gregorbudinsky
24.07.13,13:13
Dobrý deň.
momentálne rekonštruujeme 3i. byt. Sme v štádiu omietania. na omietanie máme majstra - rodinného príslušníka. omieta s MVR UNI.
Včera dokončil prvú miestnosť a zostali sme nemilo prekvapený s výsledku. steny sú krásne rovné, robota pekná, avšak problémom sú "škvrny" - hladšie miesta ako ostatok steny. Tieto škvrny vznikajú tak, že si majster omietne polovicu steny, nechá zavädnúť a zapucuje. pokračuje ďaľšou časťou rovnako, ale na mieste kde sa prvá (hotová) časť omietky stretáva s novou (čerstvou) sa pri "pucovaní" objavia škvrny. Omietka je na tomto mieste hladšia ako na ostatnej ploche. bolo mi povedané že je to spôsobené tým že pri pucovaní v mieste tohto stretnutia omietok je jedna časť vlhka a staršia je už suchá čo spôsobí pri pucovaní hladší povrch.
Neviem či som to vysvetlil sotatočne aby sa to dalo pochopiť.
Viete mi prosím poradiť ako sa tomuto problému vyvarovať?? prípadne je možné že tieto miesta nebudú viditeľné po maľovaní??
ďakujem za odpovede.
buchač
24.07.13,11:38
Ja som akurát po tejto anabáze ...
Na chalupe som izby robil ...kua a to bol materiál ...

Tiež sa to objavovalo , no majster ma ukludnil , že materiál pracuje ...staré sa viaže s novým ...
Ak majstrovi veríš , nerieš ...určite vie , čo robí ...

Maľoval som Primalexom Plus ...po vyschnutí sú steny krásne biele ...pomaly slnečné okuliare musíme nosiť ...:---
gregorbudinsky
24.07.13,11:40
no steny budú biele to je mi jasné, lenže štruktúra na tom spoji je iná - hladšia ako zvyšok steny...asi namaľujem a uvidím...ďakujem za odpoveď
buchač
24.07.13,11:42
Majster nech nerobí také veľké plochy naraz .....
vlado 33
24.07.13,17:41
Poriadne napenetrovať aby stena neťahala vodu. Pozatvárať okná aby to tak rýchlo neschlo a natiahnuť celú stenu. Nie som murár ale doma to robím takto, používam práve MVR UNI. Keď nestíha nech si zoženie pomocníka, veď platíš štvorcové metre nie murárov. Ono to bude na pohľad pekné, kým nezapneš bočné svetlo napr. nočnú lampu, potom si spomenieš na svojho murára. Jeden dobrý murár ťahá celú stenu naraz, a keď nestíha tak sú dvaja traja keď treba tak desiati. Pásy robia lenivý amatéri , čo im treba stále nalievať a tak naťahujú čas. Ja amatér, spravím naraz 12-15 štvorákov v pohode sám.
lapejko
24.07.13,18:21
a to ešte keby si natrel kúsok steny polarom...to by si videl akú žltošedú stenu v skutočnosti máš!
lapejko
24.07.13,18:23
omietať finálnou omietkou jedine od kúta do kúta, nadpájanie je v podstate výspravok, ktorý by ste robili po dodatočnom zásahu do steny, je to nesprávny postup.
viktorviktor
24.07.13,18:28
ak je problém že omietka je "hladká" ako líčko a inde zrnitá, skús zamiešať piesok s vápnom a miesto pretri štekou, piesok sa prilepí
vlado 33
24.07.13,18:35
Rozum mi zastal, to kde si na to prišiel?
viktorviktor
24.07.13,18:39
rokmi, bežne sa to robilo /robí/ na vnútorné steny v rodinnom dome keď sa zatierali praskliny, prípadné výmeny krabíc v stene
vlado 33
24.07.13,18:39
Omiietku nerobíš každý rok, tak si to nenechaj posrať