4326
15.03.06,07:54
Ahojte,

prosím o radu múdrejších ako som ja. Vykonávam práce na hmotnom majetku - opracovanie výrobkov. Výrobky mi dovezie zahraničný dodávateľ a ja faktúrujem len prácu - na faktúre je odvolávka na § 16 zákona o DPH. Keďže zákon o DPH hovorí o vedení evidencie tovaru na ktorom boli vykonaná práce zaujíma ma či musí v danom mesiaci odísť presne to isté množstvo výrobkov ako mi došlo.
Napríklad: dodávateľ mi doviezol 50 ks výrobkov v januári. Práce som ale vykonala len na polovici a polovicu teda 25 ks mám ku koncu januára na sklade. V januári som vystavila faktúru na práce za 25 ks.
Je moja evidencia správne, alebo musím vystaviť faktúru na práce na všetkých 50 ks?
ďakujem za pomoc.

Prosím Vás doplnila som otázku nižšie, prosím ak viete poraďte.
4326
15.03.06,13:59
To mi nevie nikto poradiť? Prosíííííííííííííííííííím..... ..............
jamajka
15.03.06,14:14
Podľa mňa to robíš správne.
kalkulka
15.03.06,14:26
Služby neboli vykonané, tak nemáš čo fakturovať. Robíš to dobre. Doporučovala by som mať vytvorenú nejakú analytiku na prijaté výrobky na opravu aj v sklade. Na základe tejto evidencie by si to potom mala preukázne
vedené, čo ti odišlo po oprave a čo máš ešte opraviť.
ALBO
15.03.06,18:25
To mi nevie nikto poradiť? Prosíííííííííííííííííííím..... ..............
No možno nikto nemal odvahu.:rolleyes: prosím o radu múdrejších ako som ja. :rolleyes:
Mne úplne nieje jasné , čo vlastne robíte. Tie výrobky vám dovezie a späť odvezies pracované? čo s tým má sklad. § 16 je o preprave, čo vám onvlastne fakturuje. Akú máte dohodu, máte fakturovať mesačne, koľko opracujete, alebo keď opracujete všetky čo priviezol. atď......
4326
16.03.06,06:43
ALBO - doplňujem. Výrobky doveziem zo zahraničia - mám k tomu dodací list bez ceny. Výrobky opracujem - napríklad navŕtam dierky a takto ich posielam späť s tým, že faktúrujem len za prácu.
Zahraničný dodávateľ mi nefaktúruje nič.
Dohoda je - čo opracujem to vyfaktúrujem. Skladovú evideciu mám podchytenu tak, že na základe dodacieho listu urobím príjem, na základe faktúry urobím výdaj - všetko len v ks, lebo cenovo je hodnota výrobkov O,-- SKK.
4326
30.03.06,07:56
Vrátim sa k evidencie výrobkov. Pri ukončení celej zákazky som zistila, že dodávateľ doviezol o 50 ks viac výrobkov, ako je na dodacom liste. Ja som vystavila faktúru naskutočne opracované množstvo. Ale teraz idem v skladovej evidencie do -50ks. Mám od dodávateľa žiadať ešte dodací list na 50 ks, alebo postačuje evidencia, kde si poznamenám, že reálna dodávka bola vyššia o 50 ks, ako dodací list.
ďakujem.
Jana Acsová
30.03.06,14:23
Vrátim sa k evidencie výrobkov. Pri ukončení celej zákazky som zistila, že dodávateľ doviezol o 50 ks viac výrobkov, ako je na dodacom liste. Ja som vystavila faktúru naskutočne opracované množstvo. Ale teraz idem v skladovej evidencie do -50ks. Mám od dodávateľa žiadať ešte dodací list na 50 ks, alebo postačuje evidencia, kde si poznamenám, že reálna dodávka bola vyššia o 50 ks, ako dodací list.
ďakujem.Ak hovoríte o skladovej evidencii tak nemôžete ísť do mínusu. Nemôžete vydať viac ako príjmete. Urobte príjem podľa skutočnosti. Dodávku navyše ste mali ihneď riešiť s dodávateľom ... čo keby vám nechcel uhradiť opracovanie 50 ks, lebo vám ich akože nedodal?

Podľa § 43 ods. 11 postupov účtovania - zásoby prevzaté účtovnou jednotkou na spracovanie, došlé ÚJ omylom a pod. sa zaznamenávajú na podsúvahových účtoch s uvedením druhu zásob a ich ocenenia.
4326
03.04.06,05:45
Mám prijatý ten rozdiel na skad, ale ten zistím až keď dokončujem prácu, takže stačí ak dám na konci mesiaca príjem toho rozdielu?