom to je už preň známy zvuk a nazýva sa povel...

Ja nemam nic proti, ked sa pri vycviku stenata chyta pes za volnu kozu za krkom, ved som pisala, ze takto ich cepuje, ale aj prenasa matka, su na to zvyknute. Ale ci to uz pochopi 2 rocny pes, ktoreho takto necvicili v steniatkovskom veku, to uz neviem.
jasne, ze to myslim vazne, u steniat, pripadne psov, ktory su u daneho majitela kratko, je to cudzi zvuk.

áno, je to pre nich cudzí zvuk...
ten proces, ked sa ho naučí spoznať a hlavne počúvať sa volá výcvik.....
jar88
25.07.13,10:26
A ako sa volá ten proces, kedy sa York učí obcikávať zárubne a celý byt?
bjuty smis
25.07.13,10:41
A ako sa volá ten proces, kedy sa York učí obcikávať zárubne a celý byt?
to sa neučí...to je v nom, značkuje si svoj rajon...
úloha je ho odnaučiť ho to...

ale ked má s tým tvoj pes problém a nevie to, oslov zadávatelku témy, nech dá radu :)))
Martin1310
25.07.13,13:10
No , tu je môj návod ako ho to odnaučiť, nikomu nič nevnucujem, každý môže,nemusí vyskúšať.
Zaobstarať si cca 2metre dlhú tenkú paličku,na jej koniec prichiťiť kus hrubšieho silonu alebo niečo podobné no a vždy ked bude chcieť niečo označiť tak ho s tým švihnúť,samozrejme decentne ale tak aby mu to bolo nepríjemné.Nehovoriť mu vôbec nič a ani sa nanho nepozerať.Tá dlžka paličky nieje preto aby ste sa mohli riadne rozmáchnuť ale preto aby si to štipnutie na chrbáte s vami nespojoval.
Samozrejme s ním treba chodiť riadne von a tam ho za značkovanie nekarhať.
Ak máte morálne zábrany tak sa vždy švihnite aj vy aspon zistíte že to nieje zas taká hrôza.
Treba na to ale vela trpezlivosti a striehnuť na neho.
Ja už tak zhruba viem ktorí sa tu budú nad mojim spôsobom pohoršovať takže nemusíte , ako by sa stalo.
Môj pes už vie čo môže a čo nie len podla toho ako sa nanho pozriem a aj gestami bez slova sa s ním dohodnem ale ja som mal problem zo štekaním po nociach a táto metoda pomohla a to za dva dni,akurát som dva dni nespal ale odvtedy je 8rokov pokoj.
Myslím že aj ten pes by si vybral radšej trochu bolesti ako celoživotné každodenné nadávanie a škaredé pohlady svojich majitelov.
alaya1
25.07.13,13:13
No , tu je môj návod ako ho to odnaučiť, nikomu nič nevnucujem, každý môže,nemusí vyskúšať.
Zaobstarať si cca 2metre dlhú tenkú paličku,na jej koniec prichiťiť kus hrubšieho silonu alebo niečo podobné no a vždy ked bude chcieť niečo označiť tak ho s tým švihnúť,samozrejme decentne ale tak aby mu to bolo nepríjemné.Nehovoriť mu vôbec nič a ani sa nanho nepozerať.Tá dlžka paličky nieje preto aby ste sa mohli riadne rozmáchnuť ale preto aby si to štipnutie na chrbáte s vami nespojoval.
Samozrejme s ním treba chodiť riadne von a tam ho za značkovanie nekarhať.
Ak máte morálne zábrany tak sa vždy švihnite aj vy aspon zistíte že to nieje zas taká hrôza.
Treba na to ale vela trpezlivosti a striehnuť na neho.
Ja už tak zhruba viem ktorí sa tu budú nad mojim spôsobom pohoršovať takže nemusíte , ako by sa stalo.
Môj pes už vie čo môže a čo nie len podla toho ako sa nanho pozriem a aj gestami bez slova sa s ním dohodnem ale ja som mal problem zo štekaním po nociach a táto metoda pomohla a to za dva dni,akurát som dva dni nespal ale odvtedy je 8rokov pokoj.
Myslím že aj ten pes by si vybral radšej trochu bolesti ako celoživotné každodenné nadávanie a škaredé pohlady svojich majitelov.

Verim, ze aj teba rodicia takto "ucili" nepocikavat sa.
Martin1310
25.07.13,13:19
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
bjuty smis
25.07.13,13:24
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
alaya1
25.07.13,13:42
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....

Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
bjuty smis
25.07.13,13:57
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....

Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?

no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....
alaya1
25.07.13,13:58
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....

Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?

no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....


Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
bjuty smis
25.07.13,14:36
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....

Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?

no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....


Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
to si až taká fúria ? :))
erik555
25.07.13,14:52
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky :)

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....

Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?

no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....


Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
A pes ta miluje? :D
buchač
25.07.13,17:21
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :

Pes postavený nad človeka ...


P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
erik555
25.07.13,17:38
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
buchač
25.07.13,17:49
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ja si radšej nič nemyslím.......
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....možno časom....

ALE

Na jednej strane by ma psíčkari ukameňovali ...
Na druhej strane je to ( mláčky ) aj problém ...šak beriem ...
No jedno je isté ...mne by to pes nerobil ...riešenie sa nedá zaujať , každý pes jeiný prípad ....a aj majiteľ....
erik555
25.07.13,17:52
Suhlasim...ja tiez nie som zastancom, aby psi zili v panelakoch, ale ked si majitelia myslia, ze to zvladnu, tak budiz!
19empty19
25.07.13,18:14
U šteniatok sme to riešili cez zimu, keď boli vnútri tým, že pes si chodí značkovať približne rovnaké miesta aj preto, lebo tam už cíti pach, tak sme tam zatiaľ dali noviny (na frekventované miesta). Vždy keď sme ich pristihli, tak dostali bitku (napr. novinami, nikdy nie rukou) a hlasné fuj to. Keď si však označkovali dvor, hneď boli pochválené, pohladkané. Veľmi dôležitý je aj tón hlasu, aký sa používa. Pes si ho zapamätá a bude vedieť, ako sa má potom chovať a uvedomí si, či urobil niečo dobre alebo zle. Ak mu budeš hovoriť fuj to (alebo ako je naučený), nehovor mu okolo toho romány, aj tak ti nerozumie; jednoducho fuj to a hotovo. Ak psovi ukazuješ mláčku a biješ ho, nechápe to, prečo bitku dostáva. Každú hodinu povinná vychádzka von, žiadne zlé počasie, nechce sa mi... (normálne si surovo nastav budík) (poslednú sme mávali o 22:00). Postupne čas predlžuj na hodinu a pol, dve až ostaneš približne na 4/5 hodinách, kedy by psík už mal ísť von. On si potom navykne na harmonogram a sám potom bude čakať, že už má ísť von (prípadne aj pýtať). Niečo takéto by sa možno dalo robiť aj s dospelým psíkom. Byť s ním vonku a venčiť ho úplne dovtedy, kým nemá prázdny mechúr (s našim niekedy aj hodinu) a pravidelne (naozaj zo začiatku každú hodinu, ale to je naozaj nemožné, ak nikto nie je doma). Všetky ocikané miesta v dome sa však musia bezodkladne vyumývať, vydezinfikovať ... . Pes sa toto vraj vie naučiť za 2 týždne (naše šteniatka to zvládli za týždeň, ale pri staršom to bude trvať asi dlhšie)
kopretinka
25.07.13,19:24
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :

Pes postavený nad človeka ...


P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
samozrejme že nie,podľa tvojich komentárov predpokladám,že by si ho odstrelil.............
alaya1
25.07.13,19:33
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ja si radšej nič nemyslím.......
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....možno časom....

ALE

Na jednej strane by ma psíčkari ukameňovali ...
Na druhej strane je to ( mláčky ) aj problém ...šak beriem ...
No jedno je isté ...mne by to pes nerobil ...riešenie sa nedá zaujať , každý pes jeiný prípad ....a aj majiteľ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
buchač
25.07.13,19:48
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :
Pes postavený nad človeka ...
P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
samozrejme že nie,podľa tvojich komentárov predpokladám,že by si ho odstrelil.............
....júúúúj , Mááárgit .....ale sa mýliš , až príliš !!!

Čo sa týka streľby , tak to máš pravdu .....
ALE odstrelenie v týchto súvislostiach , ktoré spomínaš , sa týkajú len a len v tej litere zákona , t.j. , podľa § 24 - 26 trestného zákona a to je predsa úplne iná káva .

Lenže moje komentáre nie sú vždy až také husté , ako sa na prvý pohľad zdá ...
erik555
25.07.13,20:07
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)
lujza.j
25.07.13,20:21
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)
nemusia ani vyliesť z bytu u nás v bráne máme yorka 1posch. vyleziem ráno z brány s mojim a hentoho v byte ide rozdrapiť...:D a moj samozrejme "salam-parky"...
alaya1
25.07.13,20:56
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)

Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.
Martin1310
25.07.13,21:13
Ktovie či to nebude skôr tak že tieto psy boli vyšlachtené v uplne inom podnebnom pásme . Dosť pochybujem o tom že šlachtitelia mysleli pri svojej tvorbe na to že pes bude v paneláku a bude mu teplúčko.
Ale,netvrdím len pochybujem.

O, a aby som nezabudol ,pudel bol samozrejme šlachtený ako lovecký pes.To až dnešná doba s neho spravila panenku bárbíí.
alaya1
25.07.13,21:18
Ktovie či to nebude skôr tak že tieto psy boli vyšlachtené v uplne inom podnebnom pásme . Dosť pochybujem o tom že šlachtitelia mysleli pri svojej tvorbe na to že pes bude v paneláku a bude mu teplúčko.
Ale,netvrdím len pochybujem.

Martin umysly hodnotit neviem, nakolko niektore plemena v exteriery, ako su teraz, pozname uz poriadnych par sto rokov. Ale, ze su bez podsady, bez teplej srsti, ktora chrani, a v lete zase chladi, to je fakt.
Martin1310
25.07.13,21:54
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).

Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
jar88
26.07.13,04:53
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. Tu nemáš pravdu, bitý pes nieje bojazlivý, naopak, bitý pes sa stáva agresívnym. Neskôr zdôvodním, lebo je to zložitejšie. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).

Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , Ani tu nemáš pravdu, naopak, ak má pes vedieť, že je to "trest" musí vedieť začo a od koho je trestaný. To čo spomínaš s utajeným následkom, to sa používa inak a na iné chovania. prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.Ani tu nemáš celkom pravdu, lebo pes cíti bolesť úplne rovnako, ako človek. Skús mu stúpiť na labku a seba skús uštipnúť do pokožky na lakti.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec. Ten podmienený reflex "uštipnutie na chrbte" má vypestovaný od matky a pre neho znamená jasnú žiadosť "nerob to!lebo uvidíš" následne už príde pokvákanie za kožuch na šiji.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Píšeš, že:
v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť,
Áno ale pes sa vie aj brániť a nastupuje agresivita. Pes vie rozoznať nepríjemnú situáciu a dokáže ju aj predvídať. On si vie zapamätať, že ta zlá situácia nastáva po určitom podnete a automaticky sa pred ňou chráni a chrániť sa vie len útekom, alebo útokom. Inú možnosť nepozná. Preto je pre psa potrebné, aby mal svojho vodca svorky (pána) ktorému bezvýhradne verí. Ak sa pán postaví dopredu, pre podriadeného psa to znamená, zostaň vzadu, lebo ja riešim, nie ty.
Ak sa postaví pán chrbtom k nebezpečenstvu a tvárou k podriadenému psovi, znamená to pre neho, "nič sa nedeje, to nieje žiadna hrozba" nič neriešime. Sú to len gestá, ale len gestá vodcu a skutočného pána, inak neplatia.
katarinkamt
26.07.13,05:20
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.
jar88
26.07.13,05:34
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.
Ty si chcela návod na vyčistenie sviečok a ja som ti napísal, že ak chceš čistiť sviečky musíš o nich najskôr niečo vedieť.
No a o psoch toho treba vedieť tiež viac, ako sme tu schopní napísať. Stačí zadať do google "gestá psov" a vybrať si.
NAPRÍKLAD
http://www.ipsec.info/w/co-so-psom.php
Čo so psom podľa mňa

Život so psom je veda, umenie, nekonečná šachová partia a rýchlokurz psychológie. Vôbec sa v tom nevyznám.

Toto je zbierka mojich postrehov a vecí, ktoré som sa zatiaľ naučil o výchove psíka, špeciálne venovaná Žirafke a Mafii. Najväčšiu prax mám s fenkami shi-tzu, moje skúsenosti s inými pohlaviami a rasami sú minimálne. Hlavne som chcel opísať teóriu, konkrétne návody budem dopĺňať priebežne, ak bude čas a chuť.

Moje názory sa občas zhodujú, občas sú neoverené, občas priamo v konflikte s dnes uznávanými trendami. Používať len na vlastnú zodpovednosť.
jar88
26.07.13,05:40
So zaradením do hierarchie súvisí značkovanie. Nový pes, aj keby bol naučený močiť vonku, vám zničí všetky koberce. Necíti sa istý a potrebuje si značkovať územie. Robia to aj fenky.

Dajte psovi istotu a prestane.
Medzitým ho trestajte, ideálne priamo pri čine.
Ako vodca svorky nedovoľte, aby prečúral vaše značky. Vždy keď sa niekde vyčúra, vytiahnite vtáka... ok spravte to inak. Vyčistite dané miesto a strieknite tam trochu parfému. Po pár pokusoch zistí, že to nemá zmysel.
jar88
26.07.13,05:42
So zaradením do hierarchie súvisí značkovanie. Nový pes, aj keby bol naučený močiť vonku, vám zničí všetky koberce. Necíti sa istý a potrebuje si značkovať územie. Robia to aj fenky.

Dajte psovi istotu a prestane.
Medzitým ho trestajte, ideálne priamo pri čine.
Ako vodca svorky nedovoľte, aby prečúral vaše značky. Vždy keď sa niekde vyčúra, vytiahnite vtáka... ok spravte to inak. Vyčistite dané miesto a strieknite tam trochu parfému. Po pár pokusoch zistí, že to nemá zmysel.
Ale najskôr sa musíš stať vodcom svorky.
alaya1
26.07.13,06:00
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

Katarinka, skus najskor vycistit vsetky miesta, ktore znackuje cistym octom parkrat a potom postrekuj tymto spreyom.

http://www.zoofast.sk/certechakyszekspray-odpudzovacpsov350ml-p-12707.html?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_source=heureka
jar88
26.07.13,06:10
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

Katarinka, skus najskor vycistit vsetky miesta, ktore znackuje cistym octom parkrat a potom postrekuj tymto spreyom.

http://www.zoofast.sk/certechakyszekspray-odpudzovacpsov350ml-p-12707.html?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_source=heureka
Lepšie ako ten sprej funguje spomínaný parfém. Autor len nenapísal, že použiť vlastný parfém. Asi to považoval za samozrejmosť. Podstatou je prekrytie Yorkovej pachovej značky vlastnou parfemovou.
katarinkamt
26.07.13,08:03
Dakujem pekne.
Peter.Som
26.07.13,08:04
Pekne noviny zrolovat a nebat sa ho buchnut po zadku.
jar88
26.07.13,08:56
Pekne noviny zrolovat a nebat sa ho buchnut po zadku.
Presne tak, len nesmieš zabudnúť do nich zarolovať uhliarsku lopatu.
erik555
26.07.13,09:02
A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Lenze to mocenie psa v byte moze ukoncit aj kastracia! A taktiez aj jeho nespokojne libido, ked sa pes nepripusta k fenam a potom pes je neovladatelny!
A ty mocis v byte po podlahe, ze si proti kastracii? Ty si tie semeniky vyprazdnujes, ale doprajes to aj kazdych 6 mesiacov psovi, ked sa haraju feny? Alebo mu ho ty sam "polaskas", alebo mas takehoto samostatneho psa ako vo videu? :D

http://www.youtube.com/watch?v=TPrmhrJFhM0
jar88
26.07.13,09:10
Čo špekuluješ s kastráciou, veď je to už vyriešené. Stačia na to noviny a lopata, alebo kladivo v novinách. Keď budeš takto špekulovať, príde bychač s delobuchom a bude po pocikávaní. Možno začne Yorček trošku koktať, možno sa aj zabehne, ale zaručene nebude močiť na zárubňu.
bjuty smis
26.07.13,09:40
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. Tu nemáš pravdu, bitý pes nieje bojazlivý, naopak, bitý pes sa stáva agresívnym. Neskôr zdôvodním, lebo je to zložitejšie. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).

Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , Ani tu nemáš pravdu, naopak, ak má pes vedieť, že je to "trest" musí vedieť začo a od koho je trestaný. To čo spomínaš s utajeným následkom, to sa používa inak a na iné chovania. prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.Ani tu nemáš celkom pravdu, lebo pes cíti bolesť úplne rovnako, ako človek. Skús mu stúpiť na labku a seba skús uštipnúť do pokožky na lakti.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec. Ten podmienený reflex "uštipnutie na chrbte" má vypestovaný od matky a pre neho znamená jasnú žiadosť "nerob to!lebo uvidíš" následne už príde pokvákanie za kožuch na šiji.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Píšeš, že:
v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť,
Áno ale pes sa vie aj brániť a nastupuje agresivita. Pes vie rozoznať nepríjemnú situáciu a dokáže ju aj predvídať. On si vie zapamätať, že ta zlá situácia nastáva po určitom podnete a automaticky sa pred ňou chráni a chrániť sa vie len útekom, alebo útokom. Inú možnosť nepozná. Preto je pre psa potrebné, aby mal svojho vodca svorky (pána) ktorému bezvýhradne verí. Ak sa pán postaví dopredu, pre podriadeného psa to znamená, zostaň vzadu, lebo ja riešim, nie ty.
Ak sa postaví pán chrbtom k nebezpečenstvu a tvárou k podriadenému psovi, znamená to pre neho, "nič sa nedeje, to nieje žiadna hrozba" nič neriešime. Sú to len gestá, ale len gestá vodcu a skutočného pána, inak neplatia.


a taká možnosť, že prestane robiť nežiadúcu činnosť neexistuje ??
tak pes , ak má zlozvyk je potom v podstate neovládatelný tvor...

len útek, alebo útok...

a doplním z íného príspevku , citujem :

pre psa (nemeckého ovčiaka) platí, že sa dá ľahko zlomiť a podrobiť. Ale to je už o niečom úplne inom, nie o spolužití. To nieje o spontánnosti a záujme, to je skôr o strachu z trestu. No a zlomený pes je zároveň aj neistý, preto nevhodný a väčšinou aj vyradený.

no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

ovčiak je plemeno, ktoré sa na tréning alebo cvičenie výslovne teší a robí mu radosť, ked môže pracovať.....velmi inteligentý, lahko sa učí povely...

preto sa aj využíva ako služobný pes....
bjuty smis
26.07.13,09:52
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.
jar88
26.07.13,10:56
Tomuto poviem spoločný záujem psa a človeka.
http://www.youtube.com/watch?v=Z5wyjl-x4O8
buchač
26.07.13,10:56
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
jar88
26.07.13,10:59
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
Totálne bezvýznamný štek.
buchač
26.07.13,11:04
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
Totálne bezvýznamný štek.
Tvoje litánie o nemeckom vlčiakovi sú pre zmenu ako to skuvíňanie besného psa .....
Takým sa je zahodno radšej vyhnúť ....
alaya1
26.07.13,11:06
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.
erik555
26.07.13,11:23
Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.
Az tak to nemusis odsudzovat, pretoze v urcitych pripadoch ma ten elektronicky obojok opodstatnenie. Jednoducho je potrebne vytrhnut psa zo stavu mysle, ked sa na nieco sustredi atd. Videl som diel, kde napr. v oblastiach s vyskytom nebezpecnych strkacov takto s elektronickymi obojkami naucili psov, ze k nim sa nemaju priblizovat! 2-3 krat to aktivovali na psoch, ked sa priblizovali k tym klietkam so strkacmi, aby si to preskumali. Uz po prvom bol znatelny rozdiel, ked sa k tym strkacom priblizovali uz opatrnejsie a po asi tretom sa im oblukom vyhybali. To sa da pouzit aj pri inom podobnom odnauceni/vystrahe. Jasne, ze ten elektricky impulz je maly...
Samozrejme, ze kde je pri vycviku moznost napravy clovekom (jeho dotykom, napomenutim, svojou energiou atd.) tak je toto lepsia volba.
bjuty smis
26.07.13,11:23
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.

:)))
si pozerala film, kde bola poprava na el. kresle, však ?:)))
jar88
26.07.13,11:24
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
Totálne bezvýznamný štek.
Tvoje litánie o nemeckom vlčiakovi sú pre zmenu ako to skuvíňanie besného psa .....
Takým sa je zahodno radšej vyhnúť ....
Tu máš to čomu si dovolíš povedať litánie:
a doplním z íného príspevku , citujem :

pre psa (nemeckého ovčiaka) platí, že sa dá ľahko zlomiť a podrobiť. Ale to je už o niečom úplne inom, nie o spolužití. To nieje o spontánnosti a záujme, to je skôr o strachu z trestu. No a zlomený pes je zároveň aj neistý, preto nevhodný a väčšinou aj vyradený.
-------------------
To je všetko čo som o nemeckom ovčiakovi napísal.
Samozrejme že zámerne tak málo, lebo oficiálne sa píše úplne niečo iné.
--------------
PS ty nesiahaš ani besnému psovi po kolená. Tak sa vyhni ty chúďa (samozrejme že duševné) zakazuje ti tu niekto niečo?
GabiZ
26.07.13,11:31
Elektronické výcvikové obojky???:eek: Jéééééééžiši!!! To fakt existuje? Dala by som to denno denne na krk tomu, čo to vymyslel! Hrôza! Možno niekde majú opodstatnenie, ale to asi musí byť extrém! Nie ale na bežnú výchovu!
Čítam tému od začiatku, ale nemala som v úmysle sa pripojiť, keď ale čítam niektoré rady, tak mi to skutočne nedá. Mám ročného yorkiho (a nie som žiadna fiflena alebo panička). Máme ho od malička a mali sme s ním naozaj perné chvíle. Zvlášť keď je ten psík taký, aký je výzorovo, stačí že nahodí smutný pohľad a dali by ste mu aj modré z neba. Ale za ten rok, čo sme tiež mali podobný problém ako zadávateľka sme ho vychovali tak, že dnes sa nestane, žeby sa mu doma stala nehoda, vždy sa pekne vypýta, poslúcha na jednoduché povely a nie je s ním žiaden problém. Stačilo pritom postaviť ho na miesto nehody, jemne ho chytiť za šiju a jednoducho (nie zbytočne veľa slov) povedať "čo si to urobil?" Potom ho pustiť, vyčistiť riadne miesto a nechať ho chvíľku bez našej pozornosti. Na toto slovné spojenie si zvykol, pretože vždy sme použili to isté a on už vedel, že to je niečo, čo nesmie a za čo je potrestaný tým, že si ho nevšímame. Žiadne ľutovačky potom ani nič podobné, po chvíli keď prišiel sme sa chovali ako predtým. Trvalo to síce nejaký čas, medzitým sme dodržiavali to, že po každom hraní a jedení sme išli von a postupne si uvedomoval, čo môže a čo nie. Tak to bolo so všetkým! Aj keď trhal hračky, papuče a pod. Stačí si zvoliť jednoduché povely, ktoré pri určitých veciach opakujete a on si zvykne. Nie som odborník, môžno sa tu pustíte do mňa ako osy a možno to na všetkých psíkov neplatí, ale u nás to funguje a všetci v okolí nám závidia, aký je vychovaný, dokonca nevyštekáva ako besný, ako pes nášho suseda! Ešte len vybehne z domu a šteká ako o život. Je to o výchove. Nikdy sme ho nebili, nemuseli používať žiadne donucovacie prostriedky, všetko to chcelo len čas, trpezlivosť a kopec lásky. Tento pes je veľmi inteligentný, rozumný, chápe všetko, čo od neho požadujete aj keď sa mu nevenujete, vie prejaviť svoj smútok prípadne zlosť. Ale vždy existuje spôsob bez bitky a iných drastických zásahov, ako ho naučiť trpezlivo počkať na to, čo on práve chce. Veľmi dôrazne a vytrvalo si totižto snaží budovať rešpekt v tom, že ty budeš mojim pánom a nie ja tvojim. Stačí že povolíte raz, dva razy a už špekuluje! Všetko to chce naozaj čas a nikdy nie je neskoro. Ten, kto však nemá čas a trpezlivosť, nech si radšej psíka akéhokoľvek ani nekupuje. Koľko je potom takých, ktorí sú vyhodení, znetvorení alebo usmrtení. A vôbec sa už nečudujem prečo.
No a aj niečo milé, aby som tu nekritizovala.....naučili sme ho pýtať si "dobrotu" tak, že vám podá packu. Koľko krát príde, sadne si, nahodí ten jeho vyzývavý pohľad a paca hore! Život by ste za neho vtedy dali! A to sú potom tie krásne chvíle, ktoré s nim zažijete, keď je vyrovnaný, milovaný ale zároveň disciplinovaný.

http://www.vtipyvtipy.cz/post/45984772621/vzkaz-od-psa-pro-cloveka
19empty19
26.07.13,11:40
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)

Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.

Povedať, že tento pes nepĺzne môže povedať iba obchodník, čo sa chce psa zbaviť. To že pes nepĺzne je jeden z najväčších výmysloch o psoch aký existuje. To je niečo také, ako povedať, že mne vôbec nevypadávajú vlasy. Pĺzne úplne každý pes či má alebo nemá podsadu.
jar88
26.07.13,11:52
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)

Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.

Povedať, že tento pes nepĺzne môže povedať iba obchodník, čo sa chce psa zbaviť. To že pes nepĺzne je jeden z najväčších výmysloch o psoch aký existuje. To je niečo také, ako povedať, že mne vôbec nevypadávajú vlasy. Pĺzne úplne každý pes či má alebo nemá podsadu.
Presne tak a všade je kopa chlpov. Viem o čom píšem. Sú doma v byte (naozaj všade a aj tam kam psa nepúšťam), sú aj doma v celom rodinnom dome a dokonca aj na záhrade a vo všetkých autách. Je to jednoducho všade, kde si len viete predstaviť.
bjuty smis
26.07.13,12:00
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.


kedže ste sa ty -aj niektorí další- evidentne nedostali dalej ako k názvu elektronický obojok, tu vám to zvýrazním...:

Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet.."

čo sa stane psovi, ak mu zavibruje obojok, prípadne mu zapíska do ucha ???

už začínaš chápať, milá mínuskárka, prečo o niektorých milovníčkach píšem v úvodzovkách ?

kamarát chová rhodezských ridbekov....
chová ich už vyše desaťročie, ale kedného nevedel ani za šlaka odnaučiť, aby mu utekal.....pri takom psovi to nie je sranda a nemal čas to riešiť 2 roky psychologickými štúdiami o osobnosti daného psa, aby pochopil skrytú vadu a boliestku z detsva na jeho duši, ako tu niektorí odporúčajú...
požičal si ten obojok -a teraz si radšej sadni - v tomto prípade s el. impulzom...a za dva dni pes bez pána ani nevyjde sám cez bránku....
jar88
26.07.13,12:07
Elektronické výcvikové obojky???:eek: Jéééééééžiši!!! To fakt existuje? Dala by som to denno denne na krk tomu, čo to vymyslel! Hrôza! Možno niekde majú opodstatnenie, ale to asi musí byť extrém! Nie ale na bežnú výchovu!
Čítam tému od začiatku, ale nemala som v úmysle sa pripojiť, keď ale čítam niektoré rady, tak mi to skutočne nedá. Mám ročného yorkiho (a nie som žiadna fiflena alebo panička). Máme ho od malička a mali sme s ním naozaj perné chvíle. Zvlášť keď je ten psík taký, aký je výzorovo, stačí že nahodí smutný pohľad a dali by ste mu aj modré z neba. Ale za ten rok, čo sme tiež mali podobný problém ako zadávateľka sme ho vychovali tak, že dnes sa nestane, žeby sa mu doma stala nehoda, vždy sa pekne vypýta, poslúcha na jednoduché povely a nie je s ním žiaden problém. Stačilo pritom postaviť ho na miesto nehody, jemne ho chytiť za šiju a jednoducho (nie zbytočne veľa slov) povedať "čo si to urobil?" Potom ho pustiť, vyčistiť riadne miesto a nechať ho chvíľku bez našej pozornosti. Na toto slovné spojenie si zvykol, pretože vždy sme použili to isté a on už vedel, že to je niečo, čo nesmie a za čo je potrestaný tým, že si ho nevšímame. Žiadne ľutovačky potom ani nič podobné, po chvíli keď prišiel sme sa chovali ako predtým. Trvalo to síce nejaký čas, medzitým sme dodržiavali to, že po každom hraní a jedení sme išli von a postupne si uvedomoval, čo môže a čo nie. Tak to bolo so všetkým! Aj keď trhal hračky, papuče a pod. Stačí si zvoliť jednoduché povely, ktoré pri určitých veciach opakujete a on si zvykne. Nie som odborník, môžno sa tu pustíte do mňa ako osy a možno to na všetkých psíkov neplatí, ale u nás to funguje a všetci v okolí nám závidia, aký je vychovaný, dokonca nevyštekáva ako besný, ako pes nášho suseda! Ešte len vybehne z domu a šteká ako o život. Je to o výchove. Nikdy sme ho nebili, nemuseli používať žiadne donucovacie prostriedky, všetko to chcelo len čas, trpezlivosť a kopec lásky. Tento pes je veľmi inteligentný, rozumný, chápe všetko, čo od neho požadujete aj keď sa mu nevenujete, vie prejaviť svoj smútok prípadne zlosť. Ale vždy existuje spôsob bez bitky a iných drastických zásahov, ako ho naučiť trpezlivo počkať na to, čo on práve chce. Veľmi dôrazne a vytrvalo si totižto snaží budovať rešpekt v tom, že ty budeš mojim pánom a nie ja tvojim. Stačí že povolíte raz, dva razy a už špekuluje! Všetko to chce naozaj čas a nikdy nie je neskoro. Ten, kto však nemá čas a trpezlivosť, nech si radšej psíka akéhokoľvek ani nekupuje. Koľko je potom takých, ktorí sú vyhodení, znetvorení alebo usmrtení. A vôbec sa už nečudujem prečo.
No a aj niečo milé, aby som tu nekritizovala.....naučili sme ho pýtať si "dobrotu" tak, že vám podá packu. Koľko krát príde, sadne si, nahodí ten jeho vyzývavý pohľad a paca hore! Život by ste za neho vtedy dali! A to sú potom tie krásne chvíle, ktoré s nim zažijete, keď je vyrovnaný, milovaný ale zároveň disciplinovaný.

http://www.vtipyvtipy.cz/post/45984772621/vzkaz-od-psa-pro-cloveka
Pekne si to vystihla. V tej jednoduchosti a trpezlivosti je sila úspechu. Aj keď si ho vychovávala len tak spontánne, (akože laicky) vystihla si (aj keď nevedome) tie gestá, ktorým rozumel. Aj to otočenie chrbtom, je gesto ktorému spontánne rozumel. Rovnako krátkodobá ignorácia je vaše gesto, ktoré neomylne chápe. Len tak je možné budovať dobrý vzťah. Bitka a elektrošoky sú sprostosť.
GabiZ
26.07.13,12:10
kamarát chová rhodezských ridbekov....
chová ich už vyše desaťročie, ale kedného nevedel ani za šlaka odnaučiť, aby mu utekal.....pri takom psovi to nie je sranda a nemal čas to riešiť 2 roky psychologickými štúdiami o osobnosti daného psa, aby pochopil skrytú vadu a boliestku z detsva na jeho duši, ako tu niektorí odporúčajú...
požičal si ten obojok -a teraz si radšej sadni - v tomto prípade s el. impulzom...a za dva dni pes bez pána ani nevyjde sám cez bránku....[/QUOTE]


Bjuty, halooooo!!!! my sa tu ale bavíme alebo teda téma je o yorkschírovi! A nie o takýchto psoch, ktoré pri nezvládnutí jeho správania alebo nejakej prežitej traumy môžu byť pre okolie veľmi nebezpeční. Takže dobre, obojky ako som písala možno v extrémnych prípadoch, ale určite nie pri bežnej výchove krpcov ako je ten náš! A mimochodom, užitočný článok na vysvetlenie tých obojkov, spýtala by som sa každého, kto ich používa, alebo už použil, vyskúšal si to aj majiteľ na sebe???? Určite nie, ale veď keď to píšu, že to zaberá, prečo nevyskúšať na psovi, nie? Neodsudzujem také prípady, aké si popísal, ale ruku na srdce, koľkí to použili len kôli svojej pohodlnosti psovi sa venovať, prípadne u tých väčších zájsť možno za nejakým cvičiteľom, veterinárom a pod. Lebo je to drahé????? Rozlišujme teda výchovu, lebo každá rasa potrebuje určite niečo iné práve kôli svojim vrodeným vlastnostiam.
alaya1
26.07.13,12:12
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....

Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.

Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne. :)

Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.

Povedať, že tento pes nepĺzne môže povedať iba obchodník, čo sa chce psa zbaviť. To že pes nepĺzne je jeden z najväčších výmysloch o psoch aký existuje. To je niečo také, ako povedať, že mne vôbec nevypadávajú vlasy. Pĺzne úplne každý pes či má alebo nemá podsadu.


Obchodnik nie som, mam psa pre radost a neplzne. Ma len vrchnu srst, ktora sama nevypadava, lebo vypadava len podsada, a preto tuto vrchnu srst ju treba vycesavat a ked sa nevycesa , urobia sa zmolky a srst splstnateje, lebo neje uvolnena a nevypadne.
GabiZ
26.07.13,12:16
Jar88, ďakujem ti, pochopil si o čom to je. Poviem ti, že v živote by ma nenapadlo, že budem mať psa. Bolo to také hodenie do vody, podrobnosti teraz nie sú podstatné. Veľa som si tiež musela naštudovať a poviem ti, že veľmi veľa je to aj o materinských inštinktoch, ktoré mi pri tom pomáhali. Možno sa teraz niektorí budú smiať, ale pochopila som, že to malé bojazlivé stvorenie, keď bolo odňaté matke potrebovalo ochranu, istotu, lásku. Hľadá náhradnú matku, niektorí povedia svojho pána. A pes má vždy len jediného pána, ktorého poslúcha. Je rozmaznávaný rodinou, ale len do tej miery, do akej ja dovolím. Vždy keď niekto od neho niečo chce, vždy prvý pohľad patrí mne, čo ja na to. Je to rešpekt a neskutočný pocit lásky jedného k druhému, pretože viem, že toto potrebuje každý pes. Okrem všetkého aj pocit byť chránený. Manžela tiež rešpektuje, samozrejme po svojom, vidí v ňom silnejšiu osobnosť ako je tá moja a preto si nedovolí do neho. Ale zase keď sa spolu hrajú, tak sú ako malé deti. Takže nech si hovorí kto chce, čo chce, každý by mal vedieť, za akým účelom si psa kupuje a podľa toho sa aj k nemu správať. Ak chce mať drsného a neúprosného psa, strážcu musí ho cvičiť tak, aby taký bol, ale aby nakoniec nikomu neublížil. A kto chce mať miláčika, tak tiež prispôsobiť výchovu, ale nedovoliť, aby aj taký malý ňufák vám prevrátil život na ruby. Kto chcel, ten ma pochopil.
erik555
26.07.13,12:17
A mimochodom, užitočný článok na vysvetlenie tých obojkov, spýtala by som sa každého, kto ich používa, alebo už použil, vyskúšal si to aj majiteľ na sebe????
take vibracie mas napr. aj v telefone a napr. aj v malom Robovi...ale to uz patri do inej temy :D
alaya1
26.07.13,12:18
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.

reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.

:)))
si pozerala film, kde bola poprava na el. kresle, však ?:)))

mimotemyNie, videla som, co robi taky obojok so psom! Inak by asi uz mal zasiahnut moderator, tato tema je uplne inde, kde mala byt podla zadania.
erik555
26.07.13,12:22
mimotemyNie, videla som, co robi taky obojok so psom! Inak by asi uz mal zasiahnut moderator, tato tema je uplne inde, kde mala byt podla zadania.
Obojok odnauci aj stekat...aj cloveka :D

http://www.youtube.com/watch?v=_mBVl8xDtvE
bjuty smis
26.07.13,12:27
kamarát chová rhodezských ridbekov....
chová ich už vyše desaťročie, ale kedného nevedel ani za šlaka odnaučiť, aby mu utekal.....pri takom psovi to nie je sranda a nemal čas to riešiť 2 roky psychologickými štúdiami o osobnosti daného psa, aby pochopil skrytú vadu a boliestku z detsva na jeho duši, ako tu niektorí odporúčajú...
požičal si ten obojok -a teraz si radšej sadni - v tomto prípade s el. impulzom...a za dva dni pes bez pána ani nevyjde sám cez bránku....


Bjuty, halooooo!!!! my sa tu ale bavíme alebo teda téma je o yorkschírovi! A nie o takýchto psoch, ktoré pri nezvládnutí jeho správania alebo nejakej prežitej traumy môžu byť pre okolie veľmi nebezpeční. Takže dobre, obojky ako som písala možno v extrémnych prípadoch, ale určite nie pri bežnej výchove krpcov ako je ten náš! A mimochodom, užitočný článok na vysvetlenie tých obojkov, spýtala by som sa každého, kto ich používa, alebo už použil, vyskúšal si to aj majiteľ na sebe???? Určite nie, ale veď keď to píšu, že to zaberá, prečo nevyskúšať na psovi, nie? Neodsudzujem také prípady, aké si popísal, ale ruku na srdce, koľkí to použili len kôli svojej pohodlnosti psovi sa venovať, prípadne u tých väčších zájsť možno za nejakým cvičiteľom, veterinárom a pod. Lebo je to drahé????? Rozlišujme teda výchovu, lebo každá rasa potrebuje určite niečo iné práve kôli svojim vrodeným vlastnostiam.[/QUOTE]


gabi HALLO....-mu tu neriešime výchovu psov, my tu neriešime konkrétne yorkširov....

téma je čo z 2. ročným psom, ktorý ocikáva celý byt a musia ho zamykať do pivnice...

a nechápem, aký by som mal mať problém vyskúšať si obojok, čo zapíska, alebo zavibruje......
zdôraznil som ta ja červeným, ale asi nestačí...nie, nie je reč o elektrickom kresle

ja plne súhlasím, že pri správnej výchove by tu tento problém nebol a nemuseli by sme to riešiť, ale téma nie je , ako správne vychovať yorka....
GabiZ
26.07.13,12:37
:)Bjuty, v poriadku, nemusí ísť priamo o yorka, ale keď už sa tu píše o tejto rase a konkrétne zadávateľka uviedla o akého psa ide, tak prirovnávajme výchovu podobnému plemenu a nie tu písať o veľkých psoch, ktoré sú aj povahovo úplne niekde inde. Debata sa tu zvrhla potom až na také veci, ktoré fakt nemajú s výchovou nič spoločné. Ale tiež viem, že také niečo ako je ridbek a jemu podobné plemená si vyžadujú úplne niečo iné ako malý yorki, gaučový pes, ktorý je skôr na hranie ako na stráženie. A tam aj disciplína je niekde inde. Mňa by ridbek alebo iný väčší pes asi zožral, takú silnú povahu by som napr. nezvládla. :D Preto som zareagovala na tie obojky tak, ako som reagovala. Či už ich niekto používa alebo nie... len som vyslovila na ne svoj názor a prosím, kde ich je treba použiť, lebo je to v záujme ľudí.......je to na každom majiteľovi.;)
bjuty smis
26.07.13,12:41
iste, ale stále nechápem, čo je extrémne na obojku, čo zapíska, prípadne zavibruje...
nie je reč o el. impulze..

a tá situácia potrebuje okamžité riešenie...konkrétne mešká 2 roky....a ako píše, zhoršuje sa....
alaya1
26.07.13,12:44
iste, ale stále nechápem, čo je extrémne na obojku, čo zapíska, prípadne zavibruje...
nie je reč o el. impulze..

a tá situácia potrebuje okamžité riešenie...konkrétne mešká 2 roky....a ako píše, zhoršuje sa....

Elektricky obojok je furt len o el. impulzoch a ak chces psa ucit na zaklade zvukovej signalizacie- pouzivaj kliker, aj u velkych psov ma vynikajuce vysledky vychovy a vycviku.
GabiZ
26.07.13,12:49
Neviem, podľa videa, ktoré pridal erik sa mi nezdá, žeby boli až také úplne neškodné. Síce sa tam na tom rehotali ako kone, ale keď to mali na krku, nevyzeralo to, že je to na smiech. No a predstav si takého krpca, keby ho tým zasiahneš. Hovorím, že ja nie som odborník na psy, ako laik som vychovala jednu dušu a nikdy pred tým som s tým skúsenosti nemala. A to neviem sama, čo ma ešte čaká. Preto tu nechcem mudrovať, napísala som len svoju skúsenosť, lenže rozdiel je v tom, že my sme ho viedli k istým veciam od malička. Tu je niečo zanedbané, ale čo? Nejaká trauma? Zlozvyk, ktorý pretrváva od mala? Choroba? Asi by mala zadavateľka hľadať nejakú odbornú pomoc, pretože popísať sa môže všeličo, ale možno ten, čo sa v tom vyzná a by prišiel do rodiny a sledoval ich bežný život by prišiel na to, prečo je to. Nedá sa to posúdiť len z jednej veci, že obcikáva všetko naokolo. Možno je to niečo, čo mu tam vadí ale oni si to neuvedomujú.
jar88
26.07.13,12:57
Utekajúci pes od chovateľa s 10 ročnou praxou? A to čo považuje za prax? Za akú že prax, to máme považovať?
Samouk nedouk. Nič viac a nič menej.
------------------------------------------------------
Ešte by si nám tu mohol napísať kedy, kde a komu toho psa predal a sme doma.
Naozaj by som chcel vedieť, kde a kedy ten ričbek bol. Alebo snáď ešte je?
---------------------
Alebo vedel by si aspoň potvrdiť, že je v Bratislave a že je asi jeden a pol roka vykastrovaný?
jar88
26.07.13,13:43
Tu je krásne vidieť, ako pes dokáže so záujmom sledovať, čo po ňom pánko žiada a očakáva od neho. Pes je pritom šťastný, blahom celkom bez seba a stále očakáva ďalšie a ďalšie príkazy.
http://www.youtube.com/watch?v=E0ibtajPKF0
bjuty smis
26.07.13,14:06
Utekajúci pes od chovateľa s 10 ročnou praxou? A to čo považuje za prax? Za akú že prax, to máme považovať?
Samouk nedouk. Nič viac a nič menej.
------------------------------------------------------
Ešte by si nám tu mohol napísať kedy, kde a komu toho psa predal a sme doma.
Naozaj by som chcel vedieť, kde a kedy ten ričbek bol. Alebo snáď ešte je?
---------------------
Alebo vedel by si aspoň potvrdiť, že je v Bratislave a že je asi jeden a pol roka vykastrovaný?


za 10r prax považujem, že ich chová asi 10 rokov...nie je to zatial na moc zložité ??
alebo to nepasuje do tvojích teorií, že neexistuje individualita psov ??

nechápem, prečo by ho mal predávať, však som jasne písal, že od vtedy mu neuteká...

nie je to v ba....a nie som si úplne istý, ale myslím, že je vykastrovaný..
Martin1310
26.07.13,16:28
Kedže nemám energiu reagovať tu na každú blbosť poviem vám to takto .Naučte svojho psa to že ked s ním pôjdete po ulici plnej ludí a v jednom momente mu poviete zostan tak aby tam zostal kým budete v obchode a čakal na vás .Dalej ho naučte aby pri vychádzke v lese od vás na povel odbehol a pohyboval sa tak aby ste ho ani nevideli ale ked ho privoláte do 15 sekúnd vám bude sedieť pri lavej nohe.
A potom až sa vám to podarí tak si ešte raz prečítajte svoje príspevky a pouvažujte či by ste predsa len niečo nezmenili.


jar88-nevitrhávaj stále vety z kontextu už to nieje ani vtipné.Evidentne máš naštudované ale pes má naozaj prah bolesti o kus dalej ako človek s bolestami s ktorými je schopný normálne fungovať by sa človek válal na zemy v agonii a kričal o pomoc ,spýtaj sa veterinára.Nečítaj len knižky.Bež na polovnícku súťaž psov a pokecaj z nejakým sútažiacim,je to suverénne najťažší výcvik psa ,pre oboch aj pre psa aj pre človeka. Dalej by ma zaujímalo aký je už len rozdiel v tom ked ho štipneš na chrbáte rukou a ked ho švihneš tenkím prútikom lebo ja v tom teda velký rozdiel nevidím pocit bude zhruba stejný záleží od intenzity jedného aj druhého.Prepáč ale ty proste musíš rýpať že?

Ak si niekto myslí že ked psovy ukáže jeho kaluž a povie nonono tak to pes pochopí tak sa hlboko mýli pes nemá ani šajnu o čo mu ide ale robte ako chcete.Normálny pes vnútri nečurá aj bez vášho pričinenia,najskôr bol príliš skoro odobratí od matky.

A predsa ešte jedna vec , ked pes v svorke má neadekvátne správanie je za to kruto aj krvavo potrestaný tak to jednoducho je,príroda je okrem iného aj hnusná a neskutočne krutá a akékolvek ludské zásahi to vždy len zhoršili..

Inak s kopou vecí tu aj súhlasím netvrdím že všetko je zle ale niktoré veci nefungujú tak ako si večšina myslí a základom všetkých chýb je to že si myslíte že pes je schopný samostatne myslieť teda vyvodiť z jednej veci druhú ale to teda nieje ani náhodou.
alaya1
26.07.13,16:46
Martin1310
Mozes mi napisat tvoje chovatelske ci kynologicke uspechy?
bjuty smis
26.07.13,17:21
mne sa z niektorých príspevkov zdá, že niektorí tu kladú psa na rovnocenné miesto , ako rovnocenného člena rodiny......
a to je chyba....pes musí jasne bedieť, kde je jeho miesto...a to rozhodne nie je za vrchstolom, ani rovnocenné s pánom....

ale ked to niekomu vyhovuje a nemá s tým problém, tak ja už najmenej....

len ma ťažko presvedčíte o svojích teoriách, vyčítaných z prekrásneho atlasu vášho plemena s farebnými fotkami za 20 ..-€....
jar88
26.07.13,17:33
Kedže nemám energiu reagovať tu na každú blbosť poviem vám to takto .Naučte svojho psa to že ked s ním pôjdete po ulici plnej ludí a v jednom momente mu poviete zostan tak aby tam zostal kým budete v obchode a čakal na vás .Dalej ho naučte aby pri vychádzke v lese od vás na povel odbehol a pohyboval sa tak aby ste ho ani nevideli ale ked ho privoláte do 15 sekúnd vám bude sedieť pri lavej nohe.
A potom až sa vám to podarí tak si ešte raz prečítajte svoje príspevky a pouvažujte či by ste predsa len niečo nezmenili.


jar88-nevitrhávaj stále vety z kontextu už to nieje ani vtipné.Evidentne máš naštudované (Nič nemám priamo naštudované, všetko vždy až v momente konkrétnej potreby. No a tým že ma vždy zaujímajú aj súvislosti a logické pochybnosti, všetko si overujem z viacerých zdrojov. Jasné, že ak niečo do niečoho nezapadá, dočasne to vylúčim a pátram po tom, čo do súvislostí zapadá.) ale pes má naozaj prah bolesti o kus dalej ako človek s bolestami s ktorými je schopný normálne fungovať by sa človek válal na zemy v agonii a kričal o pomoc ,spýtaj sa veterinára. (Ja sa nepotrebujem pýtať veterinára, zažil som so svojimi psami aj ich bolesti. Viem že ich tie veci riadne boleli. Boleli ich tak, že sa triasli a kňučali a aj tak držali a nechali si mnou čistiť rany. )Nečítaj len knižky.Bež na polovnícku súťaž psov a pokecaj z nejakým sútažiacim,je to suverénne najťažší výcvik psa ,pre oboch aj pre psa aj pre človeka. (Bol som s ním pozrieť na predvádzanie poľovníckych psov. Pritom nejeden z účastníkov pochválil môjho psa s tým, že je ho škoda nevyužívať v revíri. Boli aj takí, čo závideli a čudovali sa čo všetko dokáže.) Dalej by ma zaujímalo aký je už len rozdiel v tom ked ho štipneš na chrbáte rukou a ked ho švihneš tenkím prútikom lebo ja v tom teda velký rozdiel nevidím pocit bude zhruba stejný (Nechcem ti stále oponovať, ale práve to, že si myslíš že pocit bude stejný, je to od teba nevedomé poľudšťovanie psa. On to vôbec necíti rovnako, nieje človek. On to cíti ako pes. Už som ti tu písal, že suka šteňa štipne prednými zubami do kože na zadnej polovici chrbta a to u nich znamená jasný zákaz. Suka ho nikdy nešvihá prútikom a tak to šteňa určite prirodzene nevie, čo švihanie vlastne znamená)záleží od intenzity jedného aj druhého.Prepáč ale ty proste musíš rýpať že?

Ak si niekto myslí že ked psovy ukáže jeho kaluž a povie nonono tak to pes pochopí tak sa hlboko mýli pes nemá ani šajnu o čo mu ide ale robte ako chcete.Normálny pes vnútri nečurá aj bez vášho pričinenia,najskôr bol príliš skoro odobratí od matky.

A predsa ešte jedna vec , ked pes v svorke má neadekvátne správanie je za to kruto aj krvavo potrestaný (Nuž aj tu sa neskutočne mýliš, lebo tak to určite nieje. Tak to prezentujú niektoré hlúpe filmy a senzáciechtiví reportéri. Pes dokáže veľmi rýchlo zistiť prevahu protivníka a okamžite prejaví podriadenosť. Akonáhle to urobí, pes s prevahou ukončí agresivitu a nechá ho tak. Nikdy v útoku nepokračuje a nemstí sa.)tak to jednoducho je,príroda je okrem iného aj hnusná a neskutočne krutá a akékolvek ludské zásahi to vždy len zhoršili..

Inak s kopou vecí tu aj súhlasím netvrdím že všetko je zle ale niktoré veci nefungujú tak ako si večšina myslí a základom všetkých chýb je to že si myslíte (základom všetkého je, že si myslíte, že si pes myslí to čo si myslíte vy) že pes je schopný samostatne myslieť teda vyvodiť z jednej veci druhú (Nuž buď si istý, že pes vie vyvodiť z jednej skutočnosti druhú - nasledujúcu udalosť.)ale to teda nieje ani náhodou.
Napíš mi prosím, čo konkrétne som vytrhol z kontextu a ja to napravím.
Martin1310
26.07.13,17:42
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
kopretinka
26.07.13,17:42
jar88
26.07.13,17:45
mne sa z niektorých príspevkov zdá, že niektorí tu kladú psa na rovnocenné miesto , ako rovnocenného člena rodiny......
a to je chyba....pes musí jasne bedieť, kde je jeho miesto...a to rozhodne nie je za vrchstolom, ani rovnocenné s pánom....(Najskôr sa to musí dozvedieť pán a panička a následne to bude vedieť aj pes.)

ale ked to niekomu vyhovuje a nemá s tým problém, tak ja už najmenej....

len ma ťažko presvedčíte o svojích teoriách, vyčítaných z prekrásneho atlasu vášho plemena s farebnými fotkami za 20 ..-€....

Čo povieš na tú spoluprácu psa s pánom v tých agility disciplínach?
Vieš si tam predstaviť vlčiaka s polišom?
Neber to ako posmešok, lebo to nepíšem za tým účelom. Píšem to preto, lebo tí psi to nerobia úplne automaticky a spontánne. Oni to robia na povel. Nie celú zostavu, ale každý cvik samostatne.
Všimni si, ako v tom švungu čakajú a pátrajú po pánových poveloch.
Martin1310
26.07.13,17:55
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
alaya1
26.07.13,18:00
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.

mimotemyTak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
jar88
26.07.13,18:22
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.
Martin1310
26.07.13,18:23
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.

mimotemyTak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.

To sa mi asi len zdá-Kolko poznáš ty polovníkov? a videla si niekedy ako vyzerá takých päť roztrhaných srniek na zemi ašte chrčia a dodíchavajú a vedla nich 10 roztrhaných malých srnčiatok a to všetko jeden nevinný zatúlaný psík .Zvládol to tak za 50sekúnd.
Potom sa nečuduj ked sú nasratí ,ked oni tam celú zimu do kopcov vláčia seno a kupujú zrno za vlastné peniaze, sami srnky nestrielajú ,lebo je ich málo a príde takýto miláčik rodiny a urobí toto a nieje to nič výnimočné.

Polovníci sú milovníci psov to si piš ale ty si vo vnímaní celej prírody uplne mimo.
alaya1
26.07.13,18:24
Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.
jar88
26.07.13,18:26
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.

mimotemyTak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.
Martin1310
26.07.13,18:28
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.

Všetko čo si popísal sú podmienené raflexi.to nieje uvažovanie to je proste niečo čo sa pes naučí neustálim opakovaním aj ja napríklad ked na mojho psa zavrčím tak vie že to čo robí nemá robiť a aj to funguje.Ale to je docielené opakovaním stále tej istej udalosti za ktorou nasleduje zase stále tá istá reakcia,teda podmienený reflex.
Martin1310
26.07.13,18:33
Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.

Tebe tu chýba to tlačítko vyriešené že?
Naša debata je k téme zato tvoje posledné tri príspevky niesu.
Martin1310
26.07.13,18:36
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.

mimotemyTak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.


Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
jar88
26.07.13,18:41
Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.
To značkovanie je už vyriešené, alebo sa mýlim?
Čo chceš v tejto téme ešte mlátiť o značkovaní v byte?
Alebo ti vadí, že sa tu spolu bavíme o ostatných súvislostiach? To snáď nie?
Ak máš nejakú pochybnosť, tak ju napíš.
kopretinka
26.07.13,18:46
Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
https://www.google.sk/search?q=psy+zastrelen%C3%AD+po%C4%BEovn%C3%ADkmi&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a&gws_rd=cr
fakt boli títo psy nahlásení a zakopaní.....
jar88
26.07.13,19:08
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.

mimotemyTak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.


Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
Tak to ich veľmi málo poznáš. Ja si nedovolím zobrať psa do lesíka za dedinou, práve preto, že ich dobre poznám. Napriek tomu, že vedia akého mám psa, že je extra dobre vycvičený a že zveri nič nehrozí, bavili sa o ňom v krčme.
-------------------
Im stačí jednoducho streliť si a zbabelo zaliesť.
Martin1310
26.07.13,20:34
Bohovsky sa mi páči ako sa vždy chytíte jednej ,zvyčajne tej najmenej podstatnej veci a na to hlavné nejak nikto nereaguje.
Nuž ja za to nemôžem že tam máte takých polovníkov u nás taký niesu. Poznám ich dosť aj z iných revírov.zastrelenie psa je skôr otrava ako nejaké terno.Zaujímavé že 15 roztrhaných srniek nikomu nevadí a sú ich ročne mraky.No ale to je váš názor a ja vám ho neberiem.

kopretinka,vieš mám nejaké skúsenosti z médiami a po tých skúsenostiach viem že taký dobre tendenčne napísaný článok zmení aj beh zemegule ,toto sa vynechá toto trošku prikrášlime ,toto zveličíme ,toto len nepatrne pozmeníme a je tu škandál jak hovado.Netvrdím že by to v zásade nebola pravda ale nieje pravda ako pravda.Ver tomu že v skutočnosti je to ešte ovela horšie s tými informáciami než by si si dokázala predstaviť.

jar88-To že zveri nič nehrozí to sú take keci že to snáť nieje ani pravda.Ved si zober nás ludí aký sme múdri a vychovaní a aj tak sa medzi sebou celé stáročia vraždíme ako môžeš tak stopercentne vedieť že nič nehrozí.Takých psov ktirí nikdy nikomu neublížili a zrazu bác decko bez ucha , bez nosa atd. už tu bolo.

No a čo bude s tými podmienenými reflexami , ich použitie a využitie je alfou a omegou každého výcviku psa. Na ich princípe funguje aj to švihnutie prútikom ,nieje to žiadna bytka ide o to že pes značkuje,zrazu ho niečo štipne a ked sa to opakuje dookola tak po čase už ked zdvihne nohu hned sa mu vplivom toho reflexu vybavý štipnutie na chrbte a nohu dá pekne zasa dolu .
Dal by sa napísať aj lepší prípad ako podmienený reflex využiť pri normálnom výcviku bez švihania,toto s tým značkovaním je zrovna taký blbí príklad . Nieje to založené na nejakom bití ale zrovna u dvojročného psa by sa to uplatnilo,tam bežné metody budú ťažko fungovať.Ale šak trápte sa, len dúfam že ten pes nebude v tej pivnici až do smrti.
buchač
26.07.13,20:46
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
bjuty smis
26.07.13,21:05
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.

však si opísal pavlovov reflex....
jar88
27.07.13,03:46
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.

však si opísal pavlovov reflex....
A všimol si si tu nejakú zmienku o slintaní?
jar88
27.07.13,03:50
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
Ak si si nevšimol, tak tu sa neriešil žiadny čokel, tu sa debatovalo o čomsi inom.;)
No a prečo nemáš Onasisove lóve? To tu neriešime. Ale ak chceš vedieť, myslím si že ak by sa Onasis zaujímal a zaoberal takými problémami a záujmami ako ty, určite by ho trápili tvoje lóve a nie Onasisove.:):D
---------------------
Dúfam, že som ti pomohol a aspoň trochu sa zaslúžil o znesiteľnejšie znášanie toho tvojho ťažkého (alebo aj blbého) osudu.:---
jar88
27.07.13,04:13
Bohovsky sa mi páči ako sa vždy chytíte jednej ,zvyčajne tej najmenej podstatnej veci a na to hlavné nejak nikto nereaguje.

jar88-To že zveri nič nehrozí to sú take keci že to snáť nieje ani pravda.Ved si zober nás ludí aký sme múdri a vychovaní a aj tak sa medzi sebou celé stáročia vraždíme ako môžeš tak stopercentne vedieť že nič nehrozí.(Nieje človek ako človek. Sú aj takí, ako ja a sú aj takí, ako ty. Niekto by rád všetko riešil devinou a iní všetko dohodou.)Takých psov ktirí nikdy nikomu neublížili a zrazu bác decko bez ucha , bez nosa atd. už tu bolo.

No a čo bude s tými podmienenými reflexami , ich použitie a využitie je alfou a omegou každého výcviku psa. Na ich princípe funguje aj to švihnutie prútikom ,nieje to žiadna bytka ide o to že pes značkuje,zrazu ho niečo štipne a ked sa to opakuje dookola tak po čase už ked zdvihne nohu hned sa mu vplivom toho reflexu vybavý štipnutie na chrbte a nohu dá pekne zasa dolu .
Dal by sa napísať aj lepší prípad ako podmienený reflex využiť pri normálnom výcviku bez švihania,toto s tým značkovaním je zrovna taký blbí príklad . Nieje to založené na nejakom bití ale zrovna u dvojročného psa by sa to uplatnilo,tam bežné metody budú ťažko fungovať.Ale šak trápte sa, len dúfam že ten pes nebude v tej pivnici až do smrti.
Asi si na základnej škole nedával veľmi veľký pozor. (to k tomu reflexu)
--------------------------------
Poviem ti to takto, keď zbadám, že pes sa chce vyšťať na záhon pred vchodom, stačí sa postaviť pred neho (tvárou k nemu a dokonca mlčky) a pôjde inam. Jemu stačí vedomie, že pred ním stojí jeho pán. On na to nepotrebuje ani zákaz ani žiadne tajné švihnutie. Stále dokola tu píšem o gestách, ktoré každý pes neomylne číta. Pritom nezáleží na tom, či vieš alebo nevieš že robíš gesto na psa. On ho jednoducho prečíta a zariadi sa. (Ale to jednoznačne platí aj na nepriateľské gestá!)
jar88
27.07.13,04:41
Pre tých čo uznávajú bitie, ako výchovný prostriedok na psov, deti, ženy a tak ďalej.
Netvrdím a nikdy som netvrdil, že bitka nefunguje. Viem že funguje a funguje rýchlejšie, ako poúčanie a dojednávanie dohôd. Ja len tvrdím, že násilie zároveň vytvára (vyvoláva) odpor.
Naopak poučenie o dobrých následkoch určitého konania, vytvára spontánny záujem a nadšenie.
------------------------------------
Určite je aj mne jasné, že ak dám psovi pod nos párok a pri jeho pokuse - náznaku vziať si ho, mu šľahnem po papuli, raz dva dosiahnem výsledný efekt. Nezoberie si žiadny párok. Môžem pokračovať aj ďalej, veď pes je sprostý. Zavolám si ho, spoza chrbta mu jednou rukou ukážem párok a druhou mu dám ranu palicou. Zaručene po pár ranách sa začne báť párkov a ak má možnosť utečie. Ak nemá možnosť ústupu, zaútočí na hrozbu, ale to je obranná reakcia, nie útočná.
------------------------------------
Pes bez príčiny neútočí a dokonca ani neloví.
buchač
27.07.13,05:35
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
Ak si si nevšimol, tak tu sa neriešil žiadny čokel, tu sa debatovalo o čomsi inom.;)
No a prečo nemáš Onasisove lóve? To tu neriešime. Ale ak chceš vedieť, myslím si že ak by sa Onasis zaujímal a zaoberal takými problémami a záujmami ako ty, určite by ho trápili tvoje lóve a nie Onasisove.:):D
---------------------
Dúfam, že som ti pomohol a aspoň trochu sa zaslúžil o znesiteľnejšie znášanie toho tvojho ťažkého (alebo aj blbého) osudu.:---
Môj osud nerieš ...či je ťažký a či blbý , je môj .
Nik nie je s tým svojim spokojný ( to len na okraj ) a kto tvrdí opak - nuž klame !

Ale k "" téme "" ....v ktorej len točíš a točíš jak ten verklík ...k nezastaveniu...
Hotové perpetuum mobile ....
Alebo jak na zjazde UV KSČ ...tam tiež drísty šmarali , ale hlavne za tým kecátkom mali múdre reči ...
Ibaže nik si nebral tie reči k srdcu a ani poučenie z krízového vývoja spoločnosti ...

Tak isto mi to pripadá tu , respektíve v témach , kde si účastníkom ...
Rozvláčne drísty ( nie vždy síce ) plné myšlienok z netu , skúseností iných ...
Samozrejmosťou je vyťahovanie určitých viet z kontextu a reagovať iba na ne , to je špecialitka ..
Oživovanie témy a následne realizovanie sa aj napriek nezáujmu je tiež jedna z tých skutočností ..


Myšlienka dňa z posledného príspevku :

" Pes bez príčiny neútočí a dokonca ani neloví. "

Hm ...hentá myšlienka nie je presne špecifikovaná , takže ju považujem za solídnu ičovinu , nakoľko následná otázka znie ..." aký pes ??? "
buchač
27.07.13,05:49
Len tak ....mimochodom ...

Takéto témy by sa mali niekde inde preberať !
Na tých špecializovaných - psíčkarskych fórach ...

Tam je dosť maniakov , ktorý by určite vedeli oveľa lepšie dôvodiť , argumentovať , postrehy z vlastných skúsenosti dávať ....a nie nejaké fantazmagórie agentúry JPP...

To je niečo podobné , ako keby som sa ja začal interesovať s nejakým problémom ohľadom gun´s & roses hen tu na Porade ...
Radšej neriešim a idem o dúm dál , kde dostanem adekvátnu a zároveň inteligentnú odpoveď , ktorá je náležite podložená ...
alaya1
27.07.13,05:56
Len tak ....mimochodom ...

Takéto témy by sa mali niekde inde preberať !
Na tých špecializovaných - psíčkarskych fórach ...

Tam je dosť maniakov , ktorý by určite vedeli oveľa lepšie dôvodiť , argumentovať , postrehy z vlastných skúsenosti dávať ....a nie nejaké fantazmagórie agentúry JPP...

To je niečo podobné , ako keby som sa ja začal interesovať s nejakým problémom ohľadom gun´s & roses hen tu na Porade ...
Radšej neriešim a idem o dúm dál , kde dostanem adekvátnu a zároveň inteligentnú odpoveď , ktorá je náležite podložená ...


Tema bola v pohode, posledne strany uz boli uplne mimo. Lebo, ked sa tu moze preberat starecka demencia, onkologicke ochorenia, pestovanie orchidei, mozu sa aj bezne problemy so psom. Zadavatelka dostala konkretne rady od viacerych, za ktore podakovala, to po jej prispevku uz tu neparti, co som ziadala riesit niekde v nimiporade, ci samostatnej teme.. Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
buchač
27.07.13,06:10
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
Martin1310
27.07.13,08:32
To jar88 . Ja s tebou končím pretože ja sa ti to snažím normálne vysvetliť a ti sa len chytáš slamiek a uražaš ma.Nikde som tu nepísal nič o mlátení , trieskaní tobôž strielaní psov.
Uvedom si že v reálnom rozhovore by si nemal šancu takýmto spôsobom komunikovať ako to robíš.
erik555
27.07.13,08:48
Neviem, podľa videa, ktoré pridal erik sa mi nezdá, žeby boli až také úplne neškodné. Síce sa tam na tom rehotali ako kone, ale keď to mali na krku, nevyzeralo to, že je to na smiech. No a predstav si takého krpca, keby ho tým zasiahneš. Hovorím, že ja nie som odborník na psy, ako laik som vychovala jednu dušu a nikdy pred tým som s tým skúsenosti nemala. .
No asi pes si zapamata, ze ked nieco zle robil, tak to nebolo pre neho "prijemne", tak sa hadam bude snazit, aby to bolo pre neho uz iba prijemne! Vsak o tom je akakolvek naprava zleho spravania sa psov! Ved nejaky obojok s vibraciami nebude musiet nosit stale...to da rozum!
kopretinka
27.07.13,08:59
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
téma ako téma,nauč sa čítať,nikto neporovnáva psa s onkologickými chorobami.každý má právo založiť si tému,niekto o psovi,niekto o onkologických chorobách,niekto o členovi buchač.kto chce,nech debatuje v téme,v akej chce.ty si už normálne mimo.nikto neposiela onko-debatujúcich na iné fórum,tak ty neposielaj tiež nikoho inam.
Martin1310
27.07.13,09:53
Kopretinka ale vieš mi sme sa tu aj ked spôsobom aký sa ani mne nepáči stále bavili o tom istom , o spôsobe ako ho to odnaučiť a následne malá , nie nejak neslušná výmena názorov na jeden spôsob.
No práve alaya nás odtiahla k polovníkom a dalšie jej príspevky tiež už neboli k veci tak nechápem prečo by práve ona nás mala niekam posielať.
Je uplne evidentné že jej nejde oto aby sa tu dodržoval obsah témy ale len o to že kedže jej už došla štava ako už aj mne len z iného dôvodu, tak nechce dovoliť aby tí čo majú čo povedať spolu debatovali. Len zabrda a ruší.
buchač
27.07.13,10:15
Kopretinka ale vieš mi sme sa tu aj ked spôsobom aký sa ani mne nepáči stále bavili o tom istom , o spôsobe ako ho to odnaučiť a následne malá , nie nejak neslušná výmena názorov na jeden spôsob.
No práve alaya nás odtiahla k polovníkom a dalšie jej príspevky tiež už neboli k veci tak nechápem prečo by práve ona nás mala niekam posielať.
Je uplne evidentné že jej nejde oto aby sa tu dodržoval obsah témy ale len o to že kedže jej už došla štava ako už aj mne len z iného dôvodu, tak nechce dovoliť aby tí čo majú čo povedať spolu debatovali. Len zabrda a ruší.
Presne tak !!!

....a jaroušek jej sekunduje s tými svojimi onými...

Preto ma iritujú poniektoré myšlienky vo význame ...." pes nad človeka "...
Súhlasím , že ten pes si svojími skutkami a aj historického hľadiska zaslúži ten titul " najlepší priateľ človeka " ...o tom nepochybujem ani chvíľku ...
Ibaže pes je v tej podstate domestikovaný vlk , ktorý spočiatku slúžil predsa na stráženie a lov ...
Pudlíky a čibaby prišli až neskôr ................
kukučka
27.07.13,10:26
Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.
Martin1310
27.07.13,10:55
Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.

No ved práve ,nakukla , niečo sa jej nepáčilo ale neodišla bez toho aby nás nechala na pokoji. Tak ako ty s toho obchodu.

Hm , alebo som niečo nem-pochopil.
bjuty smis
27.07.13,19:23
Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.

No ved práve ,nakukla , niečo sa jej nepáčilo ale neodišla bez toho aby nás nechala na pokoji. Tak ako ty s toho obchodu.

Hm , alebo som niečo nem-pochopil.
s tým musím len súhlasiť.....
alaya1
28.07.13,15:40
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...

Tak mily Buchac, drbe tak akurat tebe a to poriadne a presne.
1. este raz ma budes urazat, tak poziadam o tvoje vylucenie, lebo uz aj ja, co sa snazim drzat odstup, mam tych tvojich urazok dost . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Nazvy tem som napisala nahodne, odborne temy, ktore tiez patria do ineho fora, odborneho, ineho ako je toto.
3. tvoja ucta muza k zenam je na vysokej, urovni, pravdepodobne deformacia z prostredia
4. je vidiet, ze detska izba okolo teba nesla- ani v kratkom filme.

Dufam, ze vsetci, tvoji davaci uzitocnych sa ozvu, do dementov nadavaj vsak svojej zene, svojim detom, vnucatu. Ja si to vyprosim, lebo aj inernetova komunikacia ma svoje medze.

P.S. prospelo by opakovat citanie s porozumenim. Zjavne si v skole chybal.
buchač
28.07.13,16:45
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...

Tak mily Buchac, drbe tak akurat tebe a to poriadne a presne.
1. este raz ma budes urazat, tak poziadam o tvoje vylucenie, lebo uz aj ja, co sa snazim drzat odstup, mam tych tvojich urazok dost . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Nazvy tem som napisala nahodne, odborne temy, ktore tiez patria do ineho fora, odborneho, ineho ako je toto.
3. tvoja ucta muza k zenam je na vysokej, urovni, pravdepodobne deformacia z prostredia
4. je vidiet, ze detska izba okolo teba nesla- ani v kratkom filme.

Dufam, ze vsetci, tvoji davaci uzitocnych sa ozvu, do dementov nadavaj vsak svojej zene, svojim detom, vnucatu. Ja si to vyprosim, lebo aj inernetova komunikacia ma svoje medze.

P.S. prospelo by opakovat citanie s porozumenim. Zjavne si v skole chybal.

Jak je libo vašnosti .........dávaj si podnetov , koľko len chceš ....
ALE ja si za svojím názorom stojím !!!

Už len preto ( možno aj vieš ) , že som peklo onkológie zažil .....!!!
Teraz mám horkú slinu na jazyku ...povedal som len dvom ľuďom do ksichtu ...
Radšej nechci vedieť , že čo ....

Ty si mne nadala - beriem ......
Ale moju rodinu , deti a vnúčku do sporu nemiešaj ....je to úbohé ...v prirovnaní , to ako keby sa pitbull zakúsil do krku ( alebo slabín ) pudlíka , ležiaceho na chrbte ...

Moju úctu má ten , kto si ju zaslúži ....a je úplne jedno , o koho sa jedná ...
Vôbec to nie je to o profesionálnej deformácii a či detskej izbe ...

P.S.:
Žiadam mojich " dávačov " aby mlčali a neozývali sa ...
Udavači by im to mohli spičítať ...
alaya1
28.07.13,16:57
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...

Tak mily Buchac, drbe tak akurat tebe a to poriadne a presne.
1. este raz ma budes urazat, tak poziadam o tvoje vylucenie, lebo uz aj ja, co sa snazim drzat odstup, mam tych tvojich urazok dost . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Nazvy tem som napisala nahodne, odborne temy, ktore tiez patria do ineho fora, odborneho, ineho ako je toto.
3. tvoja ucta muza k zenam je na vysokej, urovni, pravdepodobne deformacia z prostredia
4. je vidiet, ze detska izba okolo teba nesla- ani v kratkom filme.

Dufam, ze vsetci, tvoji davaci uzitocnych sa ozvu, do dementov nadavaj vsak svojej zene, svojim detom, vnucatu. Ja si to vyprosim, lebo aj inernetova komunikacia ma svoje medze.

P.S. prospelo by opakovat citanie s porozumenim. Zjavne si v skole chybal.

Jak je libo vašnosti .........dávaj si podnetov , koľko len chceš ....
ALE ja si za svojím názorom stojím !!!

Už len preto ( možno aj vieš ) , že som peklo onkológie zažil .....!!!
Teraz mám horkú slinu na jazyku ...povedal som len dvom ľuďom do ksichtu ...
Radšej nechci vedieť , že čo ....

Ty si mne nadala - beriem ......
Ale moju rodinu , deti a vnúčku do sporu nemiešaj ....je to úbohé ...v prirovnaní , to ako keby sa pitbull zakúsil do krku ( alebo slabín ) pudlíka , ležiaceho na chrbte ...

Moju úctu má ten , kto si ju zaslúži ....a je úplne jedno , o koho sa jedná ...
Vôbec to nie je to o profesionálnej deformácii a či detskej izbe ...

P.S.:
Žiadam mojich " dávačov " aby mlčali a neozývali sa ...
Udavači by im to mohli spičítať ...

Vies co Buchac, nemam rada tvoj styl pisania, nemam rada to, ako urazas ludi, nemam rada to, ked sa realizujes, ale nikdy som nic nepovedala. ked sa mi tvoj prispevok pacil, dala som uzitocne, aj opacne.Aj ked ti tu nadali, do choroby, zastala som sa ta. Brala som toto tu, ako len virtualitu, ale toto ma naozaj nasralo, a to poriadne. Ako mozes napisat na cloveka, ktoreho si v zivote nevidel, ze je dement!!
Preco takto nadavas cudzim ludom. Vysvetlila som, ako som to myslela, ze aj tie temy, ktore som uviedla,su odborne a pise sa o nich tu. Tak sa moze aj o psoch,,lebo si ich posielal na ine forum,

Niekedy je lepsie odpovedat az po par minutach, nie v navale emocii.Fakt ma ani v kutikumysle nenapadlo, ze tie nazvy tem niekto pochopi, ako ty. Bol to nahodny vyber.

Zato vsak, ze si to nepochopil, ako to bolo myslene, naklast niekomu do dementov je ubohe..
Raz som sa ta pytala, mimo tem, ze ci by si takto nadal aj v realnom zivote niekomu, koho nepoznas. Povedal si, ze asi nie. Tak stretni sa so mnou a ked budes mat pocit, ze som dementna v realnom zivote, potom to napis.! To beriem. Tvoju uctu nepotrebujem, len beznu slusnost v komunikacii, bez urazok, nesuhlas sa da vyslovit aj inak, ako nazyvat ludi psychickymi chorobami, ktorymi netrpia.

A ze som spomenula tvoju rodinu? Aj ja mam svoju. Tiez by im zle padlo, ze nadavas niekomu z ich blizkych.
Koncim, zelam ti vela zdravia.
buchač
28.07.13,17:05
Raz som sa ta pytala, mimo tem, ze ci by si takto nadal aj v realnom zivote niekomu, koho nepoznas. Povedal si, ze asi nie. Tak stretni sa so mnou a ked budes mat pocit, ze som dementna v realnom zivote, potom to napis.! To beriem.

Ale nadal ...tomu ver - viacerí zažili , počuli ...

Stretko ?????
Huráááá .....dáme aj kávu ???
Dáš aj pusu ???
Prešov vcelku aj poznám ...a keby , tak mám aj GPS ...
Daj termín , dôjdem ...ohodnotíme NAŠU demenciu....;):---:D
alaya1
28.07.13,17:08
Raz som sa ta pytala, mimo tem, ze ci by si takto nadal aj v realnom zivote niekomu, koho nepoznas. Povedal si, ze asi nie. Tak stretni sa so mnou a ked budes mat pocit, ze som dementna v realnom zivote, potom to napis.! To beriem.

Ale nadal ...tomu ver - viacerí zažili , počuli ...

Stretko ?????
Huráááá .....dáme aj kávu ???
Dáš aj pusu ???
Prešov vcelku aj poznám ...a keby , tak mám aj GPS ...
Daj termín , dôjdem ...ohodnotíme NAŠU demenciu....;):---:D

Neviem ci srandujes, ci si ironicky, je mi to vcelku jedno. mala som prekrasny vikend, momentalne mam naladu na sracku. nechaj ma tak a prosim najdi si ineho na svoje odburavanie nalad, ci preco to robis.
buchač
28.07.13,17:15
Neviem ci srandujes, ci si ironicky,
Vážne . je mi to vcelku jedno.
Fíha ...no nemalo by byť ...:)
mala som prekrasny vikend,
Detto , až na to teplo a tú makačku ..:rolleyes:
momentalne mam naladu na sracku.
Vidno .....;)
nechaj ma tak a prosim najdi si ineho na svoje odburavanie nalad,
ci preco to robis.
...ja nič , ja muzikant ...:---
Llívia
29.07.13,07:42
Kopretinka ale vieš mi sme sa tu aj ked spôsobom aký sa ani mne nepáči stále bavili o tom istom , o spôsobe ako ho to odnaučiť a následne malá , nie nejak neslušná výmena názorov na jeden spôsob.
No práve alaya nás odtiahla k polovníkom a dalšie jej príspevky tiež už neboli k veci tak nechápem prečo by práve ona nás mala niekam posielať.
Je uplne evidentné že jej nejde oto aby sa tu dodržoval obsah témy ale len o to že kedže jej už došla štava ako už aj mne len z iného dôvodu, tak nechce dovoliť aby tí čo majú čo povedať spolu debatovali. Len zabrda a ruší.
mimotemy Neprezrádzaj verejné tajomstvo :D
Chobot
29.07.13,08:43
Myslím, že svojimi príspevkami ste poslali túto tému na smetisko. Téma sa uzatvára.