4kids
25.07.13,07:49
Ahojte, mozete mi poradit ako si mam stanovit postovne - eshop detske oblecenie?? Pozerala som cennik Slovenskej posty, no mam v tom zmatok. Ked budem posielat male dupacky v obalke ako list, aku sumu postovneho mam dat? Ake obalky si mam kupit - bublinkove? Dakujem za rady zacinajucej podnikatelke :o)
Diky Brona
25.07.13,14:54
postovne je stanovene podla hmotnosti zasielky, vysky poistenia, dodatocnych sluzieb a pod.

Priklad dupacky a kojenecke oblecenie. Kedze ide o tovar maleho rozmeru, da sa posielat ako doporucena listova zasielka 2.triedy, cim sa skracuje cas dodania v porovnani s balikmi. Ale! Listovu zasielku ti posta poisti, len ak je v speci poistnej obalke (neviem, ci sa daju zakupit aj mimo posty), pricom najvacsi rozmer maju cca A4. Cena za tuto obalku bola v 2012 0,63centov. Neviem kolko je to tento rok. Potom treba urcit, ci bude tovar posielany dobierkou, alebo ci po uhrade vopred na ucet. Dobierkova sluzba sa priplaca a zavisi od hodnoty,ktoru ma adresat zaplatit.
Sposob dobierky moze byt vyplatena tebe na ucet (0,80centov pri hodnote do 30eur), alebo na adresu, ze si po peniaze pojdes na postu, to je drahsie (1,10euro pri 30ehodnote zasielky a 2.triede). Za poistenie a odoslanie zasielkz do 30eur pri 2.triede a hmotnosti do 1kg sa plati 2,40. Suma sumarum za postovne pri zasielke do 1kg a hodnote do 30eur minimalne 3,03 s poistnou obalkou bez dobierky doporucene do 4,13 pri dobierke na adresu ci 3,83 na ucet dobierku.
4kids
30.07.13,09:02
dakujem velmi pekne.... potrebovala by som este s niecim poradit... mas aj ty eshop? mozem napisat do sukromnej spravy? dik
kopretinka
30.07.13,09:37
tu sa radí verejne
kopretinka
30.07.13,09:41
http://cennik.posta.sk/
tu si môžeš pozrieť ceny.
môžeš pre každú zásielku vypočítať poštovné zvlášť,ale to treba potom uviesť do všeobecných podmienok.Základný kategorie si musíš určiť,či budeš posielať na dobierku,alebo platba vopred a potom to bude doporučene.Ďalej musíš určiť,či to bude 1.alebo 2.trieda,môžeš dať na výber.....je tam veľa kombinácií a možností....