mirabirova
24.07.13,09:12
Firma (s.r.o.) má zmluvu o finančnom leasingu s kúpou prenajatej veci. 1. zvýšená splátka bola zaplatená v máji 2013. Firma sa stala platcom DPH v júni 2013. Má nárok na odpočet DPH z pomernej časti zaplatenej akontácie pri prvom podaní daňového priznania za 6/2013 v riadku 29 daňového priznania?
Tweety
24.07.13,07:18
Nie, nemáš.
mirabirova
24.07.13,07:52
Prečo nemám?
KEJKA
24.07.13,12:06
LZ sa považuje za službu a nie za majetok, nemáš nárok na odpočet. Okrem toho - je taký problém odsledovať obrat a radšej počkať s kúpou formou LZ 1-2mesiace a získať tak nárok na odpočet DPH?
reagujem na komentár :
V takom prípade by som nevolila auto na leasing, ale na úver - podmienky sú podobné, čo sa týka nárokov na financovanie a výhodou je, že pri úvere by si si tú DPH odpočítať mohla.
Dobrá účtovníčka by ti to isto poradila, ak by o tvojom probléme vedela vopred.
mirabirova
24.07.13,15:01
Ihneď po založení firmy som žiadala o dobrovoľnú registráciu na DPH. DÚ chcel po mne nejaké faktúry alebo majetok, s ktorým idem podnikať, inak mi registráciu odmietne. takže som si musela najskôr zabezpečiť majetok - auto, s ktorým robím prepravné služby, následne nejaké vystavené faktúry a až potom mi pridelil platcovstvo DPH. Všetko sa to uskutočnilo v priebehu dvoch mesiacov. Keďže začínam podnikáť v doprave, inú možnosť som nemala.