lusinda2
25.07.13,19:01
Prepáčte, práve pozerám na novú poradu - tento príspevok som dala aj do debaty.

Bude to mala kaviarnicka s detskym ihriskom. Necakam velke zarobky. Aka forma podnikania je najvhodnejsia? Chcela by som jednu zamestnankynu. Na aky uväzok ju zamestnat? Je potrebne nieco vybavovat, co sa tyka ihriska? Staci, ak napisem na viditelne miesto, ze rodičia si zamy zodpovedaju za deti?
julysak
25.07.13,18:05
Ihrisko asik bude musieť zodpovedať normám EU
terezamaria
25.07.13,18:34
Nečakaj od tejto formy podnikania žiadne zázraky. V Partizánskom otvorili krásnu kaviarničku pre rodičov a ich deti, s výčapom piva pre oteckov, rôznymi bezéčkovými nápojmi, výbornými druhmi kávy a úplne nádherným ihriskom. Prostredie bolo veľmi útulné a príjemné, obsluhujúci personál - majiteľka a jedna pracovníčka, prípadne aj majiteľ....úslužní, milí..... Po polroku podnik zatvorili, lebo im nezarobil ani na platy a odvody.

Mamičky sedeli pri jednej káve aj 3 - 4 hodiny, z čerstvých zákuskov okoštovali len tie veľmi štíhle, ockovia z dôvodu starostlivosti o dieťa si dali po jednom pive / čo je vlastne fajn / jednoducho bol podnik vždy plný, ale neuživil vlastníčku a jednu zamestnanú pani.
Gabhus
26.07.13,02:17
Tiež mám skúsenosť v PO, kaviarnička na Hlavnej ulici, nájom ani nehovorím. Všetko OK, zákazníci si nevedeli vynachváliť, ale presne ako píše Terezamaria - 3 hodiny pri jednej káve, zákusok niekedy, pivo jedno - tiež 3 hodiny. Je pravdou že "ťahala" majiteľka 2,5 roka, vždy si myslela že sa to zmení. Teraz zarezáva v Anglicku a čo zarobí, ide na dlhy z kaviarničky. Nechcem odrádzať, ale hádam ako nejaká vedľajšia činnosť? Niečo čo vynáša a kaviarnička k tomu ako hobby?
Letko
26.07.13,03:28
A najlepšie vo vlastných priestoroch s možnosťou ohrevu vlastného jedla pre bábätká.
Dáša_
26.07.13,03:41
Krásny plán. Ale skôr na skrátenie dlhej chvíle majiteľky, žiaľ. Ešte možno keby to šlo nejak spojiť s neziskovým materským centrom, ktoré dostáva nejaké dotácie... Alebo vlastnou výrobou zákuskov, ktoré sa robia na objednávku... Ale aj tak dosť ťažko. Bol pokus aj v Považskej Bystrici a tuším nejak pol roka vydržal...
Letko
26.07.13,03:46
Možno keby sa to dalo urobiť formou členského. Napr. za 10,- € mesačne by mohli mamičky využívať ohrievanie svojho jedla. Alebo by mohla priamo ponúkať bábätkovskú stravu - rozmixovaná zelenina, ovocie,...
lusinda2
26.07.13,04:58
Do Partizánskeho chodíme, veď je to stále otvorené a vždy keď tam sme je to takmer plné. Myslíš Nani..?
lusinda2
26.07.13,05:06
Som študentka s deťmi, takto by som nechodila do práce, nikto by ma nekomandoval. Našla by som si volno na školu aj deti. Ale je mi jasné, ze budem makať ovela viac. Nemyslím to klasické ihrisko ale iba veľa hračiek a preliezok na 50 m. + malá kaviarnička , nájom by bol 300eur. Je to veľa??? A hlavne prosím, bolo by lepšie na toto SRO alebo živnosť?? a ako zamestnať niekoho , aby som mala najmenej starostí z odvodmi??? živnosť? dohoda???
Dáša_
26.07.13,05:16
skús si spočítať, koľko káv musíš denne predať, aby si zaplatila nájom 300€. To si ešte nezaplatila predavačku, tovar... O zariadení ani nehovorím. optimisticky na tieto nutné náklady 1000€ mesačne, a to som to fakt podcenila. Potom príde tovar, zariadenie....
Numinoso
26.07.13,05:18
Aj v Snine fungovala kaviareň pre mamičky, po 3 mesiacoch ju žiaľ zavreli. Premysli si to, skôr sa pusti do denného stacionáru pre deti, nato kľudne vybavíš aj nejake peniaze...
jar88
26.07.13,05:39
Ak je záujem o službu a odskúšaná dostatočná návštevnosť, jednoznačne musí nastúpiť precenenie. To znamená, že pivečko nebude za euro, ale za 3 € a kávička za 3,50 €. No a ak aj to nebude stačiť, má ďalšie možnosti s pridaním exkluzivity.
Peter.Som
26.07.13,07:02
V dnesnej dobe je to naozaj tazke, ale v pripade ze sa nezamerias len na deti, ale budes robit dobru kavu, za rozumnu cenu tak si podla mna ludia najdu cestu. Len treba zaciatocnu vysoku investiciu.
Velmi zalezi aj na tej polohe, v Bratislave je jedna kaviaren uplne bokom z centra ale robi najlepsiu kavu, a od 7.00-19.00 sa tam casnici nezastavia a to robia len kavu nic viac.
wirgi
26.07.13,07:10
Súhlasím s tebou,písala som o tom akú skúsenosť má moja neter ,ktorá takú kaviarničku musela zatvoriť ale je tu duplicitná téma
lujza.j
26.07.13,07:41
Daška pravda,pravduca....niedy mam pocit,ze prvotna kalkulacia v hlave ani neprehehla.....
lusinda2
26.07.13,07:48
ale prebehla, samozrejme mám spravený rozpočet
majky-BA
08.10.13,11:23
Určite je to presne ako písal dolu kolega - všetko funguje, len treba vedieť dobre postaviť ten koncept a vedieť predávať a obsluhovať...ved predsa nemôžeš nechať 1 osobu sedieť pri káve 3 hodiny. Tiež treba dať za ihrisko vstupné...
majky-BA
08.10.13,11:24
Pozri si napr.ihrisko v Trenčíne, v Laugariciu - tam to fičí stále...
korela
12.10.13,23:19
V BA na Zadunajskej je celkom bežná funkčná cukráreň iba s tromi stolmi, zákusky slovenská klasika. Dovážané. Nie vlastná výroba.
V lete tuším jeden-dva stoly vonku.
Je to v zástavbe na pokraji sídliska, v okolí nová výstavba i vyšších bytových domov, nejaká administratíva a rodinné domy. Väčšinou cez deň prázdne až polopázdne.
Majiteľka však využíva priestory cez víkendy na oslavy pre menšie detičky bez rodičov. Doma ostane čisto a hlavne ticho, deti majú dobrý pocit, že oslava prebieha ako u dospelých.
nika.sum
13.10.13,10:26
skor by som uvazovala o ihrisku s kaviarnickou (nie kaviaren s ihriskom) a ako tu pisali, ceny v kaviarni vyssie a vstupne za dieta. V BA to funguje, tak ze je ina cena cez pracovne dni doobeda a ina po obede a cez vikendy, a urcite musi ihrisko splnat nejake normy
korela
16.10.13,21:53
Koľko je vstupné za dieťa? Ďak.
nika.sum
17.10.13,06:18
chodime do jedneho vacsieho castejsie. Tam je jeden vstup na dieta 3 € na nacatu hodinu, iba cez pracovne dni je doobeda neobmedzeny vstup za 3€. Rodicia neplatia. Viem ze jedno ihrisko bolo zrusene blizko nas, tam to mali podobne, len vstupne bolo 2,5 € na dieta, ale tam sa platilo aj za dospeleho 1€ - co nebolo podla mna velmi dobre riesenie. Radsej vyuzit kaviarnicku, kde si dospely ked su dvaja s dietatom skor nieco daju (kavicka, dzusiky....)