nikanko
24.07.13,20:58
ahoj, vie mi niekto poradit so stiahnutim fotiek?
doteraz som mala v pc kabel na iny fotak. bez problemov sa mi po pripojeni foto nasla cesta na stiahnutie. dnes som vymenila kabel - dala som tam iny fotak. neviem v celom pocitaci najst cestu ako to mam urobit. 1x som nasla fotky - ale boli rozdelene do 2 suborov na karte. ked som chcela stiahnut aj druhy subor tak to neviem najst. s kablom som nehybala. robila som to ako predtym. vyzera to akoby PC nebral vobec fotak.
isla som aj cez vyhladavanie tam mi to nenaslo. ale ked som chcela cez ovladaci panel spustit automaticke spustanie tak su tam uvedene obidva fotaky ako "zariadenie"
dakujem za radu
misoft
25.07.13,16:47
Používaš k tomu foťáku aj nejaký dodaný program? Skús jednoducho foťák otvoriť v prieskumníkovi (možno ti ponúkne dve úložiská - jedno v internej pamäti, druhé na pamäťovej karte) - potom systémom drag-&-drop (chyť-presuň-pusti) presunieš tam, kam potrebuješ.
To, že si nenašla niekde fotky, záleží aj na tom, ako je nastavený foťák - možno je nastavený, aby ukladal fotky na internú pamäť (do foťáku) a nie na kartu - v tom prípade po otvorení pamäťovej karty neuvidíš tie, ktoré sú v pamäti foťáka!
Uvedom si, že máš tam dve úložiská - foťák a kartu.
duves
25.07.13,18:12
Najlepšie vybrať kartu, do čítačky a pracovať tak. Lamky, ak si zvyknu na určity algorytmus, su dopletene pri zmene modelu aparatu.
misoft
25.07.13,19:09
Ovšem - ak má čítačku kariet - niektoré PC a NB to nemajú.
pankratz
25.07.13,19:23
Kábel na pripojenie fotoaparátu do pc má na jednom konci konektor mini usb. Ten ide do fotoaparátu, na druhom konci je normálny konektor usb, ten ide do pc.
Zrejme si pc nestiahol patričný ovládač, podľa typu a modelu fotoaparátu. Dá sa nájsť aj na firemnej web stránke výrobcu. V manuáli od fotoaparátu má byť uvedený aj postup, ako sa dostať k patričným postupom.
duves
25.07.13,19:40
čítačky do USB stoja par €
misoft
26.07.13,15:44
Komentoval som vyššie - foťák sa pripojí k PC cez samostatný program, alebo ho PC detekuje ako Mass Storage.

A káblu je jedno, do čoho je zastrčený - šak sú to len dráty a koncovky s kontaktami.
Ja svoj Kodak pripojím káblom (kartu sa mi nechce vyťahovať :D) - klik na prieskumníka a mám ho tam. Nepotrebujem žiadny program (i keď na CD-čku bol) - pracujem s nim ako s fleškou.