Retuska
25.07.13,11:12
Ahojte,
chcela by som sa opýtať ako dlho sa hoji rana po vytiahnuti zubu.Mám v zube zapal(nic ma neboli) a v pondelok odchadzam do Prahy.Neviem ci si mam dat zub vytiahnut teraz,alebo pockat(a dufat ze sazapal nerozsiri).vdaka
ivka70
25.07.13,09:17
Podla velkosti "jamy", mne sa so zasivanim liecila asi 3-4 tyzdne. ak sa to da odlozit, tak pred cestou urcite nie ....

Ale nelieceny zapal sa fakt moze rozsirit a prides nie o jeden, ale o 2 zuby.

Porad sa so svojim zubarom.
alaya1
25.07.13,09:27
Ja zapal preliecujem vyplachovanim s harmancekom. Ale neviem, ci uz nemas chytenu okostnicu a to by som neriskovala ist.
Retuska
25.07.13,09:27
no,moj zubar to nechal na mna,vraj sa to moze rpeliecit alebo aj nie.jaa si ho dam vytrhnut,len prave voli ceste uvazujem ci teraz i potom,len zas sa obavam,ci ten zapal sa v Prahe nejak viac nerozsiri...ale k tomu sa zubar vyjadrit nevedel
ivka70
25.07.13,09:36
Ja by som ho urcite liecila, kym sa da ... nech ti predpise ATB a liec si ho. Skoda trhat, ak existuje nadej, ze sa vylieci.
terezamaria
25.07.13,09:59
Alenka ešte aj šalvia je dobrá :-)))
Retuska
25.07.13,10:49
mam take tabletky podobne ATB,co dal mame zubar na take zapaly,kedze moj mi atb nechcel predpisovat.dufam,ze zaberu :/..mne tam totiz robil endodoticke osetrenie cize nervy tam uz ani nemam,len nejake male vlasocnice,co sa zrejme zapalili
alaya1
25.07.13,11:47
Vidis Terezka, na tu som pozabudla. Dakujem za upozornenie.
buchač
25.07.13,12:33
v pondelok odchadzam do Prahy.
Neviem ci si mam dat zub vytiahnut teraz,alebo pockat(a dufat ze sazapal nerozsiri)

Či rozšíri alebo nie , to nik nevie ...
Opýtam sa :

Čo myslíš ... je aj v Prahe nejaký zubár , ktorý by eventuálne aj ten zub vyrval ???
Retuska
25.07.13,12:58
kedze mam zo zubarov fobiu,k cudziemu asi nepojdem ;)
draik
25.07.13,13:04
To vyzerá na nie dobre odvedenú prácu pri endodoncii (zostali tam baktérie). Samozrejme závisí od stavu, v akom bol zub. Do úvahy prichádza aj záchrana formou resekcie koreňového krčku. Ale to musí posúdiť zubár. Zápalové lôžko nie je nič moc, keďže môže putovať po tele.
buchač
25.07.13,13:15
...tak si seď na riti doma , nechoď do tej Prahy a lieč si zub ....a máš vystarané ...
buchač
25.07.13,16:04
Keď budeš na tej riti sedieť doma , tak si lieč aj tú fóbiu zo zubárov ....
Retuska
25.07.13,19:48
az budem chciet take primitivne rady,napisem ti spravu ;) ale inac neprosim
Retuska
25.07.13,20:06
moze byt,on sam vravel,ze nervove vlasocnice vybrat nevie.
buchač
26.07.13,04:15
Správu mi radšej ani nepíš ...

Určite by bola rovnako primitívna ako úvodný príspevok .
Na blbú otázku zvyknem primerane odpovedať ...

Ak si doteraz nepochopila , čo som Ti naznačoval , tak ani sa neunúvaj ....radšej rozmýšľaj , aj keď to niekedy bolí viac ako vytrhnutie zuba ...
lujza.j
26.07.13,05:03
Neviem co sa certis?co napisal je logicke...nejdes predsa mimo civilizacie!akutny stav ti osetria,len nechapem tvojho zubara ak mas pod zubom nalez-zapal asi zisteny RTG tak nasadit ATB,len neviem v akom stave je zub?ci ma kaz...a inak ak sa trha zub pod ktorym je zapal umrtvovak nezabeta trha sa v plnej bolesti
buchač
26.07.13,07:24
Lui ...to je takto ...
Retuska by aj do Prahy šla ...a aj so zdravým zubom - čo je pochopiteľné ...
Ibaže ak zub nie je v poriadku , tak sa jedno nedá sklbiť s druhým ...
Buď - alebo ...
Respektíve to riziko podnikania a následne v Prahe postúpiť anabázu ...ibaže Retuska má fóbiu od iných zubárov ....

Kua .......keby musela trhať zdrvé zuby ako mne , čo by robila ???
A ešte aj tie vyšetrenia pred samotnou resekciou , šitie rán a potom ATB do hlavy tlačiť ...
lujza.j
26.07.13,07:36
Buchi...moje skusenosti pri trahani som si obohatila v marci ked mi v plnej bolesti trhala zubarka na dve casti ňou rozdeleny zub...lebo sa jej nedarilo...ja sa tiez netesim zo ziadneho lekara....a navyse moja zubarka zuby netrha....aj treba....nazdaj stomatochirurg hejdučka alebo ružinov....a tam pasova robota!...ziadna empatia....
O tych svojich "zubarskych lahodkach"....diky pekne a zdrave zuby von:(