lusinda2
25.07.13,07:58
Bude to mala kaviarnicka s detskym ihriskom. Necakam velke zarobky. Aka forma podnikania je najvhodnejsia? Chcela by som jednu zamestnankynu. Na aky uväzok ju zamestnat? Je potrebne nieco vybavovat, co sa tyka ihriska? Staci, ak napisem na viditelne miesto, ze rodičia si zamy zodpovedaju za deti?
jar88
26.07.13,06:09
Veľmi dobrý nápad na podnikanie. Mám chuť sa do toho pustiť tiež.
Ak by som to chcel prevádzkovať ja, určite formou spol. s r.o., zásadne nie, ako FO živnostník. Je tu riziko s deťmi a ich rodičmi.
No a tú zamestnankyňu by som asi riešil na živnosť a podľa možnosti v súbehu so schopnosťou vedenia podvojného účtovníctva. Možno by sa podarilo nájsť takú, čo je dokonca mamičkou na materskej.
No a či to ihrisko má spĺňať nejaké predpísané parametre mi treba niekde zistiť. Možno sa bude jednať o bezpečnosť z pohľadu možných úrazov. Neviem. Ale som si istý, že za bezpečnosť detí sú jednoznačne zodpovední rodičia, ale zároveň tým rodičom by som bol jednoznačne zodpovedný ja a moja sro. Mám pocit, že nápis by mi nestačil.
JAJA11
26.07.13,06:25
táto myšlienka sa páči aj mne a snívam o nej už dlho.... treba k tomu však vhodné priestory a to nemám.... nemyslím, že by to bola činnosť s veľkým zárobkom a pravdepodobne aj s pomerne vysokými nákladmi.... asi by som začala so živnosťou, s jej založením nevznikajú až také náklady a čas ukáže, či je výhodnejšia s.r.o., platenie DPH....
Čo sa týka zodpovednosti, pokiaľ budú dodržané bezpečnostné predpisy, hygiena, tak úraz dieťaťa by mal byť záležitosťou rodiča.... veď ak sa dieťa poraní kdekoľvek, či už u doma, na verejnosti, v obchode, nemôže niesť zodpovednosť za to niekto iný.... možno by som tú kaviarničku nenazvala, že je určené pre rodičov s deťmi, aj keď tam to ihrisko bude....
Nesúhlasím sj ar88, že s.r.o. (ak dodrží všetky náležitosti zákona), bude zodpovedná, ak sa niečo dieťaťu stane.... trebárs ak rodič si sadne ku kávičke a bude sa baviť s priateľmi a na dieťa nebude dávať pozor.... kaviareň nebude poskytovať dozor k deťom, ak by to robila, potom by niesla aj zodpovednosť, ale ak to nebude riešiť, tak nemôže ani niesť zodpovednosť....
jar88
26.07.13,06:36
No a ešte jedna dosť podstatná pripomienka. Určite by som ten nápad nezabil tým, čím si ho pochovali spomínaní predchodcovia. Určite by to nemohla byť kaviarnička s herňou pre detičky s rodičmi.
Jednoznačne by to malo smerovať k exkluzivite a nie k službe nemajetným a nezaopatreným. Jednoducho nie k ľuďom, čo majú hlboko dokapsy.
-----------------------
Chce to ponúkať aj lepšiu kávičku, lepšie pivo (napr. Prazdroj), kvalitné vína a pálenky.
Malo by to smerovať k určitej forme exkluzívneho klubu mamičiek. Samozrejme že aj nejaký ten e-shop na detské oblečenie a aj na "klubové" akože značkové detské oblečenie.
Určite by tam mala pracovať aj majiteľka. Alebo skôr byť tam neustále prítomná a v priateľskom kontakte s mamičkami. Mala by nadviazať osobné vzťahy a počúvať "svoje klientky" o čo majú záujem.
----------------------------------------
Aj tí menej prachatí sú malomeštiacky snobi a radi sa čas od času predvedú a niečo utratia.
jar88
26.07.13,06:42
No neviem JANA11, ja by som len pre DPH vlastnú kožu neponúkal. Veď o koľko je drahšie podnikať ako sro ? Stojí to za to?
Peter.Som
26.07.13,06:55
Detske ihriska su vcelku prisne zakonom obmedzovane co vsetko tam treba mat, dat a upravit. Treba si na to davat pozor, nedavno sme chceli svojpomocne zrevitalizovat ihrisko v nasej stvrti a mestsky urad nam poslal 3stranovy dokument co vsetko tam ma byt, aby to splnalo potreby dnesneho detskeho ihriska
jar88
26.07.13,06:59
táto myšlienka sa páči aj mne a snívam o nej už dlho.... treba k tomu však vhodné priestory a to nemám.... nemyslím, že by to bola činnosť s veľkým zárobkom a pravdepodobne aj s pomerne vysokými nákladmi.... asi by som začala so živnosťou, s jej založením nevznikajú až také náklady a čas ukáže, či je výhodnejšia s.r.o., platenie DPH....
Čo sa týka zodpovednosti, pokiaľ budú dodržané bezpečnostné predpisy, hygiena, tak úraz dieťaťa by mal byť záležitosťou rodiča.... veď ak sa dieťa poraní kdekoľvek, či už u doma, na verejnosti, v obchode, nemôže niesť zodpovednosť za to niekto iný.... možno by som tú kaviarničku nenazvala, že je určené pre rodičov s deťmi, aj keď tam to ihrisko bude....
Nesúhlasím sj ar88, že s.r.o. (ak dodrží všetky náležitosti zákona), bude zodpovedná, ak sa niečo dieťaťu stane.... trebárs ak rodič si sadne ku kávičke a bude sa baviť s priateľmi a na dieťa nebude dávať pozor.... kaviareň nebude poskytovať dozor k deťom, ak by to robila, potom by niesla aj zodpovednosť, ale ak to nebude riešiť, tak nemôže ani niesť zodpovednosť....
Podľa tejto vety som usúdil, že ty máš predstavu o kaviarni pre rodičov s veľkými deťmi. Tak asi 5 až 10 rokov. Preto si myslím, že sa bavíme, alebo skôr uvažujeme, každý o niečom inom.
Ja som mal predstavu o mieste, kde by mali možnosť sa stretávať mamičky s maličkými deťmi. Také, čo majú pár mesiacov. Napríklad už od piatich, šiestich mesiacov. Možno aj mladšie, to by som jednoducho nechal na nich. Pre deti nad 4, 5 rokov a ich mamičky tu máme cukrárne.
wirgi
26.07.13,06:59
No neviem, ja mam negatívnu skúsenosť. Moja neter si tiež myslela, že taký detský kútik a kaviarnička + cukráreň je dobrý nápad no moc sa to neosvedčilo a kaviarničku musela zavrieť. Chodili tam síce mamičky s deťmi, ale len pohrať sa, často si doniesli ešte aj nápoj a desiatu z domu. A niektorí starší , ktorí by aj zašli na koláčik a kávičku, tak sa sťažovali že im prekáža ten hluk a krik čo robia deti keď sa hrajú.Tak jej ostali len rozbité hračky , zlá skúsenosť a prišíla aj o peniaze ktoré do toho vložila .Treba aj toto zvážiť, ale držím palce možno Vám sa lepšie bude dariť.
Janiela
26.07.13,07:03
Pridala by som premietanie detských filmov a rozprávok, nie je zlá spolupráca s materskou škôlkou ak by sa dalo

robila som svojho času projekt na takúto činnosť, priznám sa, dnes by som si taký podnik neotvorila, mala by som strach, či by som sa uživila

môžeš však žiadať aj o dotácie z úradu práce, či už pre seba, alebo pre zamestnancov. absolventov škôl, alebo študentov kvôli povinnej praxi

no a ešte pozor na deti - dnes sú tak strašne nevychované, vidím tú drzosť, keď idem z práce - moja cesta vedie okolo mat škôlky, myslia si, že môžu všetko,
Diky Brona
26.07.13,07:05
No a ešte jedna dosť podstatná pripomienka. Určite by som ten nápad nezabil tým, čím si ho pochovali spomínaní predchodcovia. Určite by to nemohla byť kaviarnička s herňou pre detičky s rodičmi.
Jednoznačne by to malo smerovať k exkluzivite a nie k službe nemajetným a nezaopatreným. Jednoducho nie k ľuďom, čo majú hlboko dokapsy.
-----------------------
Chce to ponúkať aj lepšiu kávičku, lepšie pivo (napr. Prazdroj), kvalitné vína a pálenky.
Malo by to smerovať k určitej forme exkluzívneho klubu mamičiek. Samozrejme že aj nejaký ten e-shop na detské oblečenie a aj na "klubové" akože značkové detské oblečenie.
Určite by tam mala pracovať aj majiteľka. Alebo skôr byť tam neustále prítomná a v priateľskom kontakte s mamičkami. Mala by nadviazať osobné vzťahy a počúvať "svoje klientky" o čo majú záujem.
----------------------------------------
Aj tí menej prachatí sú malomeštiacky snobi a radi sa čas od času predvedú a niečo utratia.

Neviem, ci je vhodne podavanie alkoholickych napojov v prevazdke, aku chce autorka otvorit. Ani ci by o tieto napoje bol zo strany mamiciek zaujem.
Skor zaviest do napojoveho listka stavy z praveho ovocia, nejaky odstavovac zakupit, pripadne tie smoothy vecicky...
Kazdopadne si nemyslim, ze tato prevadzka bude niekedy sluzit na ine ako hobby pre majitelku, ziskove podnikanie to nebude a uz vobec nie pri plateni hoci i jedneho zamestnanca
lujza.j
26.07.13,07:09
Ja len okrajovo prevadza otvorena aj v zime?
JAJA11
26.07.13,07:29
práve pre pravdepodobnosť, či sa to podarí rozbehnúť do takej miery, že to bude aj fungovať a zarábať navrhujem na začiatok živnosť, určite, pokiaľ by som videla, že to ide, tak by som prešla na s.r.o.. Náklady na založenie s.r.o. sú dosť vysoké a ak to nebude fungovať ?..... Pravdepodobne to zatiaľ (podľa príjmov mladých rodičov) nemá šancu zarobiť ani na seba.... ak sa to však rozbehne a bude to s príjmom aj pre podnikateľa (nielen na zaplatenie zamestnaca a nákladov) tak by som jednoznačne išla do s.r.o.
Ono sú dôležité aj podmienky pre začatie podnikania.... ak je dostatočný kapitál na začatie podnikania, tak je samozrejme lepšie založiť s.r.o. .....
ja uvažujem podľa mojich možností ..... :o
jar88
26.07.13,07:51
No a ešte jedna dosť podstatná pripomienka. Určite by som ten nápad nezabil tým, čím si ho pochovali spomínaní predchodcovia. Určite by to nemohla byť kaviarnička s herňou pre detičky s rodičmi.
Jednoznačne by to malo smerovať k exkluzivite a nie k službe nemajetným a nezaopatreným. Jednoducho nie k ľuďom, čo majú hlboko dokapsy.
-----------------------
Chce to ponúkať aj lepšiu kávičku, lepšie pivo (napr. Prazdroj), kvalitné vína a pálenky.
Malo by to smerovať k určitej forme exkluzívneho klubu mamičiek. Samozrejme že aj nejaký ten e-shop na detské oblečenie a aj na "klubové" akože značkové detské oblečenie.
Určite by tam mala pracovať aj majiteľka. Alebo skôr byť tam neustále prítomná a v priateľskom kontakte s mamičkami. Mala by nadviazať osobné vzťahy a počúvať "svoje klientky" o čo majú záujem.
----------------------------------------
Aj tí menej prachatí sú malomeštiacky snobi a radi sa čas od času predvedú a niečo utratia.

Neviem, ci je vhodne podavanie alkoholickych napojov v prevazdke, aku chce autorka otvorit. Ani ci by o tieto napoje bol zo strany mamiciek zaujem.
Skor zaviest do napojoveho listka stavy z praveho ovocia, nejaky odstavovac zakupit, pripadne tie smoothy vecicky...
Kazdopadne si nemyslim, ze tato prevadzka bude niekedy sluzit na ine ako hobby pre majitelku, ziskove podnikanie to nebude a uz vobec nie pri plateni hoci i jedneho zamestnanca
Možno si si nevšimla, ale ja som nepísal radu autorke. Nepísal som, že by mala predávať drahý šnaps.
Ja som písal, že je to dobrý nápad na podnikanie, ale jej zámer som pochopil inak. Mal som predstavu, že sa jedná o službu mamičkám a oteckom, ktorí majú malé deti a nemajú sa kde stretávať s ostatnými podobnými ľuďmi.
-----------------------------
Rodičia a hlavne mamičky s deťmi do roku dvoch naozaj nemajú kam chodiť. Pre nich je aj normálna cukráreň nevyhovujúce miesto na stretnutia. To sú vlastne ľudia dočasne vyhostení zo spoločnosti a nič s tým nemôžu robiť. Jediné čo im zostáva, je čučať s deckom doma, kočíkovať okolo domu a chodiť do obchodu.
---------------------------------
Alebo ty vieš, kde sa môže mamička ročného dieťatka s ním nejako realizovať? Kde sa môžu ročné až dvojročné deti stretávať? Komunikovať, alebo učiť sa komunikovať s rovestníkmi? Tie malé decká nepotrebujú len mamu a otca, oni potrebujú aj seberovných, ale na to sa už zrejme zabudlo.
jar88
26.07.13,08:17
Bude to mala kaviarnicka s detskym ihriskom. Necakam velke zarobky. Aka forma podnikania je najvhodnejsia? Chcela by som jednu zamestnankynu. Na aky uväzok ju zamestnat? Je potrebne nieco vybavovat, co sa tyka ihriska? Staci, ak napisem na viditelne miesto, ze rodičia si zamy zodpovedaju za deti?
Tak ma napadlo, že ak máš predstavu o kaviarničke pre mamičky s päťročnými a staršími "nevychovanými harantami", tak to rovno pusť z hlavy. Nemá to žiadnu šancu.
lusinda2
26.07.13,10:23
jar 88
no moja predstava je tak 1-7 rokov. Ale samozrejme sa zamerám na kvalitu - nápoje, káva, vybavenie. Alkohol nemám v pláne.
jar88
26.07.13,10:46
jar 88
no moja predstava je tak 1-7 rokov. Ale samozrejme sa zamerám na kvalitu - nápoje, káva, vybavenie. Alkohol nemám v pláne.
Myslím, že šesť rokov je dosť veľký rozdiel. Rozdiel v správaní detí. Ale to asi nehrozí, lebo tí čo majú väčšie deti, tí takú spoločnosť a službu už nepotrebujú. Oni už chodia do škôlok, krúžkov a podobne a rodičia sú radi, že sú z roboty už doma.
Dubak2000
26.07.13,11:42
Osobne by som riesil asi sro nez zacinat na zivnost. Ten rozdiel v nakladoch nie je taky velky. Vybavenie kaviarne bude iste stat viac. Vseobecne dost zalezi od lokality, ale bol by som sa takej aktivity. Ako tu uz bolo spominane myslim si, ze na prezitie treba aby aby tam bol obrat ludi a nie niekto co pride posediet na 2 hodiny a da si jednu kavu.