matthew_tv
25.07.13,14:07
Zdravím.
Mama sa konečne po desiatich rokoch rozhodla zmeniť zamestnávateľa, resp. otrokára...chystá sa kamsi, kde budú lepšie platiť, nebudú ju pohadzovať z prevádzky do prevádzky a pod...problém je, že má trojmesačnú výpovednú lehotu.
Čo ja viem, tak okamžite rozviazať pracovný pomer je možné len na základe porušenia určitých pravidiel...mama však nechce, aby mala nejaké také veci vo výpovedi, chce odísť s "čistým štítom".
Pýtam sa preto, či je možné ukončiť pracovný pomer s okamžitou platnosťou aj nejako inak ako porušením pracovnej morálky a pod...
Vďaka.
veronikasad
25.07.13,12:14
Má v pracovnej zmluve dodatok, že v prípade nedodržania výpovednej doby patrí zamestnávatelovi náhrada vo výške jednomesačného priemerného zárobku ?
ivka70
25.07.13,12:23
Nemoze mat 3 mesacnu vypovednu dobu. Ta plati len pre zamestnavatela, teda v pripade, ze vypoved dava zamestnavatel.
VD ak vypoved dava zamestnanec je 2 mesacna. ak vydrzala 10 rokov, 2 mesiace uz vydrzi.
kopretinka
25.07.13,12:33
a dohodou by to nešlo? či už bola zamestnávateľovi doručená výpoveď?
matthew_tv
25.07.13,12:44
Takže dvojmesačná výpovedná lehota, ak ju dáva zamestnanec...
Vydržala desať rokov, áno...ale tá práca, kde sa chystá, je takého charakteru, že pôjde na pohovor, ak ju prijmú, musí nastúpiť hneď o pár dní. Nemôže teda dva mesiace robiť ďalej tam...
matthew_tv
25.07.13,12:45
Nie, mama ešte nepodala výpoveď...mám jej zistiť všetko ohľadom toho, až tak podá výpoveď.
Dohodou...dohoda musí byť kompromisom medzi obomi stranami, takže neviem, či by súhlasila aj zamestnávateľka.
veronikasad
25.07.13,12:46
Neodpovedal si, či má v PZ ten dodatok ...
matthew_tv
25.07.13,12:47
Neviem...až prídem domov z práce, spýtam sa :)
kopretinka
25.07.13,13:02
skúste najprv tú dohodu,možno zamestnávateľ bude súhlasiť,treba skúsiť
veronikasad
25.07.13,13:04
Za pokus to stojí. Nech zajtra odovzdá dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP, kde uvedie konkrétny dátum, aj písomnú výpoveď - ako poistku, ak zamestnávatel s ukončením prac.pomeru dohodou nebude súhlasiť. Ak má v pracovnej zmluve uvedený ten dodatok, tak môže počas výpovednej doby skončiť kedykolvek, ale musí uhradiť zamestnávatelovi uhradiť jednomesačnú náhradu príjmu.
matthew_tv
25.07.13,13:38
Niekedy budúci, prípadne ten ďalší týždeň, sa ide spýtať do tej druhej firmy, či by ju vôbec prijali, lebo to ešte nie je isté, takže zatiaľ asi nech nič nepodáva, až keď bude vedieť, že ju môžu prijať.
matthew_tv
25.07.13,13:58
Pretože to neviem...:)
Ja som ešte 2 minúty v práci, až budem doma, tak to zistím a napíšem sem :)
matthew_tv
26.07.13,05:41
Žiaľ, má to tam. Vravela, že s tou zamestnávateľkou by sa určite dohodnúť nedalo, že je to proste sviňa.
matthew_tv
26.07.13,05:42
Žiaľ, má to tam.