Michal622
25.07.13,13:06
Som živnostník a mám aj sro, rad by som svojej sro vyfakturoval činnosti, ktoré som pre ňu vykonal ako živnostník. Vie mi niekto poradiť , či to nie je v rozpore s nejakými predpismi?
prepinakos
25.07.13,17:20
Nie je to v rozpore so žiadnym zákonom. Aj keby si mal 5 firiem v ktorých si konateľ a ešte by si bol aj SZČO tak z hľadiská zákoma medzi nimi môžu prebiehať samozrejme "košér" obchody.
julysak
25.07.13,18:10
No neviem či 5, keď zo zákona pýtajú pri registrácii SRO prehlásenie, že nie je neviem čo (ale možnože vlastník/spoluvlastník a nie konateľ :D ) vo viac ako 3 firmách
marjankaj
25.07.13,18:30
Milanko, veď kukni aj obchodný zákonník. Ak má iba čiastočný podiel, tak môže byť spoločníkom v toľkých SROčkach, v koľkých bude stíhať.
§ 105a
(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.
marjankaj
25.07.13,18:34
Obchodný zákonník
§ 136
Zákaz konkurencie

(1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.

(2) Porušenie odseku 1 má dôsledky ustanovené v § 65.

(3) Spoločenská zmluva alebo stanovy môžu určiť, v akom rozsahu sa zákaz konkurencie vzťahuje aj na spoločníkov.