Diky Brona
25.07.13,16:30
Dobry den, potrebujem poradit vo vybere registracnej pokladne. Ide o eshop, ktory predava len 2zakladne druhy tovaru. Fungujeme na zaklade dobierky, no dost casto ma zakaznici ziadaju o osobny odber. Vzhladom k zakonu o ERP vsak nastava problem s uhradou. Rozmyslala som nad zakupenim ERP do firmy, aj ked momentalne sme v uctovnej strate a kazdy vydavok treba zvazit. Rovno mozem povedat, ze ERP sa mi samozrejme neoplati, no zakon je zakon a nechcem stratit zakaznika. Preto potrebujem poradit, ktora kasa je vyhovujuca a mate s nou dobre skusenosti? Stacila by mi aj zakladna 10polozkova. Nie sme platitelia DPH, neviem, ci je to dolezite uvadzat. Uctovnik uctuje v systeme Pohoda, tiez neviem, ci je to dolezite pri vybere, kedze kasa sa uzavierkuje asi zvlast od firemnej pokladne. Cenovo by som si to predstavovala do max 280eur. Dakujem za kazdu radu


zatial ma oslovili tieto 2. bola by niektora vhodna?

http://eshop.befare.sk/Shop/Goods/euro-50te-cash?goods=3791


a



http://svetpokladni.sk/?action=browse&catid=30&prid=87&
a_je_to
04.08.13,16:09
Ak máš bežný podnikateľský účet, tak kašli na to, netráp sa. Ak nemáš, tak si ho zriaď, je to výhodnejšie v tvojom prípade, ako ERP. Účet sa musí nahlásiť na DÚ, ako doplnenie registrácie. Kým sa vyjasní, že či tvoje podnikanie má budúcnosť, vyskúšaj niečo iné, ako náhradu. Vypýtaj si na pošte zopár poukážok typu U. Keď príde zákazník, ktorý chce platiť v hotovosti, daj mu do rúk faktúru, alebo dodací list a poukážku. Keď ju donesie zaplatenú, vydaj mu tovar. Ja tak obchodujem už celé roky. Núdzovo zoberiem aj hotovosť, vrátane poštovného, s tým, že pred zákazníkom vypíšem poukážku a odporučím mu, aby sa najbližšie zastavil pre ústrižok poukážky. Vydám mu aj paragón - náhradný doklad, akoby som mal ERP a mala by poruchu. Samozrejme, že platbu neodkladne uhradím v jeho mene na účet poukážkou. Ešte v ten deň, alebo nasledujúci.
Všetko je legálne, kým kontrolný orgán nepreukáže krátenie tržieb. Ak je paragón dostačujúcim dokladom, kým servis opraví pokladňu, tak musí byť dostačujúcim dokladom aj kým bude tržba odvedená poukážkou na bežný účet.