judit.esam
25.07.13,07:19
Mám v pláne doviesť psa z Maďarska, je riadne označená, čip, očkovanie a podobne, má aj papiere o pôvode a rase, je zaregistrovaný, po maďarsky sa to volá "törzskönyv". Chcem sa spýtať že či tieto papiere o registrácií a ostatné papiere o čipovaní očkovaní sú platné aj na Slovensku? či budeme mať problémy s tým. Časom by som chcela psa ponúkať na krytie. A chodiť s ním na sútaže ak bude na to vhodný.
judit.esam
25.07.13,05:34
Snažím sa dať do kontaktu s chovateľmi, a dneska sa chystám zavolať aj veterinárovi, či on nevie nijaké informácie. Já len či niekto nevie o nijakých zákonoch, lebo aj ten dovoz je dosť problematický.
alaya1
25.07.13,05:37
Llivia -Blbost na entuuuuu.
judit.esam
25.07.13,05:43
čo je blbosť?? :/ takéto komentáre načo sú dobré?
alaya1
25.07.13,05:45
Tvoj chovatel v Madarsku, musi poziadat ich zvaz o vydanie tzv. exportneho rodokmena - export torzskonyv.. Ak budes uz mat ten exportny rodokmen, tak ten musis poslat na SKJ- plemenna kniha, kde ti psa zaregistruju na Slovensku, avsak k tomu este potrebujes potvrdenie lekara u nas o tom, ze cip na psovi sa zhoduje s cislom cipu na papieroch. Veterinari to uz vedia.Ak uz budes mat papiere z plemennej knihy, prihlas sa do klubu FCI, pod ktory tvoje plemeno patri. vypises prihlasku a podla ich stanov na to, aby ti psa uchovnili a mohla si psa ponukat na krytie absolvujes vystavu, kazdy klub to ma ine, pri pracovnych plemenach aj skusky.
Ak chces psa ponukat po uchovneni na krytie, musis vzdy poziadat potom svoj klub o kryci list. .
Llívia
25.07.13,05:46
To si nevšímaj, to je naša Alayka :D
alaya1
25.07.13,05:46
Nemas ani psa, len plnu pusu hluposti tu pises ludom, na tvoju odpoved nestaci ani milion neuzitocnych. Ku psom si ani nepricuchla, ale mudrujes, ako 30 rocna chovatelka psov. Este sa ich stale bojis??
alaya1
25.07.13,05:47
Llivia, nepis ludom hluposti, ved ani psa nemas,
judit.esam
25.07.13,05:48
aha už vidím, že si ochranca vyhodených psíkov, len pre informáciu, já mám doma dvoch vyhodených psíkov, jeden z ulice, a jeden zachránený z istej smrti, žijú ako králi, ale môj životní sen je mať nemeckú dogu! :D
alaya1
25.07.13,05:48
O ake plemeno sa jedna?
alaya1
25.07.13,05:51
Judit- odpoved Llivie nie je spravna, aj ked ma 2 uzitocne, ako mas postupovat, som ti napisala ja v odpovedi.
judit.esam
25.07.13,05:52
ono to nieje zasa šampión,,, len zaregistrovaný, že keď to vyrastie nebude rastlina ale doga :D aj tak sa na to sťahujú také prísne kritéria?? :O
Llívia
25.07.13,05:52
A v čom nie je správna? Na krytie nepotrebuješ nič iné než toho psa :D
alaya1
25.07.13,05:55
ak je to psik s rodokmenom, toto vsetko musis absolvovat.Ak ho chces uchovnit a ma byt krycim psom plemena. Nie je to prisne kriterium, sluzi na to, aby sa chov psov s rodokmenom kontroloval a usmernoval.
Musis urobit len 3 veci.
1.vyziadat od chovatela z madarska exportny rodokmen.
2.poslat ho na plemennu knihu so ziadostou o registraciu
3.prihlasit sa do klubu chovatelov tvojho plemena..

Zelam Ti hlavne vela radosti z noveho psieho prirastku a urcite ziskas z radu milovnikov tohto plemena vela novych, zanietenych priatelov.
alaya1
25.07.13,05:56
Potrebujes kryci list, uchovneneho jedinca, suhlas poradcu chovu s krytim. nepis tam, kde ...nevies.
alaya1
25.07.13,06:02
stenata nedostavaju preukaz chovatelskeho klubu, ale rodokmen FCI, co je nieco uplne ine, ako pises ty. A informacie ma poskytnut nie klub, ale chovatel, ktory psa s PP predava. Asi.tak. a co je nutne ku krytiu, som uz napisala. naozaj sa v tomto nevyznas, tak nerad hluposti.
alaya1
25.07.13,06:04
ale Llivia ty nechapes, ze sa tam nemoze zaregistrovat, ak nema exportny PP a psa prihlaseneho na Slovensku?? Co si ty tu teraz dokazujes?? ze si zase len a len ty najmudrejsia? Co ma robit som jej napisala.
Llívia
25.07.13,06:07
"Časom by som chcela psa ponúkať na krytie." K tomu mu poskytne informácie chovateľ, ktorý mu psa predáva???? Nemá čríou náhodou podmienky dané klub???
Črou náhodou - nemal by byť klub schopný odpovedať mu aj na jeho ostatné otázky?
alaya1
25.07.13,06:11
este raz- klub sa zaobera psami registrovanymi na Slovensku. Ak ma psa z Madarska, musi jej chovatel v Madarsku dat export a potom ho musi prihlasit tu. Az potom, ak je tu prihlaseny, moze ist do klubu. Toto jej mal povedat chovatel.Nie klub.Nemam chut sa s tebou natahovat. Co potrebovala, presne som jej napisala a ty uz len upravujes svoju odpoved, aby zapasovala, povodna bola uplna hlupost na entuu.Ako napr., ze torzskonyv- chovatelsky klub-. To je blbooost. ved je to rodokmen-))
alaya1
25.07.13,06:16
"Črou náhodou - nemal by byť klub schopný odpovedať mu aj na jeho ostatné otázky?" - Otazka zaznela na Porade, nie v klube, odpoved pozaduje tu.
Llívia
25.07.13,06:19
Alaya, ty vážne nerozumieš napísanému textu! Nikde som nepísala, že sa má rovno registrovať v klube! Písala som, že klub poskytne informácie! A to je sakra rozdiel!
Llívia
25.07.13,06:20
Alaya opäť klame! Pôvodná odpoveď - prvý ostavec - menený nebol. Boli len doplnené ďalšie dva odstavce.
alaya1
25.07.13,06:21
"V tom prípade si zisti, či je na Slovensku "törzskönyv-chovateľský klub a informuj sa na podmienky priamo u nich."- torzskonyv nie je chovatelsky klub!!
judit.esam
25.07.13,08:17
Nemecká doga!
judit.esam
25.07.13,08:18
:D :D :D :D ďakujem, je to presná odpoveď, a popis krokov, veľmi to pomôže..