Meichan
24.07.13,21:38
Dobrý deň
Posledné 2 týždne som pracovala na inej predajni, kde potrebovali pomoc. Pracovala som 14 dní vkuse, 10 hodín denne. 2 alebo 3x ma bola na pár hodín (možno 6 hod) vystriedať vedúca z našej predajne. Dnes som mala prvý deň voľno, i tak som musela ísť do práce urobiť uzávierku a zavrieť predajňu. Dnes ma vedúca poverila podpísaním dochádzkového listu, kde mala napísané, že ma "zastupovala" každý druhý deň (čo však nie je pravda). Bojím sa, že ma donúti podpísať môj dochádzkový list, kde nebude zaznačených mojich 7 dní nadčasov. Môžem sa brániť na Inšpektoráte práce? Poprípade aspoň ju ním vystrašiť? Môžem podať podnet anonymne?
Ďakujem M.I.
Llívia
25.07.13,11:13
Ak nesprávne vyplnenú dochádzku raz podpíšeš, ťažko budeš dokazovať, že to bolo z donútenia. Na tvojom mieste by som takúto dochádzku nepodpísala.
Tvoja vedúca má nejakého nadriadeného - môžeš to riešiť aj s ním. Bude to rýchlejšie ako podnet na inšpektorát práce a možno bude výsledok v tvoj prospech.
Meichan
25.07.13,18:29
I naša manažérka to má v ..... ako aj majiteľ, preto to nebudem riešiť s vedením ale rovno s Inšpektorátom, len sa nechcem podto podpísať.
kopretinka
25.07.13,18:37
na inšpektorát môžeš podať podnet aj anonymne,ale ak si tam jediná s týmto problémom,tak vedúca zistí,odkiaľ vietor fúka.Ak sa nepodpíšeš,inšpektorát ťa neoboznámi s výsledkom,ale to asi nebude treba,zistíš sama v práci.
Meichan
25.07.13,18:51
Sme tam štyri, ale iba mne manipuluje s časom. Kolegyne by mi nešli svedčiť na súd, ich to nezaujíma a ja sa nemám na koho obrátiť. Neviem čo, kde a pani vedúca dokáže presvedčiť, že to KLAMEM ja.
Indeed
26.07.13,07:41
raz toto ja nepochopím, z akého DOVODU má zamestnávateľ záujem aby zamestnanec trávil čo najviac času v určitých objektoch, aj keď efektivita nasadenia daného zamestnanca je v tomto prípade diskutabilná...
Llívia
26.07.13,08:00
Na inšpektorát práce sa môžeš obrátiť, až keď bude niečo porušené - v tomto prípade, ak nedostaneš zaplatené to, čo si odrobila, teda až potom, čo dostaneš výplatu za mesic júl.