horstik
15.03.06,07:02
Robím živnostníkovi DP za rok 2005. Zistila som, že začal podnikať 6.12.2004. Za rok 2004 mu spravili zúčtovanie v bývalom zamestnaní. Lenže on mal aj príjem z podnikania cez RP 6000,-Sk. Jasné, že mal aj výdavky /čiže bol v strate/. Čo mám teraz spraviť s rokom 2004? Dať dodatočné priznanie?
Ďakujem za odopovede.
Dana.
Zita5
15.03.06,06:09
Robím živnostníkovi DP za rok 2005. Zistila som, že začal podnikať 6.12.2004. Za rok 2004 mu spravili zúčtovanie v bývalom zamestnaní. Lenže on mal aj príjem z podnikania cez RP 6000,-Sk. Jasné, že mal aj výdavky /čiže bol v strate/. Čo mám teraz spraviť s rokom 2004? Dať dodatočné priznanie?
Ďakujem za odopovede.
Dana.


Podaj DDP , pretože je to zatajovanie príjmu , aj keď možno zabudol , ale daniari to takto budú chápať pri prípadnej kontrole .

Takže odporúčam , ale budú aj sankcie .:)
Milan Benka
15.03.06,06:12
Ja by som ho určite podal. Ale nie dodatočné. Bol povinný podať DP FO typu B. Nesplnil si povinnosť.
Poraďáci, pripojte svoje názory!
STRELEC
15.03.06,06:17
O dodatočné priznanie nejde. Nie je čo opravovať. Bude to riadne priznanie, len podané po termíne. Dopad v podobe pokuty 2000.-Sk s možnosťou žiadosti o úľavu (odpustenie).
Priznanie by som podal samozrejme. V časti pre oznamy by som vysvetlil, že vyúčtovanie dane zo záv. činnosti bolo realizované zamestnávateľom.
korka
15.03.06,06:20
Ahojte,

pridám sa k téme otázkou:

1. Je možné použiť na dodatočné priznanie k dani z príjmov tlačivá vytlačené sivo - nie zeleno ako je originál - keďže originálne tlačivo na príslušný rok nemám?

A ešte otázku:
2. Sú záväzkom aj odvody do poisťovní za december, keď sa tieto odvody platia v januári nasledujúceho roka?

Ďakujem za odpoveď.
Zita5
15.03.06,06:24
O dodatočné priznanie nejde. Nie je čo opravovať. Bude to riadne priznanie, len podané po termíne. Dopad v podobe pokuty 2000.-Sk s možnosťou žiadosti o úľavu (odpustenie).
Priznanie by som podal samozrejme. V časti pre oznamy by som vysvetlil, že vyúčtovanie dane zo záv. činnosti bolo realizované zamestnávateľom.

Áno je pravdou , čo píše Strelec a benka , ja som prehliadla vec , že podával DP Typu A , čiže zúčtovanie robil zamestnávateľ .

Och ...........nedôsledne čítam otázky .:rolleyes:


No to odpustenie asi neprejde , lebo ak vedel že má príjem zo živnosti , tak je povinný toto DP podať . Čiže to bude pokuta + sankcie v prípade , že by mu vyšla platiť i daň .
Zita5
15.03.06,06:26
Ahojte,

pridám sa k téme otázkou:

1. Je možné použiť na dodatočné priznanie k dani z príjmov tlačivá vytlačené sivo - nie zeleno ako je originál - keďže originálne tlačivo na príslušný rok nemám?

Môžeš použiť .

A ešte otázku:
2. Sú záväzkom aj odvody do poisťovní za december, keď sa tieto odvody platia v januári nasledujúceho roka?

Patria pod záväzky a tieto vykazuješ aj vo výkaze o MaZ .

Ďakujem za odpoveď.

.............................................
evina
15.03.06,06:28
Ahojte,

pridám sa k téme otázkou:

1. Je možné použiť na dodatočné priznanie k dani z príjmov tlačivá vytlačené sivo - nie zeleno ako je originál - keďže originálne tlačivo na príslušný rok nemám?

Neviem, čo myslíš sivo, ale tlačivo môžeš vyplniť na www.drsr.sk. Máš tam tlačivá od r. 2002 a tak vytlačené z internetu môžeš aj zaslať.

A ešte otázku:
2. Sú záväzkom aj odvody do poisťovní za december, keď sa tieto odvody platia v januári nasledujúceho roka?

Áno sú.

Ďakujem za odpoveď.
. .
horstik
15.03.06,06:39
A ako postupovať? Treba vypýtať potvrdenie o príjmoch od zamestnávateľa za rok 2004?
evina
15.03.06,06:44
A ako postupovať? Treba vypýtať potvrdenie o príjmoch od zamestnávateľa za rok 2004?

Potvrdenie o príjmoch mu zamestnávateľ už nemôže dať, nakoľko vykonal za neho ročné zúčtovanie ako píšeš. Treba zobrať kópiu toho ročného zúčtovania a s prihliadnutím k tomu urobiť DP. Je podľa mňa aj rozdiel, či tam mal preplatok /a dostal ho späť/ alebo nedoplatok....
horstik
15.03.06,06:52
Mal preplatok. Ale zo živnosti mu aj tak vyjde strata.
evina
15.03.06,07:00
Mal preplatok. Ale zo živnosti mu aj tak vyjde strata.

Urobila by som to DP za rok 2004, priložila ročné zúčtovanie a v časti Poznámky by som vysvetlila celú situáciu s uvedením, kedy som dostala preplatok na dani späť.
horstik
15.03.06,07:06
Veľmi pekne ďakujem.
Dana