dena7
24.07.13,18:50
Vedel by mi niekto poradiť?
V roku 2009 som uzavrela dohodu o pracovnej činnosti bez uvedenia doby na ktorú sa má práca vykonávať a rozsah práce bol podľa potreby. Od roku 2011 som však už pre firmu nepracovala, dohodla som sa že ukončíme spoluprácu a odvtedy sme spolu nekomunikovali. Teraz si však robím poriadky v zmluvách a prišla som na to, že vlastne nemám od nich žiadne potvrdenie o ukončení. Firma sa však medzi časom zmenila, takže tam asi nič nevybavím.
Za daných okolností, môžem považovať dohodu za ukončenú keď som s nimi vyše 2 rokov nekomunikovala a nemala som žiadny prijem?
Ďakujem.
veronikasad
24.07.13,16:57
prever si na registri prísl. pobočky SP, či dohoda trvá, alebo si bola zo SP odhlásená.
dena7
24.07.13,17:08
Ďakujem za odpoveď. Viem, že v zdravotnej poisťovni nie som prihlásená na dohodu. Akurát ma hrozne hnevá, že nemám papier o ukončení. Od 2010 mi už ani podklady pre ročné zúčtovanie dane neposielali, lebo sme sa dohodli, že už pre nich nepracujem, nemala som tam ani žiadny prijem a hlúpo som zabudla, že ústna dohoda asi stačiť nemusí.
veronikasad
24.07.13,18:14
Ďakujem za odpoveď. Viem, že v zdravotnej poisťovni nie som prihlásená na dohodu. Akurát ma hrozne hnevá, že nemám papier o ukončení. Od 2010 mi už ani podklady pre ročné zúčtovanie dane neposielali, lebo sme sa dohodli, že už pre nich nepracujem, nemala som tam ani žiadny prijem a hlúpo som zabudla, že ústna dohoda asi stačiť nemusí.
Dohodári, ktorí neboli do 31.1.2013 nanovo prihlásení do SP, k 31.12.2012 zanikli. Ak chceš mať istotu, prever si to na registri SP.
dena7
24.07.13,18:18
Veľmi pekne ďakujem.
dena7
25.07.13,08:44
Tak bola som na SP a dohody sú u nich ukončené k 2010. I keď ja o tom papier bohužiaľ nemám.
Môžem teda uzavrieť dohodu s inou firmou? Trochu ma straší ten limit 350 hodín, pretože na tej jednej dohode mam napísané, že podľa potreby, max. 300. Spočítavajú sa tie dohody, alebo môžem mat 350 u viacerých zamestnávateľov.
Chcela som aj napísať výpoveď do tej firmy, ale tá firma má podľa obchodného registra sídlo, ale už dlhšie tam nesídlia, takže nie je ani ako s nimi komunikovať.
Katy a R
25.07.13,08:52
- nerob si starosti ... môžeš kľudne uzavrieť aj viac dohôd (len aby boli;)) .. inak dohoda o pracovnej činnosti je limitovaná týždenným rozsahom - 10 hod. :)
veronikasad
25.07.13,13:12
Tak bola som na SP a dohody sú u nich ukončené k 2010. I keď ja o tom papier bohužiaľ nemám.
Môžem teda uzavrieť dohodu s inou firmou? Trochu ma straší ten limit 350 hodín, pretože na tej jednej dohode mam napísané, že podľa potreby, max. 300. Spočítavajú sa tie dohody, alebo môžem mat 350 u viacerých zamestnávateľov.
Chcela som aj napísať výpoveď do tej firmy, ale tá firma má podľa obchodného registra sídlo, ale už dlhšie tam nesídlia, takže nie je ani ako s nimi komunikovať.
350 hod v kal. roku u každého zamestnávatela ( v čase uzatvárania dohody platil limit 300 hod.). Ak by si mala neukončenú dohodu, problém by mohol nastať pri evidencii na UP, kde nenahlásenie dohody sa považuje za porušenie povinnosti uchádzača o zamestnanie a je dôvodom na vyradenie z evidencie. Ak však v SP je to v poriadku - nerieš. UP má informácie práve zo SP: Mala si si dať v SP vytlačiť priebeh poistenia.
dena7
25.07.13,16:10
Ďakujem za odpoveď. Viem, že v zdravotnej poisťovni nie som prihlásená na dohodu. Akurát ma hrozne hnevá, že nemám papier o ukončení. Od 2010 mi už ani podklady pre ročné zúčtovanie dane neposielali, lebo sme sa dohodli, že už pre nich nepracujem, nemala som tam ani žiadny prijem a hlúpo som zabudla, že ústna dohoda asi stačiť nemusí.
Dohodári, ktorí neboli do 31.1.2013 nanovo prihlásení do SP, k 31.12.2012 zanikli. Ak chceš mať istotu, prever si to na registri SP.

Veronikasad, prosím na základe akého zákona už odhlásení dohodári zanikli? Nikde som také niečo nenašla.
veronikasad
25.07.13,17:45
Ďakujem za odpoveď. Viem, že v zdravotnej poisťovni nie som prihlásená na dohodu. Akurát ma hrozne hnevá, že nemám papier o ukončení. Od 2010 mi už ani podklady pre ročné zúčtovanie dane neposielali, lebo sme sa dohodli, že už pre nich nepracujem, nemala som tam ani žiadny prijem a hlúpo som zabudla, že ústna dohoda asi stačiť nemusí.
Dohodári, ktorí neboli do 31.1.2013 nanovo prihlásení do SP, k 31.12.2012 zanikli. Ak chceš mať istotu, prever si to na registri SP.

Veronikasad, prosím na základe akého zákona už odhlásení dohodári zanikli? Nikde som také niečo nenašla.
http://www.socpoist.sk/aktuality-blizi-sa-zaver-predlzenej-lehoty-na-prihlasovanie-dohodarov-/48411s54790c?