majenka1
25.07.13,09:52
Dobry den,

strucne popisem situaciu, ktoru prave riesim. Jedna sa o s.r.o. - platca DPH
1. v maji sme objednali material z Ciny, uhradili na zaklade proforma faktury
2. material dorazil v juni, bez zadrzania na colnici (prilozena faktura bola samozrejme s nizsou hodnotou, ako bola skutocna - 155USD...)
3. po vyziadani nam mailom poslali fakturu so spravnou cenou

Otazka znie, ak to chce mat s.r.o. v nakladoch (ide o spotrebny material), ako postupovat? Hlavne co s DPH? Citam si tu okolo toho, ale netrufam si to poriesit sama...Viete mi pomoct? :(

Dakujem.
a_je_to
25.07.13,12:03
Pre dovoz platí § 12 a § 69/8 ZoDPH. Ak to chceš mať legalizované, musíš s tým ísť na vnútrozemskú colnicu a vybaviť faktúru na colný dlh, kde bude aj DPH. Budeš mať k tomu dve faktúry. Jednu na tovar 504/321 a druhú na colný dlh 504+343/379. DPH asi nebude zodpovedať tovarovej faktúre, lebo do základu započítajú aj tabuľkové náklady na prepravu, a možno aj nejaké clo.
srska
25.07.13,12:31
to druhé sa volá "výmer platieb" je to príloha rozhodnutia v colnom konaní. jedna z posledných koloniek je "celková suma podľa druhu platieb za colné vyhlásenie" + napr. a00 - clo na priemyselné výrobky ....... xy eur, b00 - dph ...... xy eur
majenka1
29.07.13,07:10
dakujem za odpoved :) uz to riesim s colnym uradom :)
majenka1
15.08.13,09:46
Ahojte, do buducna, ak by sa niekto stretol s podobnou situaciou, vyriesila som to ziadostou o dovyrubenie colneho dlhu, ktoru som osobne dorucila na colny urad spolu s dokladmi (faktura od dodavatela, zauctovana prijata faktura, doklad o uhrade, prepravny list) a dnes mi bolo dorucene postou rozhodnutie o vyrubeni rozdielu DPH, ktoru mam do 10 dni zaplatit. Cize cez ID doklad si zauctujem 343/379, uhradim a do danoveho priznania k DPH mi to vstupi az v 08/2013 na zaklade doruceneho rozhodnutia a zaplateni DPH.